Radisson Akademi, 5. yılını kutluyor

Radisson Otel Grubu’nun önde gelen Öğrenme ve Gelişim Merkezi Radisson Akademi, yeniliklere devam ederken ve sektöre katılan yetenekleri geliştirmek için en iyi ‘Akademi’ olmak için çabalarken beşinci yıl dönümünü kutluyor.

Radisson Otel Grubu, stratejik dönüşüm planının bir parçası olarak son beş yıl içinde 95’ten fazla ülkede birçok departmanı kapsayan Moment Makers ekibine önemli bir yatırım yapmıştır..Radisson Akademi’nin amacı, çeşitli seviyelerdeki ekip üyelerinin rollerinde mükemmelleşmek ve gelişen pazar taleplerine uyum sağlamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmalarını sağlayan son derece verimli bir öğrenme ortamı yaratmak. Bu nedenle Radisson Academy, Radisson Academy Online, Radisson Academy Live, Radisson Academy On the Job, Radisson Academy Virtual ve Radisson Academy Certifications aracılığıyla erişilebilen, iş ve kişisel gelişim konularında son derece etkili, sürekli öğrenme fırsatları ve özelleştirilmiş eğitim programları sunmak.

2019 yılındaki kuruluşundan bu yana, Radisson Akademi, 2,500’den fazla eğitim programı gerçekleştirerek hem çalışan gelişiminin kilometre taşı haline geldi hem de stratejik iş başarısını mümkün kıldı.

1,5 milyon saatten fazla eğitim ve gelişim

2023 yılında, Radisson Akademi aracılığıyla ekip üyeleri tarafından hizmet ve iş yetenekleri, liderlik becerileri, konaklama temelleri ve işlevsel uzmanlık gibi çeşitli becerileri kapsayan 2.500’den fazla çevrimiçi, canlı ve sanal eğitim programında 1,5 milyon saatten fazla eğitim ve gelişim tamamlandı. Son beş yılda eğitim tamamlama sayısında %27’lik bir artış ve sunulan her bir eğitim için 5 üzerinden ortalama 4,8 puanlama yapıldı. Bunun yanı sıra, her bir katılımcı tarafından alınan ortalama 14,7 kursla 571 binden fazla eğitim tamamlanmış ve bu da etkileyici bir beceri gelişimi ile sonuçlanmıştır.

Iñigo Capell: “Biz yetenek geliştiririz, yetenek de bizi geliştirir”

Radisson Hotel Group Global İnsan ve Kaynakları Başkanı Iñigo Capell, grup bünyesinde  çalışanların en önemli varlıkları olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Biz yetenek geliştiririz; yetenek de bizi geliştirir’ şeklindeki kültürel değerlerimizle yaşıyoruz. Büyüyen Radisson Akademi teklifimiz, mevcut ekip üyelerinin profesyonel ve kişisel olarak ilgisini çekmek ve desteklemek, yeni, dinamik ekip üyelerini çekmek ve ekip üyelerimizin Net, Geniş ve Hızlı kariyerler oluşturmak için gerekli araçlara sahip olmalarını sağlamak için önemli bir yoldur. Radisson Akademi’nin 2019’daki lansmanından bu yana, ekip üyelerinin eğitim tamamlamalarında 27 kat artış gördük. Özel programlarımız ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarımız sadece bireysel performansı artırmakla kalmadı, aynı zamanda tüm organizasyonumuzun kolektif başarısına da önemli ölçüde katkıda bulundu. İleriye baktığımızda, konaklama sektöründe tercih edilen işveren olarak kalmamızı sağlamak için Radisson Academy teklifimizi büyütmeye devam edeceğiz.”

Üç format: Çevrimiçi, Canlı ve İş Başında

2019 yılında, Radisson Otel Grubu’nda, üç ana formatta yeniden odaklanarak Radisson Akademi için temelleri attı: Çevrimiçi, Canlı ve İş Başında. Aynı yıl, Radisson Akademi, endüstrinin tercih ettiği konaklama sektörü öğrenme platformu Typsy ile ortaklık kurarak, Endüstri Uzmanları tarafından sunulan 1.500’den fazla lokasyon bağımsız sertifika sunan endüstri genelinde tanınan derslerden oluşan bir kütüphane olan Konaklama Temelleri’ni tanıttı. Radisson Akademi Çevrimiçi için, Grup iş liderleriyle yakın çalışarak, liderlik ve insan yönetimi becerilerinden otel operasyon becerilerine ve aynı zamanda Toplantı & Etkinlik, satış ve Gelir Yönetimi gibi alanlarda işlevsel kapasite geliştirme alanında yeni özel eğitimler sağladı.

Radisson Akademi Virtual, +200 oturum gerçekleştirdi

Sonraki yıl Radisson Otel Grubu, bu üç kanaldaki öğrenme tekliflerinin büyümesini hızlandırdı ve pandemi nedeniyle dünyanın uzaktan eğitim ve öğretime kaymasıyla dördüncü kanalı olan Radisson Akademi Virtual’ı resmi olarak başlattı. Bu dönemde Radisson Akademi, Radisson Otel Grubu içinde bir katılım aracına dönüştü ve ekip üyelerine önde gelen dış ve iç konuşmacılar tarafından gelişim ve bağlantı fırsatları sunarak katılımlarını sağladı. 2020’deki lansmanından bu yana, Radisson Akademi Virtual etkileyici bir +200 oturum gerçekleştirdi ve ekip üyelerinin geri bildirimleri ve talepleri doğrultusunda teklifini büyütmeye devam ediyor. Hem Radisson Academy Live hem de Virtual, kültürel kaynaşma için bir merkez olduğunu da kanıtladı. Farklı geçmişlerden ve coğrafyalardan gelen ekip üyelerini ortak değerlerin yaşandığı bir ortamda bir araya getiren Radisson Akademi, Grubun kültür inançlarını güçlendirmede ve çalışan bağlılığını artırmada önemli bir rol oynamıştır.

Geleceğe yönelik olarak, Radisson Akademi, iş gereksinimlerine uyumlu olarak teklifi daha da genişleterek eğitim, beceri geliştirme ve kurumsal gelişim girişimlerini ilerletmeye adamıştır. Radisson Akademi, takım üyelerini profesyonel olarak gelişmeleri için temel becerilerle donatmaya, potansiyellerini özel eğitim programları aracılığıyla artırmaya, bireyselleştirilmiş gelişimi mümkün kılmaya ve güçlü bir performans kültürü oluşturmaya devam etmeyi hedeflemektedir. Tüm bunlar, şirket genelinde her seviyede kariyer gelişimini kolaylaştırmada büyük bir rol oynamaktadır.

Sonrasında Radisson Akademi, ekiplerin kariyerlerini hızlandırmak için işlevsel ve stratejik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için beşinci eğitim kanalı olan Radisson Akademi Sertifikalarını 2023’te başlattı. Bu mikro-krediler, uzmanlarla ortaklaşa tasarlandı ve Radisson Otel Grubu’nun Liderlik ve Yönetici ekipleri tarafından kolaylaştırıldı. Bugüne kadar 9.000’den fazla ekip üyesi sekiz farklı sertifika programında sertifikalarını tamamladı. Radisson Akademi, yönetim ve liderlik alanları aracılığıyla 500’den fazla Süpervizör ve Bölüm Yöneticisinin de rol geçişlerine hazırladı. Benzersiz bir hızlı kariyer gelişim programı olan Accelerate, 2022’de başlatıldı ve grup içinde GM’nin çok önemli rolünü üstlenmek için özenle aday gösterilen gelişmekte olan liderleri geliştirerek sağlam bir yedekleme hattı sağlıyor.

#RadissonOtelGrubu #ÖğrenmeveGelişimMerkezi #RadissonAkademi #eğitim #turizm #istihdam #RadissonAkademiVirtual

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir