Murtaza Kalender, memleketi Tokat’ta otel açtı

TravelShop Turkey çatısı altında yurt içinde ve yurt dışında yoğun konferanslar ve B2B workshoplar düzenleyen tecrübeli turizmci Murtaza Kalender, memleketi Tokat’ta hizmete açtığı Silk Road Museum Hotel ile otelcilik sektörüne de girdi. Kalender konuşmasında Tokat’ın turizmden hak ettiği payı alması için tüm aile her türlü çalışmayı yapmaktan çekinmeyeceklerini söyledi.

8 Haziran Cumartesi günü düzenlenen Silk Road Museum Hotel açılış törenine Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt, Tokat milletvekilleri; Yücel Bulut, Mustafa Arslan, Cüneyt Aldemir, Avcılar geçmiş dönem Belediye Başkanı Turan Hançerli, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Vakıflar Bölge Müdürü Sebahattin Erdoğan’ın yanı sıra 15’e yakın büyükelçi, dünyanın farklı ülkelerinden ve yurt içinden gelen yabancı misafirler, siyasi parti temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

Murtaza Kalender: “Tokat ile ilgili bir hayalimiz vardı”

Silk Road Museum Hotel açılış töreninde konuşan TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Silk Road Museum Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, “Aile olarak Tokat ile ilgili bir hayalimiz vardı ve bugün bu hayalimizi sizlerle gerçekleştirmenin inanılmaz mutluluğu içerisindeyiz. Yaklaşık 600 yıl önce ecdatlarımız tarafından inşa edilen bu önemli yapıyı yeniden kullanıma açarak başta güzel şehrimiz Tokat olmak üzere tüm turizm camiamıza kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

27 özel konseptte odaya sahip

Otelin 27 özel konsept odasıyla beraber, Tokat yöresel mutfağı ve dünya mutfağından lezzetler sunduğunu belirten Kalender, yatırımın iki ayrı mutfağın yer aldığı, özel çok amaçlı ve BBQ odası, iki ayrı toplantı salonu ve oldukça geniş ve açılır kapanır çatı sistemi ile hizmet vererek Tokat’a katma değer katacağını ifade etti.
Kalender, “Bu özel konsept kapsamında dünyanın en güzel düğünleri, kınaları, toplantı ve özel günlerin yanı sıra halkın keyifle kahvaltı ve yemek servis alacağı bu otelimiz ile dünyanın en iddialı hizmetini vereceğiz.” diye belirtti.

“600 yıl önce ecdatlarımız tarafından inşa edilen bu önemli yapıyı yeniden kullanıma açarak başta güzel şehrimiz Tokat olmak üzere tüm turizm camiamıza kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz.”

“Tokat’ı hak ettiği yere getirmek için tüm aile çalışacağız”

Tokat’ın 900 adımda 900 yıllık tarihe ulaşılabilecek ender şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Kalender, “Bununla birlikte şehrimiz, ekolojik doğası ile bereketli topraklarından çıkan meyve ve sebzeleriyle, doğa harikası Ballıca Mağarası, Kaz Gölü, dünyada nam etmiş insanı, misafirperverliği ve saf duyguları ile Anadolu’nun en güzel şehirlerinden birisi.” dedi ve şehrin turizmde hak ettiği yere gelmesi adına tüm aile her türlü çalışmayı yapmaktan çekinmeyeceklerinin altını çizdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir