Betül Çiçek: İstediğimiz kadar dijital dünya düzenine evrilelim, insan ilişkilerinin yerini…

Mercure Istanbul The Plaza Bosphorus Satış Pazarlama Direktörü Betül Çiçek

Otelin hedef kitlesi olan müşterilerine ürünlerini tanıtma, ürünlerin müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olduğunu kanıtlama ve ikna etme faaliyetleri otelin satış pazarlama sürecidir. Bu faaliyetlerin birtakım teknik ve yöntemleri vardır. Piyasada rekabet edebilmek ve farklılık yaratmak adına sürekli olarak değişime, gelişime ayak uyduracak şekilde teknik ve yöntemlerini geliştirmek, değiştirmek gerekir.

Yeni dönemde satış pazarlama faaliyetlerinin bir süre sanal ortamdan daha da fazla yürütüleceği aşikardır. Geniş bir kitleye ulaşma konusunda hiçbir  pazarlama mecrası sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar kadar efektif olmayacaktır. Eskiden buna çok önem vermeyen oteller bu içinde bulunduğumuz yeni dönemde iş kaybetmeye maruz kalabilir.

Bu yeni dönemde oteller durumun getirdiği önlemleri alacak ve yine standart anlamında birbirine benzemeye başlayacaktır. Bu durumda müşterinin tercihi, satış ekibiyle iyi ilişkiler kurmuş, güven veren, misafire mahcubiyet yaşatmayacak, kendini evinde gibi hissettiren otelleri tercih edecektir. Satış pazarlama konusunda hangi çağ, dönem olursa olsun insan ilişkileri konusu çok önemli yerini korumaya devam edecektir.

İstediğimiz kadar dijital dünya düzenine evrilelim, hizmet sektöründe insan ilişkileri kavramı yine ön planda olacaktır. Stratejilerini bunun üzerine kuran oteller, içinde bulunduğumuz yeni dönemki durumlardan dolayı yaşanacak misafir hassasiyetlerine önem veren, sağlık, güvenlik konusunda önlemlerini almış, misafire kendini özel hissettirecek farkı deneyimler sunan oteller ön planda kalacaktır.

#turizm #konaklama #seyahat #satışpazarlama #onlinepazarlama #dijitalsatışpazarlama #covid19 #coronavirüs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir