MICE’ciler Bolu & Abant’ı I-MICE ile keşfetti! 

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), 12-13 Mart tarihleri arasında acentalara yönelik  düzenlediği gezi programıyla Bolu Abant bölgesini tanıttı. Bolu Koru Hotels Spa & Convention ev sahipliğinde gerçekleşen iki günlük yoğun program süresince destinasyon tanıtımı ile beraber bölgedeki oteller de tek tek gezdirerek bilgiler verildi. 

Hüseyin Kurt: “Abant, özel bir nokta”    

Organizasyonla ilgili bilgiler veren I-MICE 2. Başkanı Hüseyin Kurt, Abant’ın özel bir nokta olduğunu belirterek, “Gerek İstanbul gerekse Ankara’ya olan yakınlığı ile doğanın ve oksijenin içerisinde organizasyonlarımızı gerçekleştirebiliyoruz. Derneğimiz; sektöre ve insana dokunan, fayda ve katma değer üreten bir oluşum. Dinamik bir yapımız var. Enerjimiz çok yüksek. Gerçekleştirdiğimiz organizasyonların içerisinde bölge içindeki noktalar, gezilecek, görülecek, yemek alınacak ve aktivite yapılacak yerlerin keşfi bizim için çok önemli. Dolayısıyla şehir veya kasaba hayatına yani yerele dokunuyoruz. Bu bağlamda bir tarafımızla da sosyal sorumluluk üstleniyoruz.” dedi.

Hüseyin Kurt, iki günlük programın detaylarına ilişkin şunları söyledi:

“Doğal Yaşam Hotel’inde hizmet ve servis kalitesi zayıftı”   

12 Mart Salı günü başlayan program çerçevesinde ilk olarak Taraklı, Göynük ve Mudurnu ilçeleri gezdirildi. Program kapsamında öğle yemeğini Sünnet Gölü’nde bulunan Doğal Yaşam Hotel’inde aldık. Konumu itibariyle özel bir alanda olmakla birlikte servis, hizmet, personel yaklaşımı ve yiyecek kalitesi oldukça zayıftı.


“Mudurnu Belediye Başkanı’nın şeffaflığı çalışanlara da yansımış”
Mudurnu’da yediğimiz bazlama tostun tadı damağımızda kaldı. Mudurnu Belediyesi, açık belediyecilik anlayışı ile yönetiliyor. Belediye başkanının odası açık. Başkanın odası açık olunca bu çalışan yönetici ve personele de yansımış. Belediye Başkanı Sayın Mehmet İnegöl’ü kutlarım.

“Koru Hotel’in eski haliyle ilgisi kalmamış”
Hayatlarımızın belli noktalarında bize dokunmuş olan Koru Hotel’in renovasyonla geri dönmüş olması bizler için mutluluk verici oldu. Aynı zamanda çok daha fazla talebin Abant bölgesine gelebilmesi, bölgedeki oda kapasitesinin de artmış olması çok daha büyük organizasyonların buraya gelebilmesi adına güzel. Otelin eski haliyle ilgisi kalmamış. Odalar, restoran, genel alanlar ve SPA alanı farkındalığı, fazlasıyla gösteriyor.


Taksim Otelcilik Grubu Otelleri’nden sıcak ve lezzetli ağırlama

Abant Palace Hotel’de “evinize hoş geldiniz “ ile karşılanıp, tesisi gezdikten sonra öğle yemeği için Taksim Otelcilik Grubu’nun göl kenarında bulunan Köşk Hotel’ine geçtik. Göl manzaralı restoranda aldığımız BBQ’den sonra kahvelerimizi ise iskelede aldık. Nazik, sıcak ve samimi ev sahipliği adına Otel Müdürü Murat Bey, Grup Otelleri Satış Direktörü Mesut Bey, Grup Otelleri Satış Müdür Yardımcısı Atilla Bey ve Satış Müdürü Hikmet Bey’e çok teşekkürler. Öğle yemeği sonrası bölgenin bir diğer önemli, köklü ve nitelikli hizmeti ile ön plana çıkan Büyük Abant Hotel’ine gittik. Oteli gezdikten sonra ikramlarımızı kendinizi adeta göl üzerinde hissettiren göl kafede aldık. Bizleri ağırlayan Otelin Genel Müdürü Mehmet Bey olmak üzere tüm ekibe çok teşekkür ederiz.”

“Hep birlikte üretmeye devam”

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’nin önümüzdeki günlerde gerçekleşecek organizasyonları ile ilgili bilgiler de aktaran Kurt sözlerini şöyle tamamladı: “Önümüzde yoğun eğitim programlarımız olacak. 16 Mart günü Lionel Hotel İstanbul’da sektör profesyonellerine yönelik ‘Zaman Yönetimi ve Planlama Eğitim Atölyesi’, 30 Mart günü Fethiye’de ‘Davranış Eğitimi, Takım Çalışması, Motivasyon ve Aidiyet Yaratma Eğitim Programı’, nisan ayında Bodrum ve çevresi tanıtım gezisi, Antalya’da eğitim organizasyonu, ‘Birlikte Güçlüyüz – Network Partisi’, mayıs ayında 2. kez ‘Kaz Dağları’ programı, mayıs ayında ‘Romanya – Bulgaristan Fam Trip ve B2B’ programı yakın zaman programlarımızdır. Hep birlikte üretmeye devam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir