2019’u ‘Boğaz’da uğurladılar…

Haber: Hatice Ünal Bilen

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), dün akşam Den Den Yatçılık ev sahipliğinde düzenlediği özel bir davetle 2019 yılına veda etti. GTD üyelerinin yanı sıra gastronomi ve turizm sektörünün önemli temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen davete  ilgi yoğun oldu. Can Kebap’ın catering sponsorluğunda, özel olarak hazırlanan sürpriz tatlar eşliğinde başlayan davet, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Arzu Akçay ve ekibinin keyifli müzik ziyafeti ile devam etti. Gecenin en ilgi çeken bölümü ise, Dibi Travel’in sahibi Hayriye Akman’ın Gastronomi Turizmi Derneği’ne özel olarak hazırladığı pastayı takdimi oldu. 2019 yılını, Den Den Yatçılık’ın sahibi Tamer Köseoğlu’nun zarif ev sahipliği ve İstanbul Boğazı’nın muhteşem ışıkları altında noktalayan GTD Ailesi, bu özel davet ile verdiği mesajlarında 2020 yılında da ses getirecek projelerle dernek faaliyetlerini sürdüreceklerinin ilk sinyalini verdi.

Gürkan Boztepe: “Tüm dostlarımız yanımızda, daha nicelerini diliyorum”

Davetin açılış konuşmasını yapan Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, “2019 yılını uğurlamaya hazırlandığımız bu özel davetimizde firma sahiplerini network anlamında tanıştırıyoruz. Diyaloğu arttırıyoruz. Burada farklı farklı noktalardan değerli arkadaşlarımız var. Bu akşam bizim için önemli. Birincisi, Tamer (Köseoğlu) Bey, yeni bir tekne daha yaptırıyor. Kendisine, bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum. Yanımızda Bülent Akarcalı Bakanımız var. Derneğimizin çok büyük destekçisi. Türk Hava Yolları Nepal Müdürümüz ve eşi aramızda. TÜRSAB Başkan Yardımcımız Ali Bey burada. Firuz Başkan gelemedi, sağ olsun ama TÜRSAB tam destek vermeye devam ediyor. Yanımızda TÜRSAB Gastronomi İhtisas Komitesi Başkanı Ömer Kartın var. Alaçatı Farkındalık Derneği Başkanı ve eşi yanımızda. Yine Türkiye’deki en önemli şeflerimizden bir tanesi, Aydın Demir yanımızda. derneğimizin en genç üyesi, Koraltan ağabeyimiz yanımızda. Antakya Derneği Başkanımız Fahir Bey yanımızda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen yanımızda Adem Bey var, Engelsiz Turizm Derneği’nin Kurucusu ve Başkanı. Gastro Akademi’den Mesut hocamız yanımızda. Peru’dan Ticari Ataşemiz yanımızda. I-MICE Derneği Başkanı Hüseyin Kurt burada. Butik Oteller Derneği’nin Kurucusu Adnan Mordeniz yanımızda. Müzikle sizi baş başa bırakıyorum. Birlikte nice güzel seneler diliyorum” dedi. 

Ömer Kartın: “TÜRSAB Başkanımız olmasaydı, gastronomide bugünlere gelemezdik”

TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Ömer Kartın ise, yaptığı kısa konuşmasında, “Turizmde gastronomi ile ilgili bir adım atılıyorsa, TÜRSAB Başkanımız Firuz Bağlıkaya ve Sayın Ali Bilir sayesindedir. Onlar olmasaydı, bugünlere gelemezdik. Onların sayesinde buradayız. Onların sayesinde bugün gastronomi turizmi konuşuluyor. Kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Sayenizde bir şeyler yapabildik. İnşallah hep birlikte çok daha güzel işler başaracağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir