Anasayfa » Fuar » Anfaş Food Product alım heyetleri çalışmalarını başlattı

Anfaş Food Product alım heyetleri çalışmalarını başlattı

Anfaş Food Product 24. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, yurt dışı ziyaretçi ve alım heyetleri çalışmalarına şimdiden başladı. Bugün itibari ile 20’nin üzerinde İranlı firmayı katılımcı listesine alan fuar, bununla beraber Katar, Birleşik Arab Emirlikleri, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Fas, Tunus ve Etiyopya’ya yönelik olarak da alım heyetleri programlarını başlattı.

İkili iş görüşmeleri (B2B) iş etkinliğinin yer aldığı Anfaş-Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş tarafından organize edilen 24. Anfaş Food Product Fuarı Gıda İşleme Teknolojisi, Gıda, Yiyecek ve İçecek sektörlerindeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Food Product Gıda ve İçecek fuarı hakkında ANFAŞ ve Antalya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murat Özer ile görüştük.

ANFAS GENEL MÜDÜRMurat Özer

Murat Bey, fuarları başarılı kılan doğru ziyaretçi ile doğru katılımcıyı buluşturmak olduğunu biliyoruz sizler bu yıl yurt dışına yönelik ziyaretçi çalışmaları ile ilgili neler yapıyorsunuz? 

İçinde bulunduğumuz yılın en büyük potansiyellerinden biri olan İran’da ziyaretçi çalışmalarına şimdiden başladık ve bugün itibari ile 40’ın üzerinde firmayı satın alma heyeti kapsamında fuar katılımcı firmaları ile buluşturuyor olacağız. Benim tahminim ilerleyen  günlerde bu rakamın çok daha artacağı ve hatta İran’ı partner ülke olarak fuarda ağırlayabileceğimiz  doğrultusunda.

Yine bugün itibari ile 20’nin üzerinde İranlı firma fuara katılımcı olarak geliyorlar. İran’ın yanı sıra başta Katar, Birleşik Arab Emirlikleri, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Fas, Tunus ve Etiyopya ile de alım heyetleri programlarını başlattık.

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği destekleri ile bu yıl toplamda 26 ülkeden “Alım Heyeti Programı” düzenlenmekte ve yabancı profesyonel  alıcıların fuarda ağırlanması hedeflenmektedir.

Anfaş Food Product Fuarı’nın yurt içi ziyaretçileri hakkında bilgi verir misiniz?

Yurt içi ziyaretçi profiline baktığımızda oteller, restoranlar, fast-foodlar, barlar, kafeteryalar, pastane zincirleri, süper marketler, gıda toptancıları, üniversiteler, resmi kurumlar, hastaneler, yurtlar, askeri kurumlar, yemek fabrikaları ve yiyecek içecek profesyonellerinin iş bağlantıları kurmak için fuara geleceklerini ve fuarda yer alacak olan yaklaşık 2.500 marka ile görüşüp sezonluk siparişlerini görüşeceklerini söyleyebiliriz.

İstanbul, İzmir, Konya, Bursa, Balıkesir, Adana, Gaziantep, Kayseri’den başlayarak pek çok ilde gıda sektörüne yönelik buluşmalar gerçekleştiriyor ve katılımcı firmalarımızın hedefledikleri yurtiçi ziyaretçilere ulaştırıyoruz. Bu çerçevede 20 ilimizden Ticaret ve Sanayi Odalarının da desteği ile alım heyeti programları düzenlemekteyiz.

Yüz yüze görüşmelerle fuara davet çalışmaları ve katılımcılarımızla ikili görüşme organizasyonu Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Tüm Restoran Lokantalar ve Tedarikçileri Derneği,  Esnaf ve Sanatkârlar Odaları,  Gıda Toptancıları Dernekleri Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu üyelerine yönelik olarak sürdürülmektedir.

DSC_0442

Fuar katılımcılarının yararlanabilecekleri finansal destekler var mı?

Anfaş Food Product Fuarı KOSGEB desteği kapsamındadır. Katılımcı firmalar bu destekten yararlanarak katılım ücretinin bir kısmını KOSGEB desteği ile karşılayabilmektedirler.

Fuar alanında düzenlemekte olduğunuz B2B görüşmeler ile de ciddi bir başarı söz konusu. Bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

B2B görüşmeler yabancı alım heyetleri ve yurt içi ziyaretçi heyetleri ile fuar katılımcılarının fuar içerisinde kendilerine ayrılan özel bir alanda yapmaktadırlar; Romanya Gıda Federasyonu, Ürdün Gıda Toptancıları Derneği, Kıbrıs Restorancılar Birliği, Mısır Otel ve Restorancılar Birliği, Kazakistan Otel ve Restorancılar Birliği aracılığı ile yapılan yoğun ziyaretçi ve tanıtım çalışmaları ile fuara ziyaretçi olarak gelen alım heyetleri B2B görüşmelere iştirak edecekler.

Ayrıca İzmir İtalyan Ticaret Odası, Innovation Norvay, Malezya Ticaret Ofisi, Şili Ticaret Ofisi, Peru Ticaret ve Yatırım Ofisi, Kolombiya Tanıtım Ofisi, Macaristan Ulusal Ticaret Ajansı, Polonya Ticaret ve Yatırım Ofisi, Ekvator Tanırım Ofisi ve Moldova Ticaret ve Yatırım Ofisi ile ortak duyuru ve Alım heyeti çalışmaları yürütülmektedir.

aşçılar yarışması

Bu yıl fuarda ne gibi etkinlikler yer alacak?

Bilindiği üzere; kahve, birçok toplumda fazlasıyla tüketilen, sağlık ve keyif artırıcı bir ürün ve kahve kültürü de artık ülkemizde damak tadı açısından bilinçli tüketime yönlenmekte. Buradan yola çıkarak Fuar günlerinde büyük ilgi çekeceğine inandığımız farklı bir kahve etkinliği düzenleyeceğiz.

Ayrıca katılımcı firmalarımızı yüzlerce şefle buluşturacak aşçılara yönelik çok büyük bir yarışma da Anfaş Food Product Fuarı esnasında düzenlenecektir.

#AnfaşFoodProduct, #alımheyetleri, #çalışmalar, #UluslararasıGıdaveİçecekİhtisasFuarı, #B2B, #AnfaşFoodProductFuarı, #Anfaş, #MuratÖzer #Röportaj

İnceleyin

Accor, Ortadoğu ve Afrika’da Türkiye ve Hindistan’la genişleyecek

Accor Otel Grubu, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde, Dubai bölge ofisinin yönetimi altında Türkiye ve Hindistan’ı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz