Anasayfa » Hotel-Tech » Pos Sistemine entegrasyonda bunlara dikkat!

Pos Sistemine entegrasyonda bunlara dikkat!

Profesyonel bir POS Sisteminin işletmelere kazandırdığı avantajlar saymakla bitmez. İşletmenin servis kalitesini artırması, olası kayıp ve kaçakları önlemesi, ihtiyaç duyulan raporları dakikalar içerisinde sunması elbette çok önemli ama POS Sistemlerinin işleri kolaylaştıran çok hayati bir fonksiyonu daha var:

POS Entegrasyonu’nun ne olduğu, kurulum esnasında neler dikkat edilmesi gerektiği bu yazımızda…

Kafe, bar veya restoranlarda kullanılan Satış Noktası (POS) Sistemlerinin Muhasebe ve Stok Programları, Online & QR Sipariş ve Ödeme Sistemleri, Sadakat Sistemleri ve Ödeme Kaydedici Cihazları ile uyumlu bir şekilde çalışması anlamına gelen POS Entegrasyon işleminin işletmelere sağladığı faydalar şunlar:

Restoran sektöründe operasyonlar hızlı ve sayıca çok olduğundan işlerin takibi zordur. Entegrasyon sayesinde işletmelerin muhasebe, stok, paket servis gibi operasyonların tamamını tek bir program üzerinden yönetilebilmesi sayesinde işleri takip etmek kolaylaşır. Kullanıcılarına hataları engellemek, süreçleri iyileştirmek için her zaman fırsat verir.

Muhasebe ve Stok Programıyla entegre olan Pos Sisteminde toplanan satış, stok, ciro, karlılık gibi rapolarların tüm verileri tek bir tıkla muhasebe sistemine aktarılır, işlemlerin manuel veya hatalı yapılması önlenir.

Online Sipariş platformlarındaki satışların günlük ciro takibini kolaylaştırır. Örneğin işletmedeki günlük satışlar ile online sipariş veya paket servis ile gelen siparişleri ayrı ayrı toplanmasına gerek kalmaz. Entegrasyon sayesinde siparişleri ve raporları kümülatif olarak görmek mümkün. Elbette tüm alt kırımları ile!

Sadakat Sistemleri ile entegre olan Pos Sisteminde müşteriler için düzenlenecek ikram ürün veya özel indirim gibi satış pazarlama kampanyaları Pos Sistemine tanımlatılarak kampanya süreçlerinin kolay ve hızla gerçekleştirilmesi sağlanır.

QR Menü, QR Sipariş ve Ödeme Sistemlerinde Pos Sisteminde yapılacak menü kalem fiyat değişikliklerinin Pos Sistemiyle entegre çalışan QR E-Menü’de de aynı anda güncellenmesi, Masada Sipariş ve Masada Ödeme modüllerinde siparişlerin Pos Sistemine otomatik olarak düşmesi ve tüm raporlamalara dahil olması gibi yoğun işlem yükünden kurtarır.

Ödeme Kaydedici Cihazlar ile hatalı fiş oluşturma durumları önlenerek Pos Sisteminde oluşan siparişle birebir örtüşen ürünler ve tutarlar otomatik olarak ÖKC Sisteminde de oluşur. Pos Sistemine girişi yapılan siparişlerin ayrıca ÖKC Sistemine manuel giriş yapmaya gerek kalmadan işlemlerin hızlı tamamlanmasını sağlar.

Pos Sistemi Entegrasyonu Yaptırırken Bu Konulara Dikkat!

Pos Sistemi Entegrasyonu işlemi için seçilecek eksistem/ürün sağlayıcılarının entegre alt yapısı güçlü, uyumlu ve profesyonel olmasının yanı sıra çözüm ortağının güvenilir bir kurum olduğundan emin olunmalı,

Pos Entegrasyonu uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işlemdir. Pos Entegrasyonu binlerce kez yapan deneyimli bir ekip, kötü sürprizler yaşanmasına asla izin vermez.

Pos Sistemi sağlayıcısından, entegre çalışan programlarla ilgili demo talep ederek kullanıma başlamadan önce işlevselliği test edilmelidir.

Pos Entegrasyonunu gerçekleştirirken kurulan sistemin esnek olması, birçok farklı program ile uyumlu bir şekilde çalışması, entegrasyonu yapan çözüm ortağının parametrik bir çözüm sunması işlemlerin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

#possistemi #posentegrasyonu #ödemesistemleri #hotel #cafe #restaurant #horeca

 

İnceleyin

Şarj yoksa VİKO USB’li priz var!

Cep telefonu ve tablet gibi taşınabilir elektronik cihazlar, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Gidilen her ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz