Anasayfa » Turizm » Yeni yıl tatili için 7 milyon Çinli yurt dışı tatil planı yaptı

Yeni yıl tatili için 7 milyon Çinli yurt dışı tatil planı yaptı

Ay takvimine göre Çin’de 5 Şubat’ta başlayacak Yeni Yıl tatilinde 400 milyon kişinin tatili yurt içinde geçirip, 7 milyon kişinin de yurt dışına çıkacağı belirtiliyor.

Şanghay merkezli online seyahat acentası Crtip’in hazırladığı rapora göre, 100’ü aşkın Çin kentinden gelen gezginler, 90 ülkede 500 noktaya seyahat yapmak amacıyla rezervasyon yaptırdı. Seyahate çıkacakların büyük bir kısmının treni tercih ettiği kaydediliyor.

Son altı yılda dünyaya en fazla turist gönderen ülke

Raporda, Yeni Yılda tatil için yurt dışına çıkacak Çinlilerin en fazla tercih edilen ülkeler şöyle sıralanıyor: Tayland, Japonya, Endonezya, İspanya ve Singapur. Ayrıca İskandinav ülkeleri ile Birleşik Arap Emirlikleri de Çinli ziyaretçilerin rağbet ettiği bölgeler arasında bulunuyor. Yoğunlaşan rezervasyonlar, yurt dışı talebinin bir önceki yıla göre yüzde 10 arttığını gösteriyor.

Çin Turizm Akademisi’ne göre, 2018’de 140 milyon Çinli, bir önceki yıla göre yüzde 13,5 oranında bir artış kaydederek yurt dışına çıktı. Çin Ticaret Bakanlığı’nın Kasım 2018’de düzenlenen ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı sırasında yayımlanan rapor ise, Çin’in son altı yılda dünyaya en fazla turist gönderen ülke olduğuna dikkat çekiliyor.

 

İnceleyin

Nermin Yurtoğlu Elite World Hotels’in CMO’su oldu

Turizm dünyasının başarılı ve deneyimli ismi Nermin Yurtoğlu,  Türkiye’nin en hızlı büyüyen yerel otel zinciri ...