Anasayfa » Marka » Kerem Özbek: Tüm başarımızı müşterilerimize borçluyuz

Kerem Özbek: Tüm başarımızı müşterilerimize borçluyuz

1951 yılında Los Angeles, Huntington Beach’de en kaliteli hastane servis tepsisini üretmek hedefiyle kurulan Cambro, 70. yılında tüm dünyaya yayılan satış ağı ve 8 fabrikası ile yiyecek-içecek endüstrisine profesyonel ürün çözümleri sunmaya devam ediyor.

Otellerden sağlık hizmetlerine, restoranlardan cateringlere, marketlerden fast-food zincirlerine kadar yiyecek-içecek sektörünün tüm profesyonellerine ulaşmaya ve çözüm üretmeye çalıştıklarını belirten Cambro Türkiye ve Bulgaristan fabrikasının Genel Müdürü Kerem Özbek, firmanın ürünlerine ve kullanım alanlarına dair şu bilgileri aktarıyor: “Ürünlerimiz yiyecek-içecek sektöründe mal kabulden servise kadar tüm süreçlerde kullanabilecek çözümleri kapsıyor. Anti-mikrobiyal ve kompozit raf sistemleri, tepsiler, gn küvetler ve saklama kapları, ısı yalıtımlı taşıma kutuları ve thermoboxlar, servis arabaları gibi.”

Tüm raf sistemlerini Türkiye fabrikasında üretiyor

Tüm raf sistemlerinin üretimini Türkiye fabrikasında gerçekleştiren Cambro Türkiye,  özellikle pandemi dönemi ve sonrasında anti-mikrobiyal ve kompozit raf sistemleriyle pazardaki yerini daha da güçlendirdi. Ürünlerin kullanıcılarına sağladığı imkanlara değinen Özbek, “Camshelving Premium serisi raflar Camguard dediğimiz özel bir sisteme sahip. Üretiminde gümüş iyonları raf plakalarına işleniyor ve üzerinde herhangi mikrobiyal üreme söz konusu olmuyor. Bu raf sistemlerinde enjeksiyon tekniği kullanılıyor. Rafların ana taşıyıcı hatların içerisinde profil çelik var ve bu çeliği polipropilen ile kaplayarak ömür boyu paslanmazlık özelliği sağlıyoruz. Bulaşık makinesinde yıkanabilen raf plakaları, kolayca silinip temizlenebilen yapısı, depoda alandan kazanmanızı sağlayacak özel tasarımıyla gıda güvenliğini korumanıza yardımcı olurken soğuk odalarda ve erzak depolarında alanı verimli kullanmanızı sağlıyor.

Basic Plus serisi raf sistemlerimiz, uçak gövde ve kanatlarında da kullanılan kompozit malzemeden üretilmektedir. Paslanma ve aşınmaya karşı ömür boyu garantilidir. Hafif ancak sağlamdır. Ortak ayak kullanımı ile depolama alanında kayıplar oluşmaz, köşelerde ayak kullanımı olmadığı için daha fazla alanda depolama imkanı sağlar. Raf plakaları polipropilenden üretilmiştir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Soğuk odaların kolay ve hızlı temizlenmesini sağlar.” diyor.

Hijyen odaklı ürün tasarımları

Pandemiyle birlikte artan hijyen algısına vurgu yaprak, rafların gıda depolama sürecinde hijyeni en üst seviyeye çıkarmak üzere özel olarak tasarlandığını belirten Özbek, bu dönemde kullanıcılara büyük destek sağladığının da altını çizerek şöyle devam ediyor: “Geleneksel raf sistemlerinden farklı olarak bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması, temizliğinin kolay olması ve Premium serimizdeki gibi anti-mikrobiyal özelliklerinin olması pandemi dönemi ve sonrasında operasyon içerisindeki kontaminasyon risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.”

Kuruluşundan bu yana müşterilerine uzun ömürlü, işçilikten tasarruf sağlayan ve gıda güvenliğini artıran ürünlerle mümkün olan en yüksek değer ve verimliliği sağlamayı temel ilke edinen Cambro Türkiye, sahip olduğu bu misyon ile müşterilerine, konuklarına kaliteli deneyimler yaşatma konusunda yardımcı ve destekçi oluyor.

Modern makinelere yatırım yapıyor

Firmanın rekabet gücünü artıran ayrıcalıklarıyla ilgili olarak ise: “İşimizdeki felsefenin özünde dinlemek vardır. Bu sebeple de gerçekte tüm başarımızı müşterilerimize borçluyuz. Rekabetin çok sıkı olduğu bir alanda 70 yıl ayakta kalmamız bu felsefenin değerinin en önemli kanıtıdır ve bu endüstrinin her segmentine ait her büyüklükteki müşterinin sadakatini kazanmış olmaktan onur duyuyoruz.” değerlendirmesini yapan Kerem Özbek, üretici firmanın gelecek planlarına ilişkin şu bilgileri veriyor: “Sürekli olarak endüstrinin belli segmentleri için yeni fikirler geliştirmeye ve bu ürünleri piyasaya sürmek için gereken yeni araçlarla modern makinelere yatırım yapmaya çalışıyoruz. İmalât metotlarımızı geliştirme konusunda inatla çabalayarak süreç ve malzemeler bakımından daha verimli hale gelmeye çalışıyoruz.”

#cambro #cambrotürkiye #rafsistemleri #horecarafsistemleri #otel #restoran #kafe #catering #keremözbekröportaj

 

İnceleyin

Tahsin Öztiryaki: “Profesyonel mutfaklara katma değerli ürünler üretiyor, 130 ülkeye ulaştırıyoruz”

Kurulduğu 1958 yılından bu yana katma değerli ürünlerle varlığına güç katmaya devam eden Türkiye’nin lider ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz