Anasayfa » Manşet » Restoranların dijitalleşme yolculuğuna öncülük eden ödeme çözümü: GastroPay

Restoranların dijitalleşme yolculuğuna öncülük eden ödeme çözümü: GastroPay

Röportaj: Hatice Ünal Bilen

1000’i aşkın restoran ve 100 bine yakın kullanıcı referansıyla yeme içme sektörünün temassız ve güvenilir dijital ödeme çözümü GastroPay, sunduğu fırsatlar ve indirimlerle şehrin en iyi restoran ve müşterilerini hem güvenli hem de hesaplı mobil ödeme noktasında bir araya getiriyor.
Bu yıla yurt dışı pazarlara açılmak ve cirosunu üç kat artırmak hedefiyle giren firmanın sektöre sağladığı avantajları ve gelecek planlarını GastroPay& GastroClub kurucu ortaklarından Gizem Oral ve Çağlar Karataş anlattı.

GastroPay nedir? Girişimi kurarken ki motivasyonunuz neydi?

GastroPay, yeme-içme dikeyine odaklı, sadakat ve ödemeyi birleştiren yeni nesil bir cüzdan uygulaması. Pandemiyle daha da önem kazanan temassız ödeme yapma altyapısını ve kullanıcılara özel sadakat kampanyaları yapabilme yeteneğiyle restoranlar ve onların müdavimlerini dijitalleştiriyoruz.

Bahsettiğiniz bu cüzdan uygulaması, temassız ve güvenilir ödeme yöntemi noktasında restoran ve kullanıcılara diğer ödeme yöntemlerinden farklı olarak neler sunuyor?

GastroPay olarak restoranların dijitalleşme yolculuğuna öncülük ediyoruz. Bu sayede restoranların müşteri sadakati oluşturmalarına destek oluyoruz. İş birliklerimiz aracılığıyla sunduğumuz fırsatlar ve indirimlerle şehrin en iyi restoran ve müşterilerini hem güvenli hem de hesaplı mobil ödeme noktasında bir araya getiriyoruz. Diğer temassız ödeme yöntemlerinden farklı olarak  her ödemede %10 ila %40’ını geri kazanma imkanı sağlıyoruz. Restoranlara da banka ve diğer partnerlerimizin desteğiyle hem iletişim hem de farklı kampanyalarla destek oluyoruz.

Uygulamanızda anlaşmalı olduğunuz kaç restoran bulunuyor? Kullanıcı sayınız nedir?

Uygulamamızda restoran sektörünün önde gelen büyük zincirleri Midpoint, Cookshop, Happy Moons, KFC ve Kahve Dünyası başta olmak üzere 1000’i aşkın restoran bulunuyor. Her geçen gün daha fazla sayıda restoran ve müşteriyi bir araya getiriyoruz.  Şu ana dek bu hızla artan müşteri sayımız doğrultusunda 100  bine yakın kullanıcıya ulaşarak restoranlarda temassız ve güvenilir ödeme sunan bir sadakat platformu olarak öne çıktık.

Pandemi dönemi tüketici davranışlarını ve yeme- içme sektörünü ne yönde etkiledi? Ödeme yöntemi sektörü ile ilgili gelecek öngörüleriniz neler?

Pandemi nedeniyle  insanlar kapalı alanlarda bulunurken daha dikkatli hareket ediyor. Özellikle restoranlarda yemeği tercih eden kişilerin online ödeme yapma alışkanlıklarının geliştiği görülüyor. Müşteri eğiliminin dijitale yönelmesi, restoranların yüzyüze ödemelerde dijitalleşmeye daha açık olmalarını sağladı. Biz de bu noktada restoranların ve tüketicilerin bu ihtiyaçlarına cevap vermek istedik. Ödeme yöntemlerinin gün geçtikçe dijitalleştiği ve temassız hale geldiği bu dönemde öncü olarak ilk adımı attık.

2022 yılına yönelik gelecek plan ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

GastroPay tarafındaki gelir modelimiz ve B2B iş birliklerimiz sayesinde en baştan beri kârı yüksek bir şirket olduk. 2022 yılında yeni yatırımlar yaparak yurt dışı pazarlara açılmak planlarımız arasında. Gelişen hizmet ve iş birliklerimizle ciromuzu 3 kat artırarak GastroPay ailesi olarak daha çok büyümeyi hedefliyoruz.

#gastropay #gastroclub #GizemOral  #ÇağlarKarataş #restoran #dijitalödeme #dijitalcüzdanuygulaması #temassızödeme #onlineödeme #yemeiçmesektörü

İnceleyin

Bursa Kebap Evi, Suudi yatırımcısıyla 1 yılda 10 şube açacak

Türkiye’de 91, yurt dışında ise 12 şubesiyle hizmet veren Bursa Kebap Evi, Suudi Arabistan’ın AVM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz