Mutluluğu Soma’dan sonra BEDD ile çoğalttılar!

Haber: Hatice Ünal Bilen

Soma’dan sonra bu kez Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği (BEDD) ile bir araya gelen Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE),Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır” dedi, engelli dostlarını kahvaltılı bir organizasyonda ağırlayarak destek mesajı verdi.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), 5 Temmuz Perşembe günü Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği (BEDD) ile kahvaltılı organizasyonda buluştu. “Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır” sloganıyla Beykoz Beyaz Bahçe Restaurant’ta gerçekleşen sosyal sorumluluk etkinliğinde I-MICE Yönetim Kurulu ve MICE profesyonellerinin yanı sıra Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu da etkinlikteki yerlerini aldı.

Serdar Söyler: “Dünya güzel yürekli insanlarla güzelleşecek”

I-MICE ana sponsorluğunda ve T.C. Kartal Belediyesi, Turuncu Basım ve Beyaz Bahçe Restaurant’ın destekleriyle gerçekleştirilen organizasyonda konuşan I-MICE Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Söyler, “Dünyayı güzelleştirmek mümkün. Güzel yürekli insanlar bunu başarabilir. Derneğimizin İcra Kurulu üyesi Mine Karaçaylı önderliğinde bedensel engelliler ile birlikte gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesi bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

Hüseyin Kurt: “Temel ilkemiz insana, sektöre dokunmak”

Etkinlikte konuşan I-MICE 2. Başkanı ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurt, dernek olarak kuruldukları günden bugüne temel ilkelerinin insana, sektöre dokunmak ve fayda üretmek olduğunun altını çizerek, “Biz çok aktif bir derneğiz. En büyük avantajımız, çok hızlı karar alıp, uygulayamaya geçebiliyoruz. Geçen sene olduğu gibi bu sene ve önümüzdeki süreçte de network etkinlikleri, kişisel gelişime ve uzmanlığa yönelik eğitimler, yurt içi ve yurt dışı tanıtım gezileri, B2B toplantılar ve en önemlisi sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek.” dedi.

Mine Karaçaylı: “Hepimiz aslında birer engelli adayıyız”

I-MICE İcra Kurulu Üyesi ve Sosyal Sorumluk Komisyonu Başkanı Mine Karaçaylı, “Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu düşünürsek onların hisleri ve yaşam zorluklarını biraz olsun anlayabiliriz sanıyorum. Dernek olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek bizlere de güç ve huzur kattı.” dedi.

Işıl Özmen: “Tüm üyelerimizi sürece dahil ederek çalışmalarımızı yaygınlaştırıyoruz”

I-MICE Genel Sekreteri Işıl Özmen, “Derneğimiz, oluşturduğu sosyal sorumluluk komisyonu ile yeniden yapılanmış ve sektöre verdiği hizmetlerin yanında eğitim, çevre, hayvanlar, sağlık, engelliler, çocuk ve kadını güçlendirme konularında gönüllülük faaliyetlerine daha etkin devam etme kararı almıştır. Sosyal sorumluluk programlarında MICE acenteleri ve tedarikçileri olmak üzere tüm üyelerimizi sürece dahil ederek çalışmalarımızı yaygınlaştırmaktayız.” sözleriyle projeye daha fazla destek çağırısında bulundu.

Mali Kanji: “Engellerin zihnimizde olduğunu bir kez daha gördük”

I-MICE Saymanı Mali Kanji, “Birlikten güç doğacağına hep inandık. Sektörümüze fayda sağlamanın yanı sıra sosyal sorumluluğumuzu da yerine getirmeyi hiç ihmal etmedik. Soma’dan sonra yine bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında bedensel engelli kardeşlerimiz ile birlikte olmaktan çok keyif aldık. Engellerin aslında zihnimizde olduğunu bir kez daha gördük.” diye konuştu.

Kemal Demirel: “Bize güç kattınız, moral verdiniz”

Organizasyonda kısa bir konuşma yapan Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği (BEDD) Genel Başkanı Kemal Demirel ise projeden duydukları memnuniyeti dile getiren konuşmasında “Bu anlamlı günde yanımızda olmanız bizleri çok mutlu etti. Bize güç kattınız. Moral verdiniz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir