Rotana, Tango ve Burgu ile İstanbul’da

Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Rotana, Dap Yapı için işleteceği iki yeni otelini İstanbul Maltepe’de açtı. Resmi açılışları 30 Eylül Çarşamba günü gerçekleştiren “Burgu Arjaan by Rotana” ve “Tango Arjaan by Rotana”, 319 odasıyla hizmet verecek.

Dünyanın önde gelen uluslararası otel zincirlerinden olan ve Orta Doğu, Afrika, Güney Asya, Doğu Avrupa’da hızla büyüyen Rotana, İstanbul’da iki otelle hizmet vermeye başladı. Türkiye’nin en uzun sahil şeridi, İstanbul Anadolu yakasının kalbi Maltepe’de yer alan otellerin açılışı ile birlikte 319 odayı daha portföyüne ekleyen Rotana, dünyadaki toplam oda sayısını 13 bin 679’a yükseltti.

Rotana tarafından, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketlerinden DAP Yapı için işletilecek yeni oteller, İstanbul’da aileler ve konuklar için uzun ve kısa dönem konaklama ve ayrıcalıklı şehir yaşamını sunmak için tasarlandı. Metroya yürüme mesafesinde yer alan oteller, Sabiha Gökçen Havalimanı, Bağdat Caddesi ile önemli iş ve eğlence merkezlerine yakın konumda bulunuyor.

toplu

KADDOURI: “TÜRKİYE’DE YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Rotana’nın global genişlemesi ve devam eden büyüme için bir dönüm noktası olan Türkiye’deki ilk iki otelimizi açmaktan gurur duyduklarını ifade eden ve gelecek dönem yeni projelerle yatırımlarına devam edeceklerini aktaran Rotana Başkanı ve CEO’su Omer Z. Kaddouri; “Türkiye’nin hareketli turizm sektörünün sağladığı benzersiz fırsatlar ilgimizi çekti. Uzmanlığımızı, yılların verdiği hizmet tecrübemizi, iş ve tatil için gelen konuklarımıza sunmayı dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.

Rotana’nın 14ülke ve 20 şehirde 51 otel işlettiğini ve dünyada toplamda 13 bin 678 oda, 355 toplantı odası ve 250 restoranla, dünya genelinde 80 ülkeden 11 bin 784 çalışanla hizmet verdiklerini bilgilerini paylaşan Kaddouri, 2020 yılına kadar 100 farklı otele ulaşmak istediklerini söyledi. Kaddouri, Türkiye’deki yeni yatırım planları ile ilgili olarak Bodrum, Ankara ve İzmir’de otel açmak istediklerini belirterek, gelecek 2-3 yıl içinde Avrupa’nın belli başlı kentlerinde de otel açmayı hedeflediklerini açıkladı.

tango2

YILMAZ: “DRAGOS’TA İKİ YENİ OTEL DAHA AÇACAĞIZ”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise konaklama sektörüne güçlü bir ortakla girmekten duydukları mutluluğu dile getirerek; “Otellerimizin mimarisi benzersiz. Burgu Arjaan by Rotana’nın 108 derece dönen mimarisi onu türünün tek örneği yapıyor. Dünyada bir örneği daha yok. Konuklarımız sadece birinci sınıf hizmet almakla kalmayacak ayrıca İstanbul’un ilk eğimli otelinde kalmanın da ayrıcalığını yaşayacak” dedi. Lüks segmente hitap eden iki otelde ağırlıklı Arap misafirleri ağırlamak istediklerini ifade eden Yılmaz, 5-6 aylık süre içinde %60-70 doluluk hedeflediklerini sözlerine ekledi.

burgu (3)

ÖZGÜNDOĞDU: “SEKTÖRÜN DİNAMİKLERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Otel hakkında bilgi veren “Burgu Arjaan by Rotana” ve “Tango Arjaan by Rotana” Genel Müdürü Ahmet Ender Özgündoğdu; “Rotana’nın yıllara dayalı deneyimi ve başarısı ile Türkiye pazarına giriyor olması, İstanbul otelcilik sektöründeki dinamikleri değiştirecek. “Burgu Arjaan by Rotana” birbirine bağlı; lobi, kafe, iş merkezi, restoran, sağlık kulübü, açık ve kapalı havuz, manzaralı alanlar, dört toplantı odası ve bir balo salonunu gibi iş ve eğlence tesislerini barındıran iki kulenin birleşmesinden oluşuyor. “Burgu Arjaan by Rotana” otelinde 163 oda, “Tango Arjaan by Rotana” ise 156 oda bulunuyor” diyerek oteller hakkında bilgi verdi.

burgu (4)

TÜRKİYE’DEKİ OTELLERİNİ 4’E ÇIKARACAK

Rotana’nın, Türkiye’deki genişleme planları çerçevesinde Dragos’daki iki yeni oteli, “Dalga Residences”ı 2015 yılı son çeyreğinde ve “Vazo Residences” ı ise 2016’nın ilk çeyreğinde hizmete hazır hale gelmesi planlanıyor.

Rotana’nın portföyüne 330 anahtar daha eklenmesi anlamına gelen yeni oteller, Rotana’nın Türkiye portföyünü 4 otele çıkartması demek oluyor.

burgu (1)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir