Anasayfa » Manşet » Turizm-otelcilikte en çok resepsiyonist ilanı verildi

Turizm-otelcilikte en çok resepsiyonist ilanı verildi

Antalya ve Muğla’da yayınlanan tüm iş ilanlarında turizm-otelcilik ilk sırada yer alırken, sektörde en çok resepsiyonist ilanı verildi.

Yenilikçi insan kaynakları platformu Yenibiriş, son güncel veriler itibariyle 2018 yılı turizm-otelcilik sektörüne ilişkin istihdam verilerini açıkladı. Yeni verilere göre Antalya ve Muğla‘da en fazla iş ilanı verilen kategori sırasıyla %47 ve %43 olmak üzere turizm-otelcilik sektörü oldu.

Resepsiyonist ilk sırada

2018 yılının başından bu yana Türkiye genelinde turizm-otelcilik sektörüne yönelik iş ilanlarının başvuru dağılımına bakıldığında ise resepsiyonist %16.75, belboy %5.71, misafir ilişkileri görevlisi %5.46, kat hizmetleri görevlisi %4.06, rezervasyon elemanı %3.05, garson %1.90, meydancı %1.78, kat görevlisi %1.78, kat şefi %1.65, animatör %1.27 oranlarında belirlendi.

Antalya’da garson, Muğla’da mağaza görevlisi

Sektör kapsamında Antalya‘da en fazla iş ilanı verilen pozisyon garson olurken, Muğla‘da en fazla iş ilanı verilen pozisyonun mağaza görevlisi olduğu belirlendi. İzmir‘de ise turizm-otelcilik, eğitim sektörünün ardından ikinci sırada yer alırken, İzmir‘de en fazla iş ilanı verilen pozisyonun restoran yöneticiliği olduğu görüldü.

 

 

İnceleyin

TÜRSAB Orta Karadeniz Yöre Temsil Kurulu Seçimi tamamlandı

Samsun, Amasya, Tokat, Ordu ve Sinop illerini kapsayan TÜRSAB Orta Karadeniz Yöre Temsil Kurulu seçimleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir