Anasayfa » Gündem » 3 çağrı ile 4,5 dakikada bir otel odası satılıyor

3 çağrı ile 4,5 dakikada bir otel odası satılıyor

2022 yılının ilk beş ayındaki müşteri aramalarına dair detaylı bir rapor hazırlayan Neredekal.com, 3 çağrı ile 4,5 dakikada bir otel odasının satıldığını; Muğla, Mersin, İzmir, Antalya ve Balıkesir’in ise en çok çağrı yönlendirilen iller arasında yer aldığını ortaya koydu.

Pandemi dönemi etkilerinin dağılmasıyla 2022’de seyahat severlerin Türkiye’nin değişik coğrafyalarındaki tatil arayışları ve istatistiklerine ışık tutan bu araştırma hakkında Türkiye’nin otel ve villa arama motoru Neredekal.com’un Genel Müdürü Gökhan Sivrikaya şu açıklamada bulundu:

“Tatilseverleri ve iş ortaklarımızı tek platformda buluşturmaktan son derece mutluyuz. Üye tesisimiz olan oteller, villalar ve iş birliği yaptığımız online turizm acentelerine 2022’nin daha ilk yarısı tamamlanmadan 1,3 milyon müşteri yönlendirdik. Yönlendirdiğimiz telefon çağrılarında ortalama görüşme süresi, 1,5 dakika civarında gerçekleşti. Yönlendirdiğimiz çağrılar için pek çok tesisimizden mutlu olduklarına dair geri bildirimler aldık, örnek vermek gerekirse Fethiye’den bir tesisimize 2 bine yakın çağrı yönlendirmesi yaptık, bu memnuniyeti sağlamak bizim için de çok mutluluk verici. En çok çağrı yönlendirdiğimiz iller sırasıyla Muğla, Mersin, İzmir, Antalya ve Balıkesir oldu.”  

“%33’lük dönüşüm yakalanması sevindirici” 

Otellere yönlendirilen telefon çağrılarının sayısının fazla olmasından ziyade, satışa dönüşüm oranlarının yüksekliğinin sevindirici olduğunu belirten Sivrikaya, “Bu çağrıların konaklamaya dönüşmesi hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için çok daha önemli. Bu anlamda farklı segmentlerde çeşitli örneklem gruplarında son kullanıcılarımız ile görüşerek, hem konaklama ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadıklarını hem de memnuniyetlerini ölçüyoruz. Tüm örneklem gruplarının ortalamasında her 3 çağrıdan birinin rezervasyona dönüşmesi sonucu, yaklaşık %33’lük bir dönüşüm oranı yakalanması sevindiriciydi. Ortalama 1,5 dakikalık görüşmenin yaşandığı yönlendirmelerimizde, 3 çağrı ile 4,5 dakikada bir otel odası satılmasına aracılık etmiş olduk.” dedi.

“2022 yılına envanterimize villa dikeyini ekledik”

Gökhan Sivrikaya son olarak, “2022 yılına envanterimize villa dikeyini ekleyerek hem ziyaretçilerimiz hem de iş ortaklarımızı memnun edecek gelişmelerle başladık. İlk 5 aylık verilerimiz ışığında, Türkiye’nin otel ve villa arama motoru olarak hedeflerimize rahatlıkla ulaşabileceğimizi de öngörüyoruz. Tatil severler platformumuz üzerinden otel ve villalara ait fiyatları karşılaştırıp en avantajlı konaklama seçeneklerini listeleyebildikleri gibi detaylı bölge tanıtımlarına, otel içeriklerine ve yorumlara da kolayca ulaşabilirler.” diyerek sözlerini noktaladı.

#neredekal #turizm #tatil #rapor #gökhansivrikaya

İnceleyin

“Türkiye Sürdürülebilir Gıda Platformu Şeffaflık ve İzlenebilirlik Tüketici Araştırması 2022” sonuçları açıklandı

Sürdürülebilir Gıda Platformu (SGP), Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, gıdada şeffaflık ve izlenebilirlik farkındalığını ölçümleyen, “Türkiye Gıdada ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz