Anasayfa » Dosya Konusu » Nestlé Professional 20. yılını kutluyor

Nestlé Professional 20. yılını kutluyor

Ev dışı tüketim sektörünün 2016 yılı sonunda % 18 ile % 25 arasındaki bir oranda daralması beklenirken, Türkiye’de faaliyetlerinin 20. yılını kutlayan Nestlé Professional, yılbaşında hedeflediği %16’lik büyüme oranına ulaştı.

Her yıl yüzde 10-12 oranında büyüyen ev dışı tüketim pazarında, müşterilerimiz için sadece bir ürün tedarikçisi değil, işlerini geliştirmeleri konusunda önemli katkı sağlayan yaratıcı, kârlı bir çözüm ortağı olma yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Nestlé Professional, 20 yıllık performansını, gelecek dönem hedeflerini ve ev dışı tüketim sektörünün eğilimlerini 16 Kasım Çarşamba günü St. Regis Otel’de basına yönelik düzenlediği öğle yemeğiyle paylaştı.ArzuAlibaz_NestleProfessionalTürkiyeÜlkeMüdürü

Nestlé Professional olarak 2016’da faaliyet gösterdikleri içecek kategorisinde yüzde 15.3, gıda kategorisinde ise yüzde 18.7 oranında büyüdüklerini belirten Nestlé Professional Türkiye Ülke Müdürü Arzu Alibaz, toplam yüzde 16’lık büyümenin ise yüzde 76’sının içecek kategorisinden, yüzde 24’ünün gıda kategorisinden geldiğini kaydetti.2016’da gerçekleştirilen yüzde 16’lık büyümenin kaynaklarını da sıralayan Alibaz, lokomotif ürünlerinin, içecek tarafında dünya lansmanı ilk kez Türkiye’de yapılan yeni kahveleri NESCAFĖ Milano Ispirazione Italiana ile sağlıklı serinlik adını verdikleri soğuk içecek kategori ürünleri NESCAFĖ Ice ve Nestlé SJORA Limonata olduğunu belirtti.Alibaz, gıda tarafında ise Nestlé’nin köklü tarihinin ve uzmanlığının ön plana çıktığı çikolata kategorisinde Nestlé Chokella ve Nestlé Kakao ürünlerinin 2016 yılındaki büyüme rakamının ana nedenlerinden biri olduğunu kaydetti ve şöyle devam etti; “ Büyümemizin bir başka nedeni ise Nestlé Professional olarak makina ve insan kaynağı alanında yaptığımız çok ciddi boyutlardaki yatırımımız. Makinalara son 3 yıldır her yıl 6 milyon TL yatırım yapıyoruz. Şu anda Nestlé Professional olarak ev dışı tüketim noktalarında, müşterilerimizin kaliteli ürün ve hizmet sunmalarına yardımcı olan tam 16.000 makinemiz bulunuyor.”

 Nestlé Professional “Beverage Academy” ile sektöre değer katmaya devam ediyor

Nestlé Professional olarak eğitime de yatırım yaptıklarını kaydeden Alibaz, sektörde konunun ehli ve uzman kişilerin olmasının önemine değinerek şunları söyledi: “Değişen tüketici taleplerine paralel olarak sektörün lezzete olduğu kadar hijyen ve kaliteli sunum konusunda da bazı ihtiyaçları var. Son 6 yıldır yaklaşık 300 profesyonelin katılımı ile Nestlé Professional Beverage Academy eğitim programı düzenliyoruz. Bu, Nestlé Professional’in tüm satış ve pazarlama ekipleriyle, iş ortakları ve müşterilerine yönelik olarak düzenlediği, satış, pazarlama, kalite, finans eğitimlerinden teknik operasyona, beslenme eğitimlerinden içecek sunum becerileri ve barista derslerine kadar tüketiciler için nasil “daha fazlasının mümkün kılınacağına” ve konusunda uzmanlaşan ekipler ile işe nasıl daha fazla değer katılabileceğine odaklanılan, artık geleneksel hale gelmiş 3 günlük bir eğitim programı. Dünyada ilk kez Türkiye’de uygulanan ve geçtiğimiz yıllarda Nestlé Professional’ın tüm dünyadaki en iyi uygulamalarından biri seçilen Nestlé Professional Beverage Academy, tüketici trendlerini takip eden, müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirleyen ve doğru çözümlerle onlar için daha fazlasını mümkün kılan güçlü, bilgili bir ekip olmaya hizmet eden bir eğitim programı niteliğinde. Eğitimlerde sunum şekli ve ürünün mesajına kadar her konuya; kısaca bir fincan kahve ile tüketicilerin nasıl daha fazla memnun edilebileceğine odaklanılıyor. Biz Nestlé Professional olarak NESCAFĖ markamızla kahve uzmanıyız. Menü tasarımından mekan giydirmeye ve personel eğitimine kadar toplam çözüm sunarız. Eğitimde kahve ve kahve sunumu ile ilgili tüm basamakları teker teker anlatıyoruz. Beverage Academy olarak bugün, yıllardır bize eşlik eden eğitmenlerimizle, distribütörlerden satış elemanlarına çığ gibi büyüyen başarılı ekipler yetiştirmenin ve dünyanın en başarılı uygulamaları arasında tam not almanın haklı gururunu yaşıyoruz.”

resim

 Nestlé Professional müşterilerinin yaratıcı ve kârlı çözüm ortağı

Nestlé Professional, ev dışı tüketim alanında, hem gıda hem de içecek kategorisindeki müşterileri için sadece bir ürün tedarikçisi değil, aynı zamanda pek çok alanda müşterilerinin yaratıcı ve kârlı çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Müşterilerinin neye ihtiyacı olduğunu ve sorunlarını anlayarak kahve ve tatlı gibi, işletmeler için kâr oranı yüksek olan alanda gelirlerini nasıl artırabileceklerine ilişkin çözümler öneriyor. Nestlé Professional Türkiye Ülke Müdürü Arzu Alibaz, bu alandaki çalışmalarını da şöyle özetledi: “9 ekibimiz var, bu ekiplerimiz her gün değişik ev dışı tüketim noktalarını ziyaret ediyor ve menü nerede durmalı, kahve servisi nasıl yapılmalı, müşteriye “kahve içer misiniz?” diye nasıl sorulmalı gibi küçük görünen ama çok önemli konularda da onlara eğitimler veriyor. Deneyimlerimizi paylaşarak bu alanda da işletmelere eğitimler sağlıyoruz. Ayrıca, iş ortaklarımıza satışlarını artırmaları için pazarlama alanında da destek veriyoruz. Doğru uygulamaları gören işletmeler bizimle çalışmakla elde ettikleri kazanımları görünce işbirliğimiz daha da gelişiyor. Hem dikey hem yatay olarak gelişiyoruz yani hem noktadaki dağılımımız ve ciromuz artıyor hem de pazardaki makine ve müşteri sayımız artıyor. Bu “çözüm ortaklığı” yaklaşımımızın, büyümemizin temel kaynağı olduğuna inanıyoruz”

#NestléProfessional #yirminciyılınıkutluyor #Nestlé #Professional #yirminciyılı #Manşet

İnceleyin

SunExpress, Avrupa uçuşlarına Köln ve Viyana’yı da ekledi

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2021 yazında uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz