Anasayfa » Manşet » Aylin Kopan Özsavaş, tobacco & café bar konseptini Galataport’a taşıdı

Aylin Kopan Özsavaş, tobacco & café bar konseptini Galataport’a taşıdı

Haber: Hatice Ünal Bilen

Turizm sektöründe 31. yılına giren Fuego Travel’ın kurucusu Aylin Kopan Özsavaş, yeni bir yatırım kararıyla gözünü tobacco & café bar konseptine dikti. Acentecilik faaliyetleri dışında farklı bir iş yapmak amacıyla bundan iki buçuk ay önce Café Fuego & Tobacco Shop’u Galataport’a taşıyan Özsavaş’ın hedefinde mekanı turizmcilerin buluşma noktası haline getirmek var!..

Sadece bir tobacco dükkanı değil!

Resmi açılışı 21 Ekim 2021’de gerçekleşen Galataport’un içinde 2.5 aydır hizmet vermeye devam eden Café Fuego & Tobacco Shop, adından da anlaşılacağı üzere sadece bir tobacco dükkanı değil. Tütün ve alkollü mamul satışı dışında misafirlerini tobacco & café bar hizmetiyle de ağırlayan mekanın en güçlü motivasyonu, Türkiye’de neredeyse benzeri olmayan bir konseptle sektörde yepyeni bir kulvar açmak! Konseptin Avrupa’da pek çok örneğinin olduğunu, buna karşın her iki alanı birleştiren bu hizmetin Türkiye’de karşılığını bulmadığını belirten Özsavaş, aldığı pozitif dönüşlerden ise pek bir memnun.

“Turizmcilerin buluşma noktası olsun istiyorum”

Café Fuego & Tobacco Shop yatırımıyla bir bakıma çevresindekilerin de hayallerini gerçekleştirdiğini dile getiren  Özsavaş’ın öncelikli hedefi arasında mekanı turizmcilerin buluşma noktası haline getirmek var. Asla vazgeçemeyeceği turizmle birlikte Café Fuego & Tobacco Shop’u sürdürülebilir kılmayı bir amaç olarak benimseyen Özsavaş, hem 31 yılını turizm-acentecilik faaliyetlerine adayan bir turizmci olarak hem de bir yatırım lokasyonu olarak seçtiği bölge itibariyle tanıdığı tanımadığı tüm turizmcileri mekanında buluşturmayı hayal ettiğini söylüyor.  Özsavaş, insanlar iş çıkışı sonrası mekanında bir nefes alsın, dinlensin, lezzetli ve keyifli ortamda günün tüm stres ve yorgunluğunu üzerinden atsın istiyor. Bu bir happy hour da olabilir, bir doğumgünü buluşması ya da sıcak şarap eşliğinde bir haftasonu eğlencesi de olabilir sözünü ettiği üzere.

Açık ve kapalı olmak üzere toplamda 56 metrekarelik alanda müşterilerini ağırlayan mekanda kahve ve çaya eşlik eden çok özel tatlar da yok değil. Kruvasan, cookie, cheesecake, tiramisu ve sandviçler bunlar arasında ilk yazabileceklerim. Ancak turizm kadar mutfak ve yemeğe de öteden beri yakın duran hatta Anadolu Üniversitesi’nde iki yıldır aşçılık eğitimi alan Aylin Kopan Özsavaş’ın yakın dönem planları arasında atıştırmalık seçenekleri artırmak ve menüyü kısa vadelerde güncellemek de var. Neredeyse tüm tedarikini İtalya’dan sağlayan mekan, kış döneminde 9.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Özsavaş, havaların ısınmasıyla birlikte bu sürenin gece 1.00’lere kadar da çekilebileceği bilgisini veriyor. Café Fuego & Tobacco Shop’un tüm kampanyalarını Galataport İstanbul’un kendi aplikasyonundan da takip edebilirsiniz.

Kendi kahvelerini satıyor

Café Fuego & Tobacco Shop’u öne çıkaran bir diğer özelliği, ürün çeşitliliği gibi müşterilerine kendi kahve harmanlarını servis etmeleri. Sıcak, soğuk ve alkollü olmak üzere 30’u aşkın ürün çeşidiyle kahveseverleri ağırlayan mekan, Özsavaş’ın anlattığına göre, şu anki kahve tadına 6-8 aylık ciddi bir Ar-Ge çalışmasıyla ulaşmış. O süreçte kendi kahvelerini anlaşmalı oldukları bir kahve fabrikasında harmanladıklarını söyleyen Özsavaş, “Hatta o  kahve fabrikası, birlikte oluşturduğumuz harmana Fuego adını verdi.” diye de ekliyor.

“Cruise misafirlerinden beklentimiz yüksek”

Galataport’un yatırıma kısa ve orta vadede etkilerini de değerlendiren Aylin Kopan Özsavaş, projenin tam anlamıyla açılmadığını, beklentilerin mart ve nisan aylarına yoğunlaştığını ifade ederek, “Doğuş Holding ve Bilgili Holding’in ofis binalarının Galataport’a  taşınacağını biliyorum. O zaman burası daha da hareketlenecek. Hatta başımızı kaşıyacak zaman bulamayacağız. Galataport kesinlikle İstanbul’un çekim merkezi olacak. Galataport yönetiminin bizlere attığı maile göre mart itibariyle gelecek 250 gemi var. Bu da turist demek ki, onları aşina oldukları bir konseptle buluşturmak işlerimize daha da hareketlilik katacak. Şu an inanılmaz keyif alıyorum. Bu işi tabii ki sürdürmek amacındayım.” şeklinde sözlerini tamamlıyor.

#CaféFuegoTobaccoShop #aylinkopanözsavaş #tobacco #tobaccocafeshop #galataport #yeni

İnceleyin

Matbah Restaurant’tan Türk Mutfağı Haftası’na özel menü

Osmanlı kraliyet mutfağının olağanüstü geleneksel tatlarını lezzetseverlerle buluşturan Matbah Restaurant, bu defa da Türk Mutfağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz