I-MICE’nin yeni Başkanı, Hüseyin Kurt!

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’nin (I-MICE) 2. Başkanlığını yürüten Hüseyin Kurt, 2019 – 2022 dönemi için görevi Serdar Söyler’den devraldı. Dernek, Kurt’un başkanlığı ile beraber yeni dönemde yurt dışı temsilciliklerle örgütlenmeye başlayacak, sektörle çok daha yakın çalışacak!

 Kurulduğu günden bu yana sektör paydaşlarını bir araya getirmek için yoğun çaba sarf eden ve birçok nitelikli organizasyona imza atan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), bugün Radisson Vadi Hotel İstanbul’da 2. Olağan Genel Kurulu’nu tamamladı. Açılış, saygı duruşu, İstiklal Marşı, divanın oluşturulması, yönetim ve denetleme kurulu raporlarının okunması, yönetim ve denetleme kurulunun ibrası, yönetim, denetim, disiplin kurulu üyelerinin oluşturulması ve dilek & temennilerle genel kurul devam etti.

Hüseyin Kurt: “MICE, turizmin incisidir”

Derneğin kurulduğu günden bugüne 2. Başkanlığını yürüten Hüseyin Kurt, 2019 – 2022 dönemi için üyelerin karşısına başkan adayı olarak çıktı. Hazırladığı listeyle üyelerin tamamının güvenoyunu alan Kurt, yaptığı konuşmada MICE segmentinin turizm sektörünün incisi olduğunu belirterek, “Nitelikli turiste hizmet veren, yerel ekonomiyi ayakta tutan, sayıları 50 – 60 civarında olan paydaşlarımıza iş hacmi yaratan deniz, kum ve güneş turisti olarak adlandırdığımız turist profiline göre ülkemize 4 katı daha fazla gelir bırakan, tanıtıma çok önemli katkısı olan segmentin temsilcileriyiz” dedi.

“Yolumuza çok daha güçlü ve hızlı devam edeceğiz”

Türkiye turizminin 2016 yılında başlayan ve sonraki yıllarda da devam eden talihsiz bir süreçten geçtiğini belirten Kurt, “Derneğimizi tam da bu dönemde kurduk. Birliğe ve beraberliğe en ihtiyaç duyulan dönemde. Kurulduğumuz günden bu yana gerçekleştirmiş olduğumuz kişisel gelişim ve uzmanlığa yönelik eğitim programları, network etkinlikleri, yurt içi ve yurt dışı tanıtım gezileri & B2B organizasyonları, sosyal sorumluluk projeleri, kamusal ziyaretler ve işbirliği platformları ile sektörde haklı bir yer edindik. Sektör paydaşlarına dokunmayı, üretmeyi ve katma değer sağlamayı kendine misyon edinen derneğimiz; önümüzdeki dönem çok kıymetli icra kurulu üyelerimiz, dernek üyelerimiz ve sektör paydaşlarıyla yoluna çok daha güçlü ve hızlı bir şekilde devam edecektir” dedi.

 “Yurt dışı temsilcilikler vereceğiz”

Derneğin gelecek dönem yol haritasını da paylaşan Kurt, “Şu anda dernek çatımızda ülkemizin her yerinden üyemiz bulunmaktadır. Dolayısıyla bir sistem dahilinde devam etmek adına yurt içi temsilciliklerimizle başlayacağız. Yurt içi temsilcilikler alan üyelerimiz sorumlu oldukları şehirlerde derneğimizin tanıtımı, faaliyetleri, misyonu, gelecek vizyonu ve üye arttırılması adına sorumluluk sahibi olacak. Aynı detaylarla yurt dışında da DMC’lerle de örgütlenmemize başlayacak ve çok hızlı bir şekilde yurt dışı temsilcilikler vereceğiz” dedi. “Sektörle çok daha yakın çalışacağız” Önümüzdeki dönemde derneğin üye sayısında nitelikli büyümesini devam ettireceğinin altını çizen Kurt, “Sektör duayenleri, Eski Turizm Bakanımız, sektör STK temsilcileri, akademisyenlerden oluşan danışma kurulumuz ile belirli revizyonlar dahilinde aktif bir şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Üye sayısı bağlamında nitelikli büyümemize devam edeceğiz. En önemli konuların başında yeni dönemde artık başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Valiliklerimiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerimiz ve STK temsilcileriyle çok daha yakın çalışacağız. Aylık ve 3 aylık periyotlarda dernek faaliyetlerimizi I-MICE News başlığı altında sektör paydaşları ile buluşturacağız. Bilişim, dergi projemiz, sosyal medya örgütlenmemiz yeni dönemde artarak devam edecek” şeklinde sözlerini tamamladı.

 Serdar Söyler: “Bu bir bayrak devridir”

Genel kurul esnasında kürsüye çıkan derneğin kurucu ve eski dönem yönetim kurulu başkanı  Serdar Söyler ise, “Bu bir bayrak devridir. Hüseyin kardeşimle biz bir bütünüz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yanındayım ve yanındayız. Sektör adına yapılacak çok şey var. Dernek olarak yeni dönem arkadaşlarımızla nitelikli büyümemize ve üretkenliğimize devam edeceğiz. Bir kez daha yeni dönemin başta üyelerimiz, icra kurulumuz ve sektörümüz adına hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.

 

I-MICE’nin yeni Başkanı, Hüseyin Kurt!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir