Anasayfa » Gündem » Müberra Eresin: “Otellerimizi Korona’dan sonraki günlere hazırlıyoruz”

Müberra Eresin: “Otellerimizi Korona’dan sonraki günlere hazırlıyoruz”

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan Konaklama Tesislerinde Normalleşme Süreci başlıklı genelgeyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

Salgının ülkemizde kontrol altına alınması ve diğer ülkelerde gelişmeler dikkate alınarak, turizm ve konaklama sektöründe haziran ayının ikinci haftası itibariyle yavaş da olsa hareketlenmenin başlamasını umut ediyoruz. İnsan hayatını endişelerimizin merkezine koyduğumuzu, insan sağlığını her türlü ticari beklentinin önünde tuttuğumuzu özellikle belirtmek isteriz. Kamu otoritelerinin ‘artık evden çıkabilirsiniz’ diyeceği gün için tüm hazırlıklarımızı yapıyor ve otellerimizi Korona’dan sonraki günlere hazırlıyoruz. Elbette ki bu hazırlıkların en önemli kısmını da COVID-19 salgını sonrasında değişime uğrayacak olan sektör uygulamaları oluşturuyor. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile halen faal olan veya faaliyete geçecek olan konaklama işletmeleri tarafından, COVID-19 salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik işletme bünyesinde alınması gereken tedbirler açıklandı. Bu tedbirlerin birçoğu zaten konaklama sektörü olarak genel olarak uyguladığımız kurallar. Yeni başlatılan uygulamalar ile kurallara daha da büyük bir hassasiyet ile uyulacaktır. Uygulamalar sürece bağlı olarak zaman içinde güncellenecektir. Bu süreçte tüm üyelerimiz ile işbirliği içinde olacağız ve üyelerimize tüm desteği sağlayacağız.

“İnsan sağlığı önceliğimiz”

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı Sağlıklı Turizm Sertifikasyonu programının da başta tüketici güveni sağlanması, çalışan güvenliği ve olumlu algı dikkate alınarak kesinlikle ileriye dönük olarak sektörümüze büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Hijyen ve COVİD-19 önlemleri konusunda tüketici hassasiyeti artacaktır. Bu konularda önlemlerini alan işletmelerin tüketiciler tarafından öncelikle tercih edilmesi bekleniyor.

Hem konaklama tesislerinde normalleşme süreci hem sertifika programı TÜROB olarak bizim de görüşlerimiz alınarak hazırlandı. Önerilerimizin büyük bölümünün dikkate alındığını görüyoruz. Başta TC Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere tüm Bakanlıklar ile STK’lar olarak bizler bilgi ve görüş alışverişinde bulunduk. İnsan sağlığı önceliğimiz, bu nedenle zaten özellikle Sağlık Bakanlığımızın tavsiyelerini tamamen uygun bulduk ve değiştirilmesi için öneride bulunmadık. Bu süreç için TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve TC Sağlık Bakanlığı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

#türkiyeotelcilerbirliği #türob #türobbaşkanımüberraeresin#tckültürveturizmbakanlığı #tcsağlıkbakanlığı #sağlıklıturizmsertifikasyonu #konaklamatesislerindenormalleşmesüreci #turizm #konaklama #seyahat #covid19 #koronavirüs

İnceleyin

Hilton, Türkiye’deki portföyüne üç yeni Hampton by Hilton ekledi

Hilton, Hampton by Hilton’a eklenen üç yeni tesisle 2020 yılında Türkiye genelinde portföyüne eklediği otel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz