Anasayfa » Gastro Güncel » BigChefs projesi NFT oluyor

BigChefs projesi NFT oluyor

BigChefs, “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesinden ilham alarak hazırlanan ilk NFT koleksiyonunu yayına aldı.

Restoran sektöründe ilklere imza atan BigChefs, yine bir ilke imza atarak Web 3.0 dünyasına NFT koleksiyonu ile giriş yaptı ve “Toprağın Kadınlarından Sofralara” NFT’sini, dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea’de yayınladı. BigChefs, NFT ile başlayan Web 3.0 yolculuğundaki projelerinde, NFT sahiplerine belirli ayrıcalıklar, özel avantajlar ve deneyimler sunmayı planlıyor.

BigChefs, 520’yi aşan kadın çalışanıyla, restoran sektöründe kadın istihdamını en çok destekleyen markalardan. Aynı zamanda kadınları daha geniş bir ekosistemde desteklemek adına çalışmalar da yürütüyor. BigChefs, bu bakış açısı ile tarımdaki 2,5 milyon kadın istihdamına dikkat çekmek ve kadınların ekonomik kazanımlarına destek olmak için “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesini hayata geçirdi. 14 kadın ile başlayan proje, BigChefs’in iş birliği yaptığı 49 üretici firma ve kooperatif ile 120 kadın üreticiye ulaştı. “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesi sayesinde üretici kadınlarımız hem üretimlerine devam etme motivasyonu buluyor ve BigChefs menülerinde bu lezzetleri sunuyor hem de toplumdaki yerlerini güçlendiriyorlar.

Üretici kadınları Web 3.0 dünyasında ölümsüzleştiriyor

BigChefs, çok yakın zamanda ayrıntılarını duyuracağı NFT koleksiyonunun ilk eserinde, üretici kadınları Web 3.0 dünyasında ölümsüzleştiriyor. Her biri ayrı bir sanat eseri olan koleksiyonun ilk NFT’si, Balıkesir Kaz Dağları’nda keçi peyniri üretimi yapan girişimci kadınlardan ilham alıyor. Eser, dünyada trend olan ve Türkiye’de henüz örneğine rastlanmayan “Infinite Zoom Art” tekniği ile “Studio Sigun” dijital sanat stüdyosunda tasarlandı.

#BigChefs #NFTkoleksiyon #ToprağınKadınlarındanSofralara #OpenSea #Web3.0 #gamzecizreli #NFT #restoran

İnceleyin

Bursa Kebap Evi, Suudi yatırımcısıyla 1 yılda 10 şube açacak

Türkiye’de 91, yurt dışında ise 12 şubesiyle hizmet veren Bursa Kebap Evi, Suudi Arabistan’ın AVM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz