Anasayfa » Yeni Mekan » EDT Expo 2014 için heyecanlı bekleyiş başladı

EDT Expo 2014 için heyecanlı bekleyiş başladı

Ev Dışı Tüketim sektörüne farklı bir bakış açısı getirmek ve sektör bilincini artırmak amacıyla yapılan CNR EDT Expo Fuarı için geri sayım başladı.

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık ve ETÜDER işbirliğinde, İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB) desteğiyle gerçekleştirilen ve sektörün dinamiklerini belirleyen markaların tümünü tek bir platformda toplamayı başaran EDT Expo Fuarı’na, 27-30 Mart 2014 tarihlerinde CNR Expo Yeşilköy ev sahipliği yapacak.

Sine Fuarcılık ve Ev Dışı Tüketim sektörünün güçlü oyuncularını tek bir çatı altında toplayan Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER)’in işbirliğinde İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB) desteğiyle gerçekleştirilen EDT Expo Fuarı, sektör profesyonellerinin kıyasıya yarışacağı yarışmalar, sektöre ışık tutan paneller, katılımcıların stantlarında gerçekleşecek sürpriz aktiviteler ile ev dışı tüketim sektörünün cazibe merkezi olmak için gün sayıyor.

50 BİN PROFESYONEL ZİYARETÇİ HEDEFLENİYOR

45.000 m2 alanda gerçekleşecek olan EDT Expo 2014 Fuarı bu yıl, 300 katılımcı ve 50.000 profesyonel ziyaretçi hedefliyor. Sektöre hitap eden farklı etkinlik ve yarışmalar ile renklenecek olan fuarda Osmanlı Mutfağı Yarışması’nın beşincisi ve bunun yanı sıra pastacılığa gönül verenlere özel Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması düzenlenecek. Öztiryakiler Endüstriyel Mutfak sponsorluğunda gerçekleşecek yarışmalarda, Türkiye’nin en seçkin 10 otel, restaurant ve pastanenin mutfak ekipleri, 10 kurumsal takım halinde yarışacak. Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması, üç kategoride canlı performanslar olarak yapılacak. Yarışmada çikolata alanında hazırlanacak çikolata heykel “Dünya Barışı” temasında olacak ve pralin ‘Anadolu’da unutulmaya yüz tutmuş tatlar’ dolgusu ile yapılacak. OSMANLI MUTFAĞI GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK Fuar kapsamında gerçekleştirilecek olan bir diğer yarışma ise 29 Mart’ta mutfak yıldızlarının yarışacağı Osmanlı Mutfağı Yarışması. Bu yarışmada da şefler 10 kurumsal takım halinde yarışacak. Osmanlı Mutfağı Yarışması’nda Türkiye’nin en seçkin otel ve restaurant şefleri, tarihi yemeklere yeni yorumlar katarak CNR ve ETÜDER işbirliğinde Türkiye çapından birçok ünlü otel, restaurant ve pastane mutfak şeflerinin yarışacağı, Gökmen Sözen Görsel Çözüm Hizmetleri tarafından organize edilen yarışmalarda yepyeni lezzetlere ve farklı sunumlara doyulacak.

İnceleyin

Alaçatı’nın yenisi: Cherie

Kendine ait bahçesi, lokal malzemelerle desteklenen Fransız – Akdeniz mutfağı ve barı ile Cherie, Alaçatı’da ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz