Anasayfa » Gündem » Elite World Europe Hotel açıldı

Elite World Europe Hotel açıldı

Elite World Hotels’in yeni yatırımı Elite World Europe Hotel, turizm sektöründe bir ilk olan “B to H” iş modeli ile kapılarını açtı. 120 milyon dolarlık bir yatırımla açılan yeni otel, iş dünyasını gülümsetmeye hazırlanıyor.

İstanbul Taksim’de Elite World Prestige, Elite World İstanbul, Florya’da Elite World Business, Van’da Elite World Van ve Marmaris’te Elite World Marmaris otelleri ile 15 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Elite World Hotels zinciri, 120 milyon dolarlık yatırımla zincirin en büyük tesisi Elite World Europe’yi hizmete açtı. İstanbul Güneşli Basın Ekspres Yolu’nda ihtişamlı mimarisi ile dikkat çeken, 401 oda, 802 yatak kapasiteli otel, yeni bir iş modeli ile hizmet vermeye başladı. İş dünyasının beklentilerinin analiz edilerek özel olarak geliştirilen “Business to Hapiness” iş modeli ile misafirlerini ağırlayacak olan tesis, iş dünyasını gülümsetmeye hazırlanıyor. Mutluluk kavramını hizmetin merkezine koyan otel, “Keyifler yerinde, işler yolunda” mesajı ile iş hayatında mutluluk kavramının altını çizmeye hazırlanıyor.

401 odalı

Sektörün içinde bulunduğu zor dönemlerde dahi yatırımlarına ara vermeden devam eden Elite World Hotels, zincirin en büyük kapasiteye sahip oteli Elite World Europe Hotel’i, İstanbul Basın Ekpres Yolu’nda “Business to Hapiness” iş modeli ile 2 Şubat 2017’de hizmete açtı. Kongre oteli olarak kurgulanan, 120 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen tesiste, 58’i suit 401 oda, 802 yatak kapasitesi ve 2500 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu yer alıyor.

1483600440_Elite_World_Europe_Acik_Havuz

Şehrin merkezinde

İş ve turizm amaçlı konaklama, toplantılar ve özel davetler için yeni bir alternatif olan Elite World Europe Hotel, Uluslararası İstanbul Atatürk Havalimanı’na 5 dakika, CNR Expo, IDTM ve TÜYAP Fuar & Kongre merkezlerine 12 dakika, şehir merkezine 25 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Otellerin sadece birer mekan değil, asıl olarak hizmet sunan noktalar olduğunu vurgulayan Elite World Hotels Zincir Genel Müdürü Ünsal Şınık, “Zincirimizin en büyük halkası olan Elite World Europe Hotel’de çok özel bir hizmet tanımı kurguladık. İş dünyası bugüne kadar B to B ve B to C iş modellerini konuştu. Zincir olarak mutluluk esas diyerek “B to H: Business to Hapiness” iş modeli ile sektöre büyük bir farklılık ve farkındalık kazandıracağız. Elite World Europe, bu anlamda gerek mimarisi, gerek büyüklüğü, gerekse pazarlama stratejisi ile zincirin en kapsamlı yatırımı ve bölgenin en gösterişli oteli oldu. Toplantı salonları son teknolojiye göre yapıldı. Sağlık kulübü yaklaşık 2 bin kişiye hizmet verebilecek. Tüm Elite World otellerinde bulunan outlet’ler bu otelimizde de yer alacak.

1483600440_Elite_World_Europe_Fitness

Mutlu toplantıların sırrı: B to H

Kongre, seminer, bayi toplantıları, ürün lansmanı ve diğer sosyal etkinlikler için teknoloji ve konforu bir arada sunan Elite World Europe, ihtişamlı dekorasyonu ve araç girişine uygun tasarımı ile 925 ve 995 metrekare büyüklükteki iki ayrı balo salonu, geniş bahçesi ve açık havuzu ile düğün, davet, kokteyl, kongre gibi geniş katılımlı organizasyonlar için de ideal bir seçim.

Business to Hapiness konseptinin toplantı detaylarına da yansıtıldığı otelde, misafirleri gülümseten farklı ikram paketleri sunulurken, “Game Arena” oyun salonu kapsamındaki dijital oyunlardan faydalanabilecekler.

Günlük hayatı renklendirmek artık çalışan herkesin ortak beklentisi diyen Şınık, “Özellikle geçirdiğimiz olaylardan sonra ülke olarak da buna çok ihtiyacımız var. Elite World Europe bir konsept oteli olacak. Bu konseptin hedefi de iş dünyasına standartların dışında bir farklılık sunmak. Kapalı salonlarda uzun saatler süren toplantılar yapan, çok sık iş seyahetlerine giden, temposu yüksek iş hayatında dinlenmek ve keyif yapmayı imkansız zanneden iş dünyasını gülümsetecek, “mutlu” edeceğiz. Yani artık ‘memnun müşteri’nin bir boyut ötesine geçmek istiyoruz. ‘Mutlu müşteri’yi hedefliyoruz. Bunu Elite World Europe toplantılarının her detayında görebileceksiniz.” dedi.

1483600452_Elite_World_Europe_Oda_2

Bir yaşam alanı

Elite World Hotels zincirinin önemli markalarından biri haline gelen sağlık ve spor merkezi FITLIFE SPA&Health Center, Elite World Europe Hotel’de 2000 kişi kapasitesi ile hizmet vermeye başladı. Civardaki iş merkezlerinde çalışanların da ihtiyaçlarını karşılayacak olan sağlık ve spor merkezinde, son teknoloji ile donatılan Fitness Center’ın yanı sıra kapalı havuz, sauna, buhar banyosu, macera duşları, Osmanlı hamamı gibi alanlar da yer alıyor.

Bölgede peyzajı ile farklılaşan Elite World Europe, açık havuzu ile hafta sonu tatilleri ve etkinlikler için İstanbul Avrupa yakasında farklı bir alternatif olacak. Gerek yorgunluğunu atmak isteyen iş dünyası gerekse havuz başında kokteyl veya düğün benzeri törenleri yapmak isteyenler için seçenek olacak otelin iç avlusunda farklı kuş türlerinden oluşan 30 canlının yaşayacağı botanik bahçesi ise misafirlere tropik bir ortam yaşatacak.

İş dünyasına özel “Executive Katlar”, “Elite World Club Lounge”, “Business Center”ın yer aldığı Elite World Europe’da ayrıca zincirin diğer noktalarında yer alan mekanlar yurtiçi yurtdışı misafirlerini ağırlayacak. Coffee Company, One Bar ve İtalyan lezzetlerinin sunulduğu Loliva Restaurant dışında ‘The Grill de 5 yıldızlı bir ocakbaşı keyfi sunuyor olacak.

1483600440_Elite_World_Europe_Hamam

Şınık: “Basın Ekspres’in potansiyeli yüksek”

Basın Ekspres’teki otel sayısının fazla olmasına rağmen bölgenin farklı bir dinamiği olduğunu belirten Elite World Hotels Zincir Genel Müdürü Ünsal Şınık, “Artık her yerde olduğu gibi bu bölgede de otel sayısı arttı. Talep aynı oranda artmadığı sürece bazı dönemlerde fiyat düşüklüğü görülecektir. Fakat o bölgenin farklı bir dinamiğinin olduğunu düşünüyoruz. Bu bölgede iş amaçlı seyahat eden bir kitle var. Fuar merkezleri o bölgede. Fuarlara katılan ziyaretçi sayıları da giderek artıyor ve bölgeye ciddi katkı sağlıyor. Ayrıca insanlar artık merkezden uzaklaşıp bütçesi daha düşük ve trafikten uzak yerlerde organizasyonlar yapmak istiyor. Biz o bölgeye taleplerin gün geçtikçe artacağına inanıyoruz” dedi.

#EliteWorldHotels, #yeni, #yatırım, #EliteWorldEuropeHotel, #turizmsektörü, #BtoH, #işmodeli, #otel

İnceleyin

Jumbo, genç sanatçıların ışığı ile parıldıyor

Köklü geçmişini logosuna taşımak isteyen Jumbo, BASE ile anlamlı bir çalışmaya imza attı. Genç sanatçıların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz