Anasayfa » Gündem » MÜSİAD projelendirdi: Yeni nesil karavan parklar geliyor

MÜSİAD projelendirdi: Yeni nesil karavan parklar geliyor

MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi, Karavan Park Projesi ile hem turizme hem ihracata yeni bir açılım kazandırmak amacıyla yeni nesil karavan parkları hayata geçirecek.

MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi, alternatif turizm modellerinin sektörde yaşanan gelir kaybına çözüm olacağı düşüncesiyle Karavan Park Projesi’ni hayata geçiriyor. 18-21 Kasım tarihlerinde MÜSİAD EXPO’da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve yerel yönetimlerin desteğiyle lansmanı yapılacak olan proje ile karavan imalatı, yedek parçası ve dizaynı ile güçlü sanayi alt yapısıyla yeni bir ihracat alanı oluşturulması hedefleniyor.

Muhammet Ali Özeken: “Karavan turizmini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz”

Karavan turizmi dünyada çok yaygın olmasına rağmen ülkemizde hali hazırda istenildiği düzeyde karşılık görmediğini söyleyen MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Başkanı Muhammet Ali Özeken, projeyi şöyle özetledi: “Covid-19 etkisi ile daralan turizm sektörüne, alternatif pazarlar üretebilmek için oluşturduğumuz Karavan Park Projesi’yle, çeşitli illerde farklı güzergahlarla sağlıklı ve doğaya uyumlu karavan turizmini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Paydaşlarımızla, üyelerimizle, şubelerimizle projenin ülke turizmine katkı sağlayacağını, yapacağı iş birliktelikleri ile döviz kazandırıcı faaliyetlere katkıda bulunacağını düşünmekteyiz.”

#MÜSİAD #YeniTurizmKaynaklarıGeliştirmeKomitesi #KaravanParkProjesi #karavanpark #karavanturizmi #karavan #turizm #covid19 

İnceleyin

Hilton, Türkiye’deki portföyüne üç yeni Hampton by Hilton ekledi

Hilton, Hampton by Hilton’a eklenen üç yeni tesisle 2020 yılında Türkiye genelinde portföyüne eklediği otel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz