Anasayfa » Gastro Güncel » Metro Türkiye ‘paket servis ve gel-al’ çözümleriyle de restoranların yanında

Metro Türkiye ‘paket servis ve gel-al’ çözümleriyle de restoranların yanında

34 ülkede sahip olduğu deneyimin getirdiği avantajla restoranları kış sezonuna hazırlayacak yeni ürünler, hizmetler ve kılavuzlar oluşturan Metro Türkiye, pandemi döneminde önemi artan ‘paket servis ve gel-al hizmeti’ için geliştirdiği yenilikçi çözümleriyle de işletmelerin yanında olmaya devam ediyor.

Yeme içme sektörünün bir numaralı iş ortağı olma hedefi ile çalışmalarını devam ettiren Metro Türkiye, pandeminin ilk gününden bu yana sektöre verdiği desteği yenilikçi çözümleriyle sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Koronavirüs Yeni Tedbirler’ konulu genelge uyarınca yeme içme yerlerine 10.00 ila 20.00 saatleri arasında getirilen kısıtlamaları esas alarak sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek işletmelere yönelik yenilikçi ürünler sunmaya başlayan Metro Türkiye, işletmelerin kendi müşterilerine yüksek kalitede hizmet vermelerine destek oluyor.Türüng: “İlk günden bu yana restoranların destekçisiyiz”

Sektöre destek amacıyla yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Metro Türkiye olarak, pandeminin ilk gününden bu yana işletmelere ve sektöre desteklerimizi sürdürürken yaşanan son gelişmeleri düşünerek harekete geçtik. Daha önce Nielsen’e otel ve restorana giden tüketicilerin taleplerini anlamak üzere yaptırdığımız araştırmada, işletmelerde özellikle hijyen ve sosyal mesafe uygulamalarının en çok talep edilen ve en beğenilen uygulamalar olduğunu tespit etmiştik. Tüm bu beklentileri ve koşulları göz önüne alarak hazırladığımız ürün ve hizmetler sayesinde işletmelerin kendi müşterilerine yüksek kalitede paket servis ve gel-al hizmeti sunmalarını hedefliyoruz. Restoranların Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hazırlanan Güvenli Turizm Sertifikası’nı nasıl alabileceklerini, şartları, önemli noktaları anlattığımız bir kılavuz hazırladık. Bunlara ek olarak, Nielsen’e yaptırdığımız araştırma sonuçlarını da müşterilerimiz ile paylaşarak kendi müşterilerinin beklentilerini doğru şekilde anlayıp gerekli aksiyonları almalarına destek oluyoruz. Gündemi takip ederek yaşanacak değişimlere hızlıca adapte olmaya; çözüm ve ürünlerimizle sektördeki işletmelerin yanında yer almaya devam edeceğiz.” dedi.Paket servis ve gel-al hizmete özel ürünler geliştirdi

Kovid-19 pandemisine karşı kontrollü sosyal yaşam devam ederken alınan son önlemlerle tüketicilerin riski azaltarak evde ve iş yerinde yemek hizmeti alma eğilimleri devam ediyor. Bu nedenle paket servis ve al-götür hizmetlerinin kış sezonunda da tercih sebebi olacağı düşünülüyor. Metro Türkiye, işletmelerin paket servis ve gel-al hizmetine yönelik operasyonlarını oluşturabilmesi ve var olanları optimize edebilmeleri için 300’ün üzerinde ürün çeşidi sunuyor. Böylelikle işletmeler misafirlerine sunacağı paket servis menülerini destekleyecek gıda ürünlerinden tek kullanımlık gıda ambalaj ve tasıma ürünlerine kadar ihtiyaç duyabilecekleri birçok ürünü Metro kalite ve güvencesiyle temin edebiliyor. Metro Türkiye, doğa dostu ve 5 renge kadar özel baskı yapılabilen Naturapack Gıda Kapları ve Kapakları, Kraft Hamburger Kutusu (100’lü paket 59,90 TL), saatte 900 adet tabak kapatma hızına sahip Clio35 PP Tabak Kapatma Makinesi (8.999 TL), kapları ısı ile 4-8 saniye arasında kapatabilen JETPAK Karton Tabak Kapatma Makinesi (3.999 TL), yapıştırma filmi ile makinesinde ısı ile tam kapatıldığında sızdırma yapmayan mikrodalgaya uygun şeffaf plastik yemek kapları (100’lü paket 2 Gözlü 74,90 TL, 100’lü paket 3 gözlü 74,90 TL) gibi paket servisi yapacak işletmelerin hayatını kolaylaştıracak pek çok ürünü raflarında müşterileriyle buluşturuyor.

Paket servislere özel gıda ürünleri sunuyor

Metro Türkiye’nin paket servislere özel sunduğu gıda ürünleri sayesinde de restoranlar hijyenik ve tek kullanıma uygun, paketlenmiş ürünleri tercih ederek misafirlerine daha kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunabiliyor. Bunun için taze ve dondurulmuş ürünlerden porsiyonluk zeytinyağları ve turşulara, unlu mamuller ve porsiyonluk baharatlardan, porsiyonluk tatlılar ve içeceklere kadar geniş yelpazede ürünler raflarda yerini alıyor. Örneğin 2,5 kilosu 59,99 TL’den satılan ve paket servisler için ideal bir gıda olan Metro Chef Süper Çıtır Patates, ısıyı normal patates kızartmalarına oranla daha uzun süre muhafaza ediyor, böylelikle çıtırlığını 30 dakikaya kadar koruyor. 5 kiloluk kolisi 107,90 TL’den satılan Rioba Limon Sosu, içeriğinde %2 oranında gerçek limon suyu konsantresiyle lezzetini artırırken tek kullanımlık olduğu için de hijyen açısından güvenli bir kullanım sunuyor. Kilosu 44,99 TL olan Rioba Çikolatalı Sufle ise restoranların paket servislerinde misafirlerine özel porsiyonluk, eşsiz lezzetler sunmasını sağlıyor.

Restoranların Güvenli Turizm Belgesi alabilmeleri amacıyla kılavuz hazırlandı

Metro Türkiye, işletmelerin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hazırlanan  Güvenli Turizm Sertifikası’nı nasıl alabileceklerine ve hangi şartları sağlamaları gerektiğine dair bir rehber de hazırladı. Metro Türkiye ile ISA Denetim ve Belgelendirme ve Eğitim A.Ş. iş birliğinde hazırlanan bilgilendirme kılavuzu Güvenli Turizm Belgesi’ne başvuru aşamasından denetim ve belgelendirme sürecine kadar işletmelerin izlemesi gereken yöntemler hakkında yol göstermeyi amaçlıyor. Belgelendirme sürecinde gerekli olan tüm adımları kapsayan 8 ana başlıktan oluşan kılavuzun son bölümünde işletmelerde uygulanabilecek pratik öneriler ve iyi uygulama örnekleri de yer alıyor. Bu belgelendirme sayesinde, işletmede alınan Kovid-19 tedbirleri tüm şeffaflığı ile müşterilere sunuluyor.

#metrotürkiye #sinemtürüng #güvenliturizmsertifikası #restoranpaketservis #restorangelal #restoran #horeca #covid19

İnceleyin

YOFest’21 haziranda başlıyor

Uluslararası otel zinciri YOTEL’in 7 ülke ve 13 şehirde faaliyet gösteren 18 otelin 10’unda YOFest’21 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz