İstanbul’dan bir Gastro Show geçti…

Fotoğraflar: Ümit Başer Alkaç

Avrupa’nın en büyük gastronomi turizmi fuar ve konferansı Gastro Show, “7 Şehir 7 Bölge 7 Ülke” teması ile İstanbul’da gastronomi rüzgarı estirdi. 160 katılımcı, 15 bin ziyaretçi ve 50 konuşmacı ile gerçekleşen programlara ilgi yoğundu…

ACE of MICE etkinliği ile eş zamanlı olarak, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla gerçekleştirilen Gastro Show, tüm gastronomi sektörü paydaşlarını bir araya getirerek ticari hacmin artırılmasını ve konferans programlarıyla dünya liderlerini sektörle buluşturdu. 28-30 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Açık Alan’da  “7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke” mottosuyla düzenlenen gastronomi etkinliği ilk yılında sektörden tam not aldı.

160 katılımcı, 15 bin ziyaretçi, 50 konuşmacı

160 katılımcı, 15 bin ziyaretçi ve 50 konuşmacı ile gerçekleşen etkinlikte Türkiye’nin ve dünyanın değişik yerlerinden gastronomi sektörüne damga vuran üst düzey şefler ve gastronomi uzmanları katılım sağladı. Açık alanda düzenlenen etkinlik, Gastroçadır çadır konsepti toplantı odası ile fuara değer katan içerikler üretirken, Gastroçadır  konferans alanında ise, Türk Mutfağının Önemi, Türkiye ve dünyanın en önemli şeflerinin katılımı ile Yıldızlar Geçidi, Hikayeleri İle 7 Gastronomik Şehir, Coğrafi İşaretli Ürünler, 7 Ülke Mutfagı, Sokak Lezzetleri, Modern Türk Mutfağı, Sağlıklı Beslenme, Vegan-Vejeteryan Beslenme, İklim Değişikliğinin Yemeklere Etkisi ve dünya gastronomi trendleri üzerine değerli konuşmacılar eşliğinde bilgilendirici oturumlar yapıldı.

Dünya Gastronomi Derneği Başkanı Erik Wolf da ICC’deydi

Değerli konuşmacılar arasında; Dünya Gastronomi Derneği Başkanı Erik Wolf, Respond on Demand kurucusu ve Dünya Yemek SanatIarı Derneği Üyesi Bergamo Üniversitesi Profesörü ve Gıda Turizmi Araştırmacısı Roberta Garibaldi gibi değerli konuşmacılar oturumlarda tecrübe ve bilgilerini katılımcılarla paylaştı. Ayrıca Türkiye’nin en değerli şefleri Murat Bozok, Umut Karakuş, Sahrap Soysal, Somer Sivrioğlu, Aydın Demir, Murat Deniz Temel’in yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları; Özgül Özkan Yavuz, Nadir Alparslan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Demet Sabancı Çetindoğan, İlhan Koçulu, Mine Ataman, Dilara Koçak, Bülent Akarcalı, Cenk Girginol, Gizem Şalçıgil White, Mutfak Sanatları Gastronomi Derneği Başkanı Salih Güney, STK Başkanları ve akademisyenler de programa değer kattılar.

Gastro Show İstanbul, çok sayıda sektör ve pazarda faaliyet gösteren dünyanın en kaliteli gıda ve gastronomik ürün  üreticilerini bir araya getirerek, gastronomi turizmi gelirlerini artırma ve Türk mutfağını dünyaya tanıtma misyonunu sürdürmeyi hedefliyor.

 

Muhteşem sunumlar, B2B görüşmeler

Deneyim alanı içerisinde 360 derece Video Mapping Show esnasında master şeflerin muhteşem sunumları deneyime açılırken, B2B alanında gastronomi acenteleri, uluslararası etkinlik ajansları, otellerin concierge müdürleri ile yüz yüze toplantılar yapma imkanları buldu. Bu sayede kurumlar etkinliğe katılarak Türkiye ve dünyadaki satıcılarla tanışma, yeni anlaşmalar imzalama ve oldukça büyük bir pazarda satışlarını artırma şansına sahip olmanın önemli adımlarını da atmış oldu.

#gastronomiturizmiderneği #gtd #gastroshow #gastronomi #gastronomietkinlik #gastronomiturizmi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir