Er Yatırım’dan İstanbul’a iki şehir oteli

Markalı şehiriçi otel yatırımcısı olarak turizm sektörü oyuncuları arasında yerini alan Er Yatırım İzmir’in ardından İstanbul’da üreteceği otellerden ikisi için çalışmalar başladı. Ataşehir ve Kartal’da yapımı planlanan projeler orta segmentte şehir içi iş oteli olarak düşünülüyor.

Markalı şehir içi oteller yapmak üzere yola çıkan Er Yatırım,  İstanbul’da hayata geçireceği otellerden ikisi için çalışmalarına başladı. 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyen ve 300 milyon dolarlık bir yatırım planlayan Er Yatırım, İzmir’de başladığı ilk otel inşasının ardından İstanbul’da otel yatırımı için de start verdi.

Otel yatırımlarının ağırlıkla İstanbul’da olacağını ancak oluşturacakları gayrimenkul portföyünün tamamlayıcısı olarak Anadolu’da da yer alacaklarını söyleyen Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, “İstanbul halen ticaretin başkenti, iş amaçlı seyahatlerdeki artış şehir içi otelciliğini daha cazip kılıyor. Türkiye pazarına girmeye hazırlanan pek çok uluslararası marka da İstanbul’u vitrin olarak kabul ettiği için yatırıma buradan başlamak istiyor.  Biz de arazi geliştirmeye başladığımız bölgeler içerisine önceliğimizi İstanbul yatırımlarına verdik” diye konuştu.

Finans merkezine hizmet edecek

İstanbul’da pek çok arazide eş zamanlı konsept ve tasarım çalışmalarını geliştirmeye başladıklarını belirten Çelikkanat, öncelikli olarak bunlardan ikisi için; “Ataşehir ve Kartal’da planladığımız arazilerde birer iş otelinin inşaatının startını vermeye hazırlanıyoruz. Ataşehir gerçekleştirilen projelerle önemli bir finans merkezi olma yolunda ilerliyor. İş adamlarının yoğun olarak bulunacağı bölgeden ulaşım bağlantılarının da güçlü olması sebebiyle buradaki potansiyeli değerlendirmek istedik.  Finans merkezine hizmet edebilecek nitelikte toplantı salonlarının bulunduğu, yaklaşık 150 odalı 3-4 yıldız segmentinde bir iş oteli planlıyoruz. İş adamlarının yararlanabileceği teknolojik alt yapıya sahip, single odalar ağırlıklı, esnek check-in / check-out saatlerinin uygulanacağı müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayacak bir otel olacak” dedi.

Uluslararası bir markayla anlaşma sağlandı

Dünyanın önde gelen otel zincirlerinin orta segment markalarıyla Türkiye pazarına girmek için yarışta olduğunu kaydeden Çelikkanat, “Türkiye’nin turizm potansiyeli ve orta segmentteki otel ihtiyacını gören pek çok uluslararası marka yatırım için arayışta. Biz de çalışmalarımıza en uygun katkıyı sağlayacağına inandığımız uluslararası önemli bir markayla ön anlaşma imzaladık. İstanbul ve İzmir’deki otellerimizin işletmeciliğini yapacak marka projelerimize yüksek bir katma değer katacak. İstanbul’un yanı sıra Eskişehir, Konya, Mersin, Gaziantep, İzmit, Çanakkale, Adana, Mardin, Diyarbakır, Trabzon gibi potansiyeli yüksek Anadolu şehirlerinde de arazi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu bölgelerde yapacağımız otellerin işletmesi için aynı markayla yola devam edebiliriz ancak başka yabancı markalarla da görüşmeler yürütüyoruz. Gayrimenkul ve lokasyon özelliklerine göre projeye en doğru katkıyı sağlayacak çözüm ortağını belirleyerek birden fazla markayla anlaşma sağlayabiliriz” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir