Anasayfa » Gündem » Katar, dünyanın en güvenli destinasyonu seçildi

Katar, dünyanın en güvenli destinasyonu seçildi

Katar, uluslararası turistlere kapılarını açmaya hazırlandığı önümüzdeki günlerde, turizm sektörünün en önemli veri sağlayıcı kuruluşlarından Olery tarafından bir kez daha en güvenli destinasyonlardan biri seçildi.

Katar, sınırlarını uluslararası ziyaretçilere yeniden açmaya hazırlanırken, turizm sektörünün en önemli veri sağlayıcı ve değerlendirme kuruluşlarından Olery’nin Guest Experience (Misafir Deneyimi) 2020 sıralamasında, Numbeo Güvenlik Endeksi’ne göre üst üste ikinci kez birinci sırada yer alarak dünyanın en güvenli ülkesi konumuna ulaştı. Dünya turizminde 133 ülkedeki güvenliği ve güvenilirliği izleyen Numbeo Endeksi, ülkelerin konaklama ve turist deneyimini pek çok kriterle değerlendiriyor. Numbeo Endeksi, iş gezileri ve turistik amaçlı seyahatler için en çok tercih edilen destinasyonlardan biri olarak ün kazanan Katar’ın ödüllü misafirperverliğini ve hizmetlerdeki mükemmelliğini bir kez daha tescilledi.

Orta Doğu’daki en güvenli destinasyon

Katar’ın, 2015 yılından bu yana düzenli olarak yer aldığı Numbeo Güvenlik Endeksi’nde Orta Doğu’daki en güvenli destinasyon olarak gösteriyor. Bu yıl yeni yayınlanan sıralama ile Katar 2017’den beri dünya çapında üçüncü kez en güvenli destinasyon seçildi. Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) Genel Sekreteri ve Qatar Airways Grup CEO’su Ekber El Bekir, QNTC’nin uluslararası ziyaretçilere sunulan hizmetleri sürekli olarak iyileştirmek ve geliştirmek için iş birliği yaptıkları ortaklarının katkısına değinerek şunları söyledi: “Katar’ın Dünyanın En Güvenli ülkesi olarak seçilmesi, bizi dünyanın en misafirperver ülkesi yapmaya katkıda bulunan kurumların ortak başarısı. Yaklaşan FIFA 2022 Dünya Kupası süresince de Katar’a önemli bir ziyaretçi akını olacağını öngörüyoruz. Misafirlerimizin sporun ve ülkemizin benzersiz otantik deneyiminin tadını çıkaracağına eminiz.”

#dünyanınengüvenlidestinasyonu #katar #katarturizm #turizm #NumbeoGüvenlikEndeksi

 

 

İnceleyin

Türkiye’nin simge oteli 30. yılını kutluyor!

Dünyanın en köklü ve lüks otel gruplarından Kempinski markası yönetiminde misafirlerini ağırlayan Çırağan Palace Kempinski ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz