İlyas Akça: “F&B sektörüne uçtan uca yazılım hizmeti veriyoruz” 

Dünya genelinde 6 ülkede 30 bin kullanıcıya hizmet veren NarPOS, 12 yıllık sektör tecrübesiyle HoReCa işletmelerinin en çok tercih edilen satış noktası yazılımını üreten şirket konumuna sahip. Yeni nesil yazar kasa POS çözümleriyle restoranların tüm ihtiyaçlarına uçta uca çözüm sağlayan yazılım şirketin faaliyet kollarını, işletmelere sunduğu fırsatları ve küresel hedeflerini NarPOS CEO’su İlyas Akça ile konuştuk.

NarPOS’u tanıyabilir miyiz? Hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz ve sunduğunuz hizmetler nelerdir?

NarPOS, 2012 yılında kurulmuş bir F&B adisyon sistemidir ve şu ana kadar 4000’den fazla müşteriye başarıyla hizmet sunmuştur. 6 ülkede faaliyet gösteren 100 kişilik uzman ekibimizle Türkiye’nin en tercih edilen satış noktası yazılımını üreten bir şirketiz. 30 bin  kullanıcı tarafından kullanılan NarPOS, bu alanda hizmet veren restoranlar, kafeler, barlar, gece kulüpleri, perakendeciler, pastaneler, kantinler, oteller, fast food ve bulut mutfak faaliyet alanına sahip işletmelerin konseptini öğrendiğimiz ve birçok kullanıcı ile çalıştığımız için kolay arayüzü destekleyen ve özellikleriyle 12 yıllık tecrübeyi yansıttığımız 22 dil desteğiyle Türkiye ve yurt dışındaki Türk ve yabancı vatandaşların işletmelerine hizmet sağlayabilmektedir.

Hem bulut tabanlı hem de internet bağlantısına gerek duymadan çalışan lokal tabanlı yazılımı ile garsonların sipariş almasından mutfak operasyon yönetimine, müşterilerin karekod menüden menüyü incelemesine ve sipariş vermesine; pazaryerleri, Yemeksepeti vb. sektördeki tüm platformların entegrasyonundan kurye takip sistemine; stok, reçete, kar marjı maliyetlerini görmesine, pazaryerlerine verilen komisyonlar yerine kendi uygulamasının Apple Store ve Play Store’da yayınlanmasına; patronun tüm ciroyu cep telefonundan takip etmesine kadar restoranın tüm ihtiyaçlarını uçtan uca çözen bir yazılımdır.

Şirketinizin hem zaman hem de ekonomik avantaj sağlayan iş sürecinden bahsedebilir misiniz?

NarPOS’un restoranların yatırım maliyetlerini azaltma ve kazancını artırma hedefiyle attığı ilk adımlardan bir tanesi, adisyon sistemini kasada kullanılan dokunmatik ekranı, VUK507 onaylı yazarkasa POS’u maliyetlerini sıfırlamak amaçlı sistemi NarPOS’un ödeme alt yapısını kullanan işletmelere ücretsiz olarak kullanım hakkı vermesidir.

Şirketimizin bu adımı atma nedenlerinden biri, yeni açılan işletmelerin kazanç sağlamadan önce ekrana, yazılıma, yazar kasaya ve diğer birçok yan maliyete para harcamadan sistemi hızlıca kurabilmesidir. Ayrıca, bu sistemi almak için banka ile iletişim kurmak, bankayı yazarkasa POS’a dahil etmek ve mali mühür almak gibi süreçlerin uzun sürmesi nedeniyle işletmeler açılma fırsatını kaçırabilmektedir. Çünkü bankanın tanımlama sürecini beklemek zorunda kalırlar. Bu yapıyla birlikte işletmeler, hem 1,5 ay gibi yazar kasa POS bekleme sürecinden zaman kazanacak hem de yatırım yapmak yerine paralarını başka bir yerde değerlendirebilecek.

Bize hem yeni ürününüzden hem de global planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Eski nesil yazar kasa POS’ları sadece kredi kartı ile ödeme alırken, NarPOS’un sağladığı yeni nesil yazar kasa POS restoranlar için hem el terminali gibi hem de ödeme alabilen bir yazar kasa POS gibi kullanılabilecektir. Karekod menüyle sunduğumuz garson çağır özelliği, bu yazar kasa POS’lara bildirim gönderilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca, bu yeni nesil yazar kasa POS ile kuryeler de ürünü kullanarak siparişlerini üzerlerine alabilecek ve kapıda teslim edip ödeme alarak pazaryerlerinde restoranların teslimat süresini de düşüreceğiz. İşletmelerin sipariş alımından ödeme sürecine kadar ciddi zaman tasarrufu sağlayan bu donanım, NarPOS’un ödeme alt yapısına geçen müşterilere ücretsiz olarak sağlanacaktır.

“Türkiye’de ve dünyada bir ilk olacak”

NarPOS, biraz önce de belirttiğim gibi, halihazırda 6 ülkede faaliyet gösteren bir şirket. Ancak global olarak agresif bir büyüme göstermemizin nedeni, yiyecek ve içecek sektöründeki işletmelerin karşılaştığı en büyük dört problem üzerine odaklanmamızdır. İçeriye müşteri çekme, mavi yaka personel bulma, işletme içindeki operasyonları yönetme ve uygun stok ürünlerini bulma gibi ana problemleri çözmek için adımlar attık. Bu proje sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünya çapında bir ilk olacak. Türkiye’yi pilot ülke olarak seçtik ve burada başarı sağladıktan sonra küresel pazarda genişlemeyi planlıyoruz.

#narpos #ilyasakça #yazarkasa #pos #horeca #teknoloji #restoran #eskinesilyazarkasa #ödemesistemleri #fbadisyonsistemi #adisyon #yemeiçme

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir