Barilla Usta Aşçılarla Birlikte

Barilla, İzmir Aşçılar Derneği tarafından Travel Türkiye Fuarı kapsamında düzenlenen İzmir 2. Enternasyonel Yemek Yarışması’na ürünlerini tanıttığı bir stand ile katıldı.

Yenilikçi ve farklı ürünleriyle Türkiye’de makarna algısını değiştiren dünyanın önemli makarna markası Barilla, 7-9 Aralık tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Travel Türkiye Fuarı kapsamında İzmir 2. Enternasyonel Yemek Yarışması’na standı ve birbirinden lezzetli makarna çeşitleriyle katılırken, ziyaretçilere gerçek İtalyan lezzetlerini tanıtma olanağı buldu. Ziyarete gelen tüm öğrenci ve usta şeflerin büyük ilgisini çeken Barilla standında, Barilla’nın makarna çeşitlerinin yanı sıra profesyonel aşçılar için özel olarak geliştirilen Selezione Oro Chef ürünleri de sergilendi.

ŞEFLER MAHARETLERİNİ SERGİLEDİ
İzmir Fuar Alanı Atlas Pavyonu’nda gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye’nin farklı bölgelerinden pek çok şef katıldı. Soğuk Büfe, Genç Aşçılar, Yılın Star Şefi, Modern Türk Mutfağı, Pastacılık ve Artistik Büfe ile Turizm Okulları kategorilerinde yarışan usta şefler yarışmada tüm maharetlerini sergilediler. Turizm Okulları kategorisinde Barilla Danışman Şefi Fabio Foltran’ın da jüri üyesi olarak görev aldığı yarışma sonunda dereceye giren şefler çeşitli ödüller kazandı. Yarışmanın ardından yapılan gala gecesinde ise Fabio Foltran’ın makarna şovu vardı. Foltran davetlilere Barilla ile gerçek İtalyan lezzetlerinden oluşan bir menü hazırlarken, İtalyan Mutfağı’nın ve gastronomi geleneğinin essiz örneklerini sunarak gala gecesini unutulmaz bir etkinlik haline getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir