Anasayfa » Gündem » Turizm öğrencilerine nitelikli otel yöneticileri koçluk yapacak

Turizm öğrencilerine nitelikli otel yöneticileri koçluk yapacak

İstanbul Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Kariyer Koçluğu Programı başladı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) imzaladığı iş birliği sözleşmesi ile Türkiye’de ilk defa bir eğitim kurumu ile konaklama sektörü arasında kariyer koçluğu programının uygulaması başladı. Programa göre turizm eğitimi alan öğrencilere ikinci sınıftan itibaren deneyimli ve nitelikli otel yöneticileri kariyer koçu olarak atanacak ve mesleki gelişimlerini yönlendirecek.

Öğrencilerin kariyer hedeflerine daha etkili ve verimli ulaşmaları hedefleniyor

Bu kapsamda 3 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde Turizm İşletmeciliği Bölümü ikinci sınıf öğrencileri ile İstanbul POYD üyesi olan ve kariyer koçu olarak atanan konaklama işletmeleri yöneticileri bir araya geldiler. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Salih Kuşluvan “Turizm sektörünün deneyimli ve nitelikli yöneticilerinden oluşan kariyer koçları sayesinde öğrencilerin kendi potansiyellerini fark etmeleri, mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmeleri ve kariyer hedeflerine daha etkili ve verimli bir biçimde ulaşmaları amaçlanmaktadır” dedi.

Prof. Kuşluvan projeyi başlatan İstanbul POYD Başkanı Muhammet Murat Cüntay’a ve programda rol alan otel yöneticilerine iş yoğunluğu arasında öğrencilere zaman ayırdıkları ve hiç bir karşılık beklemeden sosyal sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdikleri için şükranlarını sundu. Programın bundan sonraki aşamasında öğrenciler atanan kariyer koçları ile birebir iletişim ve etkileşim içinde olacaklar ve otel operasyonlarını yakından tecrübe edebilecekler.

 

 

İnceleyin

Satınalmadaki cinsiyet eşitsizliğini bu komite dengeleyecek!

Türkiye Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında TÜSAYDER WOMEN Komitesi 9 Şubat 2019 ...