Elite World Otelleri Dört Yılda Beş Otel Açacak

Elite World Otelleri, hacim kadar rekabetin de arttığı turizm sektöründe 2014 yılından başarıyla çıktı. Otelcilik trendlerini yakından takip ederek, yatırımlarını çeşitlendiren ve artıran Elite World Otelleri, özellikle Rusya’da yaptığı yeni yatırımlarla gündemde. St. Peterburg yatırımlarının yanı sıra Haziran ayında açılacak Elite World Marmaris ve İstanbul’un Asya ve Avrupa yakasında yapımı devam eden iki dev otelle birlikte, Elite World Otelleri’nin yeni yatırımlarının toplamı arazi bedeli dahil 490 milyon doları bulacak.

Turizm sektöründe zincirleşme ve marka çalışmaları ile dikkat çeken Elite World Oteller zinciri, önümüzdeki dört yılda hizmete sunacağı beş yeni otel ile otel sayısına dokuza çıkaracak. Toplamda 490 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirilecek yeni oteller ile zincirin yatak kapasitesi 4 bin 966’ya, grubun toplam istihdamı da 1.765’e yükselecek.

hotel2

Üçü Türkiye’de İkisi Rusya’da Beş Yeni Otel

2014 ve 2015 yıllarının kendileri için yatırım yılı olduğunu söyleyen Elite World Otelleri Zincir Genel Müdürü Ünsal Şınık, “Elite World Otelleri olarak önümüzdeki dört yılda beş otel açmayı planlıyoruz. İlk olarak, 25 milyon dolar yatırımız ile Elite World Otelleri’nin ilk resort yatırımı Elite World Marmaris Otel’i İçmeler’de bu Haziran ayında açıyoruz. Elite World Marmaris, 93 odalı adult bir konseptte olacak. Yine 2014 yılında çalışmalarına başladığımız, 120 milyon dolar yatırım yaptığımız İstanbul Basın Ekspress yolundaki Elite World Europe Otel, grubun en büyük kapasiteye sahip oteli olacak. Toplam 401 odalı bir kongre oteli olacak olan Elite World Europe Otel, 1 Mart 2016’da hizmete girecek. Ayrıca bu yaz İstanbul Maltepe’deki arazimizde 350 odalı Elite World Asia Otel’in inşaatına başlıyoruz. 115 milyon dolarlık bir yatırım olan bu otel de 2017 yılında açılacak” dedi.

Yüzlerini yurtdışına çevirdiklerini belirlen Şınık yurtdışı yatırımlarını şöyle özetledi. Geleceğinin çok parlak olduğuna inandığımız St. Petersburg’da geçen yıl iki arazi almıştık. Biri beş, diğeri dört yıldızlı olmak üzere iki otelin inşaatına başladık. Onların açılışı da 2018’in ilk yarısı olacak. St. Petersburg’daki 700 odalı beş yıldızlı Elite World St. Petersburg Moskovsky, 145 milyon dolarlık, 180 odalı dört yıldızlı Elite World St. Petersburg ise 85 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçecek.

hotel3

İstanbul Yatırıma Doydu

İstanbul’un yatırıma doyduğunu, Anadolu illerindeyse beş yıldızlı otel yapmanın karlı olmadığını vurgulayan Şınık, şunları söyledi: “Biz de bu nedenle yurtdışına açıldık. St. Petersburg’un ardından Litvanya’nın Vilnius kentini odağımıza aldık. Avrupa Birliği’ne girmek için bu yatırım önemli. Bundan sonra ise Berlin, Münih, Viyana veya Budapeşte şehirlerinden birini seçeceğiz.”

Yurt dışı yatırımları için global bazda otelciliğin yakın geleceğine ışık tutacak trendleri yakından takip ettiklerini belirten Elite World Otelleri Genel Müdürü Ünsal Şınık, “Yeni nesil konuk istekleri, sosyal sorumluluk projeleri ve çevreyi koruma bilinci, yeni nesil ödeme sistemleri, kişileştirilmiş hizmet, müşteri sadakatini ödüllendirme, sağlık ve wellness uygulamaları öncelikli konularımız olmalı” dedi.

Elite World Otelleri, şu an İstanbul Taksim’de Elite World İstanbul ve Elite World Prestige Otelleri ile, Florya E5 kavşağında yer alan Elite World Business Otel ve Van’da ki Elite World Van Oteli ile hizmet sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir