Anasayfa » Hotel-Tech » DYO ve EEC’den tesis güvenliğinde çeyrek asırlık çözüm ortaklığı

DYO ve EEC’den tesis güvenliğinde çeyrek asırlık çözüm ortaklığı

“Yangın algılama sistemimizin stabil çalışması, pandemi sürecinde bize zaman kazandırdı ve farklı risklere yoğunlaşmamıza olanak sağladı. Daha verimli çalışabildik.”

Türkiye’nin ilk boya fabrikası unvanına sahip DYO, Dilovası ve Çiğli tesislerinde inşaattan sanayiye, savunma sanayiden yalıtım boyasına 11 ayrı sektöre üretim yapıyor, 40’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Yaklaşık 125 dönüme kurulu Çiğli Tesisi’nin Teknik Emniyet ve ISG Uzmanı Osman Utku Çelik, EEC’nin 1996 yılında tesislerine kurduğu yangın algılama sistemlerini değerlendirdi.

Osman Utku Çelik, tesis gerekliliklerine özel çözüm sunulmasının önemini; “Bizimki gibi yangın riski yüksek olan çok tehlikeli ürünlerin kullanıldığı ve üretildiği, exproof ürünlerin kullanılması gereken bir tesiste, EEC ihtiyaçlarımıza uygun bir sistem tasarladı ve kaliteli cihazlar seçti” sözleriyle vurguladı.

“Hem istikrarlı hem işlevsel”

Kullandıkları ürünün özelliklerini; “Hem istikrarlı hem işlevsel. Saha cihazlarını ve dedektörleri ekleme ve çıkarma işlerini biz yaptığımız için panelin kullanımının kolay olması önem taşıyor. Bakım zamanlarında, ateşli iş çalışmalarında vb. algılama sisteminin çok kısa süre kontrollü kapatılması gereken çalışmalarda herhangi bir cihazı işlevsiz bırakmak istediğimizde veya hataları görmek istediğimizde paneli çok rahat bir şekilde kullanabiliyoruz. Kullanıcı dostu olması haricinde, ürünlerin en faydalı özellikleri stabil olmaları ve hata vermemeleri. Uzun yıllardır bize sorun çıkarmıyor. Elektrik kesintisi olduğunda bile sistem çok stabil olduğu için güvenilir bir şekilde çalışıyor. Hem testlerde hem acil durumlarda nokta atışı olarak hızlı alarm üretiyor. Yer tespitini çok kolay bir şekilde sağlıyor, dumanı aktif bir şekilde algılıyor” şeklinde yorumladı.

Bakım süreçlerinde sistemin kolaylık sağladığını aktaran Çelik; “Çoğu firmada olmayan bir bakım modu var. Bakım sonrası sistemi devreye almayı unutsanız bile belli bir zaman sonra kendisi otomatik olarak sistemi bakım modundan çıkarak algılama moduna getiriyor, bu çok güzel bir özellik” dedi.

“Teknik Emniyet olarak daha verimli çalışabildik”

Utku Çelik değerlendirmesinin devamında sistemin avantajlarına ilişkin şu bilgileri aktardı: “Pandeminin olumsuz etkilerinin büyük bir kısmını bertaraf edebildik. Hatta işlerimiz ve fazla mesailerimizde artış yaşandı. Fazla çalışma sebebiyle sıcak havalarda yangın riskimiz de yükseldi. Ancak yangın algılama sistemimizin stabil çalışması sayesinde, fazla çalışmadan kaynaklı risklerin yangın algılama konusuna aktarılmaması, bu dönemde bize zaman kazandırarak farklı risklere yoğunlaşmamızı sağladı. Teknik Emniyet olarak daha verimli çalışabildik” sözleriyle aktardı.

Yangın algılama ve alarm sistemine önem vermelerinin sebebini paylaşan Çelik; “DYO Boya Çiğli İşletmesi olarak yangın algılama sistemimiz bizim kalbimiz, çok önem verdiğimiz hayati bir organımız diyebiliriz. Çünkü işletmemizde 550’ye yakın personel çalışıyor. Öyle olunca da ciddi bir kullanıcı yükü var. Bu kişilerin uyarılması, kontrollerinin sağlanması, herhangi bir durum olduğunda hızlı yönlendirme, tahliye vb. için böyle bir yangın bilgilendirme sisteminin olması gerekiyor” dedi.

“Çeyrek asırdır çözüm ortağı olarak EEC’yi tercih ediyoruz”

Çeyrek asırdır çözüm ortağı olarak EEC’yi tercih etmelerine değinen Utku Çelik, “Hizmet için söylemek gerekirse yangın riski yüksek olan işletmemiz için hızlı geri dönüş almamız ve sorunların etkili bir şekilde çözülmesi bizim için çok önemli. EEC, müşteri ilişkileri iyi bir firma. Sadece servis değil, satış personeli de hem bilgili hem tecrübeli hem de işini iyi yapmak isteyen çünkü işini seven kişilerden oluşuyor. Böyle olunca da insan EEC’yle çalışmak istiyor. Biz EEC’yle çalışmayı seviyoruz” dedi.

#DYO #Dilova #Çiğli #EEC #utkuçelik #yangınalgılamasistemleri #DYOBoyaÇiğliİşletmesi #yangın

 

İnceleyin

Turizm-otelcilik sektöründe yakın geleceğin teknolojileri nasıl olacak?

Röportaj: Hatice Ünal Bilen Dijitalleşmenin ihtiyaç haline geldiği pandemi ile birlikte, iş yapış şekillerine teknolojiyi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz