Anasayfa » Yeni Mekan » Kirpi vites büyüttü: Yurt dışına açılmayı planlıyor 

Kirpi vites büyüttü: Yurt dışına açılmayı planlıyor 

Üç yılda bir şube açarak büyüyen Kirpi, Galataport’tan sonra rotasını İzmir ve Aydın’a çevirdi. Kahvaltısıyla iddialı mekanın yatırım hedefinde yurt dışına açılmak da var!

Bundan yaklaşık üç ay önce Galataport’ta misafirleriyle buluştuklarını belirten Kirpi-Lestat Gıda A.Ş. Marka Müdürü Aybike Taşkın, genişlemelerine markanın kalitesine uyacak yerlerde devam etmek üzere İstinye Park AVM, Zorlu AVM, Haliç Port gibi ile görüşmeler yaptıklarını açıkladı. Galataport, Suadiye, Koşuyolu, Erenköy, Akasya AVM, Buyaka AVM olmak üzere İstanbul’un sevilen buluşma noktalarında hizmet verdiklerini hatırlatan Taşkın, şu bilgileri verdi: “20 yıllık bir firmayız. Yurt dışından ve ülkemizin çeşitli şehirlerinden teklifler almaktan dolayı çok mutluyuz. İnce eleyip, sık dokuyoruz. Kalitemizi koruyarak büyümeyi amaçlıyoruz. Şimdiye kadar üç yılda bir gibi şube açarken vites büyüttük. Bize yakışacağına inandığımız her yerde misafirlerimizle buluşabiliriz. Çeşme ve Aydın çevresini de odağımıza aldık.”

Yüksek standardıyla büyüyor

Kirpi’nin tüm şubelerinde aynı yüksek standart ve kalite mevcut. Tüm şubelerinde raflardan tabağa kadar en ince detayına kadar standart koruma kontrolleri yürütülüyor. Fiyat, menü, dekorasyon tarzı gibi tüm unsurları standart tuttuklarını açıklayan Aybike Taşkın, “Kirpi’de hizmet içi eğitim son derece önemlidir. Tüm şubelerimizdeki eğitimleri aynı anda veriyoruz” dedi.

Çok çeşitli mutfak sunan Kirpi, tariflerini ve tabak sunumlarını birçok farklı ülkenin veya bölgenin ürünlerinden faydalanarak misafirleri için özel olarak yaratıyor. Şarap kavı, kokteyl, bira gibi alkol ve kahve seçenekleri de geniş olarak yer alıyor. Sabah 9’da başlayıp gece saatlerine uzanan yoğun bir işleyiş var. Sabah kahvaltısıyla güne uyanan mekan öğlen yemeği, akşam yemeği, ara atıştırmalıklar, kahve molası, gece içkisi v.b. için gelen misafirleriyle capcanlı bir görünüme sahip. Kirpi’nin bir özelliği de kendi işinin sahibi, Beyaz yakalı, öğrenci, genç, belli bir yaşın üstü gibi birçok kesimi buluşturan favori mekan olması. 

Taptaze, doğal lezzetler 

Kahvaltıların da vazgeçilmez mekanı olan mekan, iddiasını bol ve geniş çeşit, taptaze, doğal ve özenle seçilmiş ürünlerden alıyor. Halden gelen taze sebze ve meyveler kullanılıyor. “Paylaşmak güzeldir” sloganıyla müşterilerine paylaşımlı tabaklar sunan mekanda acuka, pişi, reçel ve börek çeşitleri gibi birçok ürün kendilerince imal ediliyor. Servisten hemen önce doğranıp, hazırlanan salatalar, pişirilen börekler taptaze servis ediliyor.

Dokusu gereği feminen!

Kadın gücünün ekonomiye katılmasına önem veren Kirpi’de kadın çalışanlar yönetim, mutfak, servis gibi tüm bölümlerde yer alıyor. “Markanın dokusu olarak kadın firmasıyız. Konseptimize feminen dokunuşlar hakim. Estetik bir ruhumuz var. Kadınlarla çalışmayı çok seviyoruz. Kadın kadına grupların çokça tercih ettiği, kendilerini rahat hissettikleri bir mekanız” diyen Aybike Taşkın; çok okuyan, çok gezen ve dolayısıyla çok öğrenen bir ekip olduklarını, kurum olarak çalışanlarını yurt dışına Roma, Barselona, Lübnan gibi gastronomisiyle öne çıkan şehirlerine götürdüklerini belirtti. Taşkın, uzun yıllardır kullandıkları “Kirpi Aşkına” sloganının işlerine duydukları büyük aşktan çıktığını sözlerine ekledi.

#kirpirestaurant #galataport #aybiketaşkın #yenirestoran #istanbuldayaşam

 

İnceleyin

Espressolab Avrupa’nın en büyük kahve mağazasını açtı

Tamamen yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının dünyadaki önemli temsilcilerinden biri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz