I-MICE, yelkencilik deneyimi için “vira bismillah” dedi

Haber: Hatice Ünal Bilen

I-MICE, ilkini Bodrum’da gerçekleştirdiği ‘sailing experience’ aktivitesinin İstanbul’daki ikinci ayağını 29 Ekim Salı günü Kalamış Marina’dan hareketle Burgazada’ya yaptı. 8 Kasım Cuma günü üçüncüsünü düzenleyeceği etkinlikle kurumsal firmalara ve iç müşteriye daha nitelikli hizmet sunmayı hedefleri arasına koyan dernek, aynı zamanda üyeleri içindeki takım olma, dinleme, anlama, etkili iletişim gibi pek çok gelişim alanını da desteklemeyi amaçlıyor.

Dokunmak, üretmek ve katma değer sağlamak misyonuyla yoluna devam eden Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği ( I-MICE), ilkini Bodrum’da gerçekleştirdiği ‘sailing experience’  aktivitesinin İstanbul’daki ilk ayağını 29 Ekim Salı günü Kechi Sailing koordinasyonunda gerçekleştirdi.

Kalamış Marina’dan Burgazada’ya kıyasıya yarışla başladı

Toplam 16 MICE acenta temsilcisinin katılımıyla Kalamış Marina’dan hareketle başlayan ‘sailing experience’ etkinliği heyecan veren yelken yarışıyla başladı. I-MICE Derneği Başkanı Hüseyin Kurt’un yanı sıra dernek Genel Sekreteri Işıl Özmen’in de eşlik ettiği bir buçuk saat süren deniz yolculuğu, Burgazada’nın Cunda mutfağıyla öne çıkan Sahil Restaurant’taki akşam yemeğiyle devam etti. Etkinliğin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesi sebebi ile ayrı bir coşkunun yaşandığı akşam yemeği katılım sertifikalarının takdimi ile son buldu.

Hüseyin Kurt: “I-MICE, birçok etkinlik ve platformda üyeleriyle daima bir arada”

Etkinlik kapsamında kısa bir konuşma yapan I-MICE Derneği Başkanı Hüseyin Kurt, “Cumhuriyetimizin 96. yılını böylesine keyifli ve anlamlı bir akşamda sizlerle beraber kutlamak çok güzel. Dokunmak, üretmek ve katma değer sağlamak misyonuyla yoluna devam eden derneğimiz, üyeleriyle birçok etkinlik veya platformda bir arada. Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projemizin yanı sıra üyelerimizle network etkinliğinde de birlikteydik. İlkini Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz etkinliğin İstanbul ayağını da gerçekleştirmek tarafını sürekli konuşuyorduk. Tarihlerimizi 29 Ekim ve 8 Kasım olarak belirledik” dedi.

“Etkinliğimizin Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesinden çok mutlu olduk”

Kechi Sailing iş birliğiyle düzenlenen etkinliğinde anlamının büyük olduğunu söyleyen Kurt, şöyle devam etti: ‘Sailing experience’ aktivitesi ve sonrasında Burgazada Sahil Restaurant’ta akşam yemeğindeydik. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin hepimiz için anlamı yüksek bayramımıza denk gelmesi bizleri oldukça mutlu etti. ‘Sailing experience’ aktivitesi ile; takım olma, dinleme, anlama, etkili iletişim vb. birçok gelişim alanını desteklemektedir.  Kurumsal firmalarımıza ve özellikle iç müşteriye incentive etkinlikleri kapsamında sunduğumuz bu aktiviteyi bizlerde deneyimledik. İstanbul’da bu anlamlı günde ve güzel bir havada gerçekleştirdiğimiz etkinliğe desteğini esirgemeyen Kechi Sailing firması nezdinde Uzakyol Kaptanı İbrahim Duman’a ve katılım gösteren kıymetli üyelerimize teşekkür ederiz.”

Incentive programlarının uzman çözüm ortağı; Kechi Sailing

‘Sailing experience’ aktivitesine ev sahipliği yapan Uzakyol Kaptanı İbrahim Duman ise, “Kechi Sailing olarak, 1998 yılından bu yana uluslararası akademik danışman ve uzman denizci kadromuzla hizmet vermekteyiz. Akademik olarak geliştirilen ve desteklenen yetkinliklere dayalı ‘Liderlik ve Takım Çalışması’, eğitim modelleri ile kurumlara farklı konularda özel tasarlanmış eğitim çözümleri sunmaktayız. Yurt içinde yapılanan organizasyon ağımız ile başta İstanbul olmak üzere Çeşme, Bodrum, Marmaris Göcek ve Kemer bölgesinde motivasyon ağırlıklı incentive programlar uygulamaktayız. Bugün sizleri burada ağırlamaktan ve çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyduk” dedi.

 

 

 

 

I-MICE, yelkencilik deneyimi için “vira bismillah” dedi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir