Anasayfa » Marka » Günden güne, fincandan fincana memnuniyet; JURA

Günden güne, fincandan fincana memnuniyet; JURA

1931’den bu yana yenilikçi üst düzey ev aletleri üretimi gerçekleştiren JURA Elektroapparate AG; ev, ofis ve gıda hizmet sektörlerine yönelik geliştirdiği profesyonel tam otomatik cihazlarıyla sektördeki gücünü koruyor. 1994 yılının sonbaharında kahve makinelerini baştan yaratan İsviçre merkezli markanın yeni dönemde dijitalleşmiş konsept çalışmalarıyla öne çıkacağını ifade eden JURA Türkiye Ürün ve Servis Müdürü Serhat Özdemir ile firmanın pazar hedeflerini ve kahve makineleri sektörünün geleceğini konuştuk.

Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Kahveye olan tutkunuz nerede ve ne zaman başladı? Bu konuda nasıl bir eğitim aldınız?

2005 yılından beri kahve sektöründe yer almaktayım. Türkiye’de kahve kültürünün gelişmesinde en büyük paya sahip olan bir İtalyan kahve firmasında, işin mutfağında satış sonrası destek ekibinde işe başlayarak kahve sektörüne girdim. Bu zaman dilimi içerisinde aynı sektörde farklı firmalarda, farklı departmanlarda çalıştım. Son 8 yıldır ise JURA Türkiye Ürün ve Servis Müdürlüğü görevimi icra etmekteyim. Kahve makineleri benim tutkum ve uzmanlık alanım. Teknik eğitimimi lise ve üniversitede tamamladım. Kahve eğitimim ise Lavazza’da başladı. Bireysel uzmanlardan ve Avrupa markalarının akademilerinde birçok eğitme katıldım. Her yıl, JURA İsviçre’de ürün ve kahve eğitimlerine katılmaya devam ediyorum. Uzun yıllardır ise, partner olarak pek çok markaya profesyonel teknik destek ve eğitim vermekteyim. Sektöre olan tutkum ve heyecanım artarak devam etmekte. Çünkü inovasyondan doğrudan etkilenen bir sektör, sürekli yenilik içerisindeyiz.Jura Kahve Makineleri markanızı tanıtarak, kategoride yer alan ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

İsviçre şirketi olan JURA Elektroapparate AG 1931’den beri yenilikçi üst düzey ev aletleri üretmektedir. Deneyimlerini ve know-how’ını kullanarak ev, ofis ve gıda hizmet sektörü için profesyonel tam otomatik cihazlar geliştirmektedir. JURA, 1994 yılının sonbaharında kahve makinelerini baştan yaratmıştır.Tek bir düğmeye basarak, tam istediğiniz gibi bir kahve içmeyi ve üstün kahve keyfini kullanıcıların parmaklarının ucuna getirmiştir. Bütün bileşenlerinin kalitesi, dayanıklılık ve uzun ömürlülüğü markamızın imzasıdır.

Ürünlerimiz Ev ve Profesyonel Segment olarak kategorilendirilebilir. JURA ,taze kahve çekirdekleri ile mükemmel bir kahve keyfi sunar. Taze çekilmiş, kapsülsüz. Bu felsefe sayesinde çok çeşitli kahve karışımları ve çeşitleri kullanmak mümkündür. JURA, kullanıcıların kişisel tercihlerine göre ayarlanabilir. Tüm makinelerimizde İsviçre kalitesi kendini gösterir ve akıllı su filtre sistemleri, üstün barista kalitesi için P.E.P. teknolojisi ile en iyi aromayı garanti eden darbe çekme işlemi, AromaG3 değirmenin hızı ve kahve çekirdeğinin tüm lezzetli aromasını korumasını sağlaması gibi eşsiz özellikleri barındırır.

Showroomunuzdan da kısaca bahseder misiniz? Müşterilerinize ne gibi hizmetler sunuyorsunuz? Teknik hizmetleriniz neler?

JURA Hospitality Center, servis ve mağaza konseptindedir. Dünyanın her yerinde aynı konsept ve hizmet kalitesi geçerlidir. Mağazamızda tüm model makinelerimiz ve aksesuarlarımız sergilenmektedir.Tüm ürün ve bakım malzemelerimize mağazamızdan satın alma imkanı bulunmakta. JURA Makineleri ‘atmak yerine onarmak’ felsefesi ile gerekli bakımların servislerde yapılabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu felsefe ile servislerimizde bileşenler üzerine çalışılır. Müşterilerimiz web tabanlı interaktif ortamlardan alışveriş imkanı sunuyor ve 7/24 JURA Asistan hizmetimiz ile yanlarında oluyoruz. Servisimize gelen ve ulaşan  tüm müşterilerimize vip standartlarında hizmet verilir. Her müşterimiz bizim için çok özel ve değerlidir. Satış sonrası hizmet kısmında ise, önem verdiğimiz husus kolay ulaşılabilir olmak ve hiçbir soruyu yanıtsız bırakmamaktır. Bu konuda çok başarılıyız. Çünkü tecrübeli, profesyonel ve samimiyiz. Müşterilerimiz bunu hissettiği için geri dönüşler her zaman memnuniyet vericidir.2020’ye ne şekilde girdiniz, yılı ne şekilde kapatmayı planlıyorsunuz?

2020 yılı dünya ve ülkemiz için görülmemiş tecrübeleri beraberinde getirdi. Planlarımızda tabiri caiz ise vites değişikliği yapmamıza yol açtı. JURA bir tutkudur. Tecrübe ettiğiniz andan itibaren, farklılığını hisseder ve algılarsınız. Yeni düzende, ev ofis çalışma düzenine geçilmesiyle birlikte kullanıcılar evlerde uzun yıllarca kullanabilecekleri ve mükemmel sonuç elde edebilecekleri kahve makinelerini araştırmaya başladılar. Burada da biz devreye girerek karamsar olunabilen bugünlerde kullanıcılarımıza, taze öğütülmüş kahve ile eşşisiz bir keyif sunup mutlu olmalarına ve konsantrasyon sağlamalarına vesile olduk.

Pazarın cirosal ve adetsel olarak büyüklüğü nedir? JURA’nın pazar içerisindeki konumu nedir?

Türkiye’de JURA yenilikçi teknolojisi, tasarımı, uzun ömürlü, dayanıklı PREMIUM SEGMENT kahve makinesi markasıdır. JURA sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında tektir. Zincir markalardan ev içi tüketime, makine üreticilerinden kahve ekipmanlarına kadar pek çok farklı alanı kapsayan kahve pazarı, önemli bir ekonomi haline geldi. Türkiye’de tüketilen toplam kahve miktarının 30 bin tona, kişi başı yıllık kahve tüketiminin ise 400 grama ulaştığı tahmin ediliyor.Bu kategoride yaptığınız Ar-Ge, Ür-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Teknolojiye dönük çalışmalarınız neler?

JURA İsviçre tasarımı ve mimarisi ile dünya genelinde üne sahiptir. 70’den fazla mühenidis donanım, yazılım, bileşen geliştirme laboratuarlarında çalışmaktadır. 5 milyondan fazla JURA Kahve makinesi üretilmiştir. Bu da JURA’yı dünyada sektörün öncü makine üreticisi yapmaktadır. İnce düşünülmüş, mantıksal bir çerçeveyi yansıtan kullanım konseptleri sürekli geliştirilmekte. Çok çeşitli programlama seçenekleri sayesinde kullanıcı kendi isteğine uygun tadı bulabiliyor.

Teknolojik çalışmalarımızdan bahsedecek olursam;

JURA Çalışma Deneyimi: JURA Çalışma Deneyimi (J.O.E.) JURA kahve makinelerinin tüm fonksiyonlarını akıllı telefonunuza ve hatta Apple saatinize getirir. En sevdiğiniz spesiyal kahvelere istediğiniz isim verebilir ve istediğiniz bir resmi atayabilirsiniz. Ayarları kişisel zevkinize uyacak şekilde uyarlamak için kaydırma çubuğunu kullanın. J.O.E ile kişisel ürün ayarlarınız istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde elinizin altında. J.O.E. sizi mevcut durumdan haberdar eder ve örneğin su veya kahve çekirdeklerini doldurmanız gerektiğinde size haber verir. Profesyonel yüksek performanslı değirmen aromayı korurken kahve çekirdeğini hassas bir şekilde ve tam olarak doğru inceliğe öğütmek için tasarlanmıştır. Sağlam konstrüksiyonu yıllar boyunca sürekli olarak bileme bile yapılmasını garanti eder.

İnce Köpük Teknolojisi: Yenilikçi ince köpüklü köpürtücü özel kahvelerin süt ve süt köpüğü ile taçlandırılması için özel olarak tasarlanmıştır. Devrim niteliğindeki ince köpük teknolojisi ile profesyonel barista standardında uzun süreli tutarlılığa sahip ince dokulu bir süt köpüğü oluştururlar.

Veri İletişimcisi: Veri İletişim Cihazı ile her an ve her yerden web sitesi üzerinden istediğiniz kadar kahve makinesini izlemenizi sağlar.Sektörünüzde kahve makineleri kategorisinin son dönemdeki gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu alanda Türkiye dünyanın neresinde?

Global kahve zincirlerinin Türkiye’ye gelmesiyle büyümesi hızlanan sektörde tüketimin eve kayması, kahve makineleri pazarının büyümesini sağladı. Kahve makineleri küçük ev aletleri sektörünün en hızlı büyüyen kategorileri arasında yer alıyor.

Önümüzdeki dönemde kahve kategorisinde tüketicileri neler bekliyor? Pandemi sonrası değişen tüketici alışkanlıklarına ilişkin neler söyleyebilirsiniz?

Kahve sektörünün; Türkiye’de yılda yaklaşık yüzde 75 oranında büyüme gösterdiğini ve henüz gelişim sürecinin başında olduğunu söyleyebiliriz. Perakendenin en hızlı büyüyen sektörü şüphesiz kahve zincirleriydi. Fakat artık her kahve tüketicisi evinde barista olmayı araştırıyor, öğreniyor ve maliyet kıyaslaması yaptığında makine almanın daha avantajlı olduğuna karar veriyor. Bu sebeple yeni düzende de hijyen ve tasarruf unsurlarını gözönünde bulunduran kullanıcıların tüketim alışkanlıklarının değiştiğini gözlemliyoruz.Marka bu dönemde pazarda kendini ne şekilde konumlandırıyor?

JURA prensipleri ile değişim ve gelişim için çok fazla çalıştığımızdan bizim planlarımızda bir değişiklik olmayacak.Yirmi yıldan fazla süredir otomatik kahve makineleri geliştirirken, JURA yeni standartlar koyan birçok yenilikçi teknoloji geliştirdi. Bunlar tüm ürün serisine dahil edilmiştir. Her makine, mühendislerimizin bilgi birikimi ve deneyimini içerir. Fonksiyonlar ve bileşenler kullanıcılarımızı günden güne, fincandan fincana memnun edecek ve damak tatlarını şımartacaktır.

#jura #jurakahvemakineleri #kahvemakine #horeca #otel #restoran #cafe #hotelrestaurant #coffeemachine

İnceleyin

Tahsin Öztiryaki: Ar-Ge, inovasyon ve sürdürülebilirliği odağımızda tutuyoruz

Türkiye’nin lider endüstriyel mutfak ekipmanları markası Öztiryakiler, pandemiye rağmen yatırımlarını sürdürüyor. Bu yıl içinde sanayi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz