Anasayfa » Hijyen » Yataklarda Alerjenleri Azaltmada “Allergoprotect” Çözümü
Alerjen

Yataklarda Alerjenleri Azaltmada “Allergoprotect” Çözümü

Hohenstein and Centa-Star toz akarlarının sebep olduğu alerjen rahatsızlıklarını azaltmak için özel yataklar geliştirdi.

Dünya nüfusunun yüzde on ila on beş oranındaki bir bölümümün toz akarlarına karşı alerjileri olduğu ve astımın dünyada en sık görülen rahatsızlıklardan biri olduğu biliniyor. Üstelik bu oranın yıllar içinde giderek arttığı da gözlemleniyor. Milyonlarca insan, sabahları burun akıntılarıyla, hapşırma ataklarıyla, tahriş olmuş göz kapaklarıyla ve hatta nefes alamaz halde uyanıyor. Bu semptomlar günlük hayatlarını bozan etkileriyle birleştiğinde, önleyici tedbirlere ne kadar fazla ihtiyaç olduğunu ortaya çıkarıyor.

 AlerjenYakınlarda, Hohenstein Grubuna dahil William Kuster Hijyen Enstitüsü tekstil esaslı alerji önleme araştırmaları sonunda geliştirdiği negatif elektrik yüklü tekstil apreleriyle yeni bir ürün geliştirdi.

En sıkı insani ekoloji koruma garantili

Centa-Star firmasıyla işbirliği yapan bu enstitü, bu ürünü AllergoProtect adıyla, pazara sürmeye hazırlanıyor. Bu yenilik yatakta kullanılan üç kat ürünün bileşiminden oluşuyor ve alerjik etkenlerin % 99,5’unu yatak dolgu maddesinin içinde tutmayı başarıyor. Bu koruma silkelenme ve sarsılma gibi mekanik zorlanmalarda dahi görevini yapmaya devam edebiliyor.

Yeni ürün AllergoProtect en sıkı insani ekoloji koruma spesifikasyonlarını garantileyen Oeko-Tex Class I tarafından Standard 100 olarak belgelendirildi. Ürünün dayanıklılık testlerinin Avrupa Merkezî Alerji Araştırma Kuruluşu’nca yapıldığı bu yeni ürün, ECARF Kalite Mührü ile ödüllendirildi.

#Hohenstein #Centa-Star #WilliamKuster #ECARF #AllergoProtect #Oeko-TexClass

 

İnceleyin

Maratem

Maratem’den Bakterilere Karşı El Yıkama Ürünü

Maratem Antibakteriyel Köpük El Yıkama Ürünü, hijyen önlemi alınması gereken otel, restoran ve hastane gibi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir