Anasayfa » Cem Polatoğlu » Cem Polatoğlu: AB’nin ayrımcı aşı kararında tek kaybeden biz olmayacağız

Cem Polatoğlu: AB’nin ayrımcı aşı kararında tek kaybeden biz olmayacağız

Ve beklenen açıklama geldi; AB ülkelerine giriş yapabilmek için Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) onayladığı aşıları yaptıranlar kabul edilecekmiş. Yani, ikinci bir karara kadar bizim Sinovac ve Rusya’dan gelmesi muhtemel Sputnik aşısını kabul etmiyorlar. Bu durumda Türklerin %99’u AB kapısının dışında kalıyor.

Sen düşün Avrupa!

Avrupa’yı hiç görmemişler adına üzüldüm. Ama sıkmasınlar canlarını. Bugünler de geçer! Ancak bu ayırımcı kararda, tek kaybeden biz olmayacağız.

Neden mi?

TUİK’in açıkladığı son turizm istatistiklerine göre; Türkiye’yi ilk çeyrekte ziyaret eden yabancıların, ortalama gecelik harcaması 64 dolar olurken, Türklerin kişi başı harcamaları gecelik konaklamada 120 dolar, haftalık 840 doları geçiyor. Yani bir Türk, 2 Avrupalı’ya bedel harcama yapıyor. Çünkü; Türk, iyi yerde yemek yiyor, alışveriş yapıyor, bahşiş bırakıyor. İyi bilir bizi Yunan restoranları, Roma, Barcelona, Nice esnafı…

Bu arada Avrupa kendi aşıları dışında aşı kabul etmeyince, dünyanın en çok gezen turistleri Ruslar ve Çinliler’in bir kısmı da bize kalacak. Umarım AB uzmanları hesaplarını buna göre yapmıştır.

Sen bizi almazsan alma Avrupa.

Çok da …!

#cempolatoğlu #abaşı #aşıpasaportu #abaşıpasaportu #avrupailaçajansı #EMA #Covid19aşı

İnceleyin

Yeni Rehberlik Yasası son düzlükte: Taraflar hangi iki konuda anlaşamıyor?

Yeni Turist Rehberliği Yasası’nda son düzlüğe girildi. Sayın Bakan “revize edilmesi gereken maddeleri” yaklaşık 4-5 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz