Anasayfa » Marka » Bizim Toptan, satış gelirlerini 1,2 milyar TL’ye çıkardı

Bizim Toptan, satış gelirlerini 1,2 milyar TL’ye çıkardı

Bizim Toptan’ın 2020 yılının ilk üç ayında elde ettiği satış gelirleri 1,2 milyar TL’ye yükselirken, iş ortaklığı mal tedarik sistemi SEÇ Market ile kendi rekorunu kırarak, bu kanaldan 148 milyon TL satış geliri elde etti.

Türkiye genelindeki 173 mağazası, SEÇ Market iş ortaklığı mal tedarik sistemi ve her geçen gün ev dışı tüketim kanalında büyüyen Prosaf adlı profesyonel satış gücü ekibiyle Türkiye’nin önde gelen organize toptancılarından Bizim Toptan Satış Mağazaları (BIZIM), 2020 yılının ilk üç ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Bizim Toptan, tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgınının meydana geldiği ilk çeyrekte, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığı için gerekli tedbirleri alırken, müşterilerinin temel ihtiyaç maddeleri başta olmak üzere tüm ürünlere kesintisiz ulaşması için çalışmayı sürdürdü. Bizim Toptan bu temel hizmet stratejisiyle yılın ilk çeyreğini finansal planlarıyla uyumlu şekilde tamamladı.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Bizim Toptan’ın satış gelirleri 2020 yılının ilk üç ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 1,2 milyar TL’ye ulaştı. Bizim Toptan’ın organize ve çok kanallı satış yönetimi stratejisiyle tütün ve şeker ürünleri hariç ana kategori satışları ise yüzde 28 oranında arttı. Bizim Toptan’ın brüt kârı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artış kaydederek 131 milyon TL’ye yükseldi. FAVÖK tutarı 52 milyon TL olarak gerçekleşerek, güçlü ve yeni normal seviyelerini korudu. Şirketin net kârlılığı, COVID-19’un etkilerine karşılık sene başındaki planlarla uyumlu yönetildi ve 3,8 milyon TL olarak kaydedildi. Bizim Toptan’ın 2020 yılının ilk çeyreğinde sürdürülebilir ve geliştirilebilir büyümeye devam etmesinde, yeni müşteri kazanma ve satış kanallarını geliştirme stratejisi etkili oldu.

Hüseyin Balcı: “Tedarik zincirinde sorun yaşanmaması için sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz”

Rakamları değerlendiren Bizim Toptan Genel Müdürü Hüseyin Balcı şöyle konuştu: “COVID-19 salgınının baş gösterdiği 2020 yılının ilk üç aylık döneminde, Bizim Toptan olarak hedeflerimize uyumlu sonuçlar aldık. Çok kanallı satış stratejimizle stok ve lojistik yönetiminde devreye aldığımız acil durum planımızın başarısı, bu sonuçların temelini oluşturdu. 173 mağazamız, 845 SEÇ Market iş ortağımız, internet üzerinden sunduğumuz “tıkla gel al” ve online alışveriş hizmetimiz aracılığıyla, Türkiye’nin her yerine ürün ulaştırmaya devam ettik. Aynı zamanda iş ortaklığı mal tedarik sistemimiz SEÇ Market de kendi rekorunu kırarak gelişimini sürdürdü. Bizim Toptan olarak milletimizin gıda ve temel ihtiyaç ürünlerine sorunsuz ulaşabilmesi, tedarik zincirinde aksaklık yaşanmaması adına önemli bir görevimiz var. Tüm çalışanlarımızın ve müşterilerimizin güvenliği için gerekli tüm tedbirleri alarak ve titizlikle uygulayarak hem tedarikçilerimizin hem de müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Seç market kendi rekorunu kırdı

Bizim Toptan’ın iş ortaklığı mal tedarik sistemi SEÇ Market, büyümesine ilk üç aylık dönemde de devam etti. Dönem içinde SEÇ Market kanalıyla yapılan satışlardan 148 milyon TL gelir elde edildi. İş ortağı sayısı ise finansal planlarla uyumlu şekilde 845’e yükseldi. SEÇ Market iş ortakları, Bizim Toptan’ın markalı ve özgün markalı ürünleri, avantajlı fiyatları, promosyonları ve ödeme kolaylıkları gibi pek çok hizmetinden yararlanabiliyor ve müşterilerinin de bu avantajlardan yararlanmasını sağlıyor. SEÇ Market’in elde ettiği hizmetler arasında; ürün tedarikinde rahatlık, standart kurumsal ödeme yöntemleri, bayi destek sistemi, kurumsal dekorasyon, kampanya, ilan ve indirim tasarımları, bayiye özel satış temsilcisi, düzenli sevkiyat, stok kontrolü, satış danışmanlığı ve Bizim Toptan’ın uzmanlığından faydalanma gibi avantajlar yer alıyor. SEÇ Market iş ortakları, Bizim Toptan’ın yaklaşık 5.000 çeşitten oluşan ürün portföyünden kendi ürün gamlarını oluşturabiliyor, ortak bir sistemle stoklarını anlık görüntülüyor ve siparişlerini otomatik öneri sistemiyle kolayca verebiliyor.

#bizimtoptan #koronavirüs #covid19 #toptangıda #horeca #evdışıtüketim #turizm #gıda

İnceleyin

Kerem Özbek: Tüm başarımızı müşterilerimize borçluyuz

1951 yılında Los Angeles, Huntington Beach’de en kaliteli hastane servis tepsisini üretmek hedefiyle kurulan Cambro, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz