Anasayfa » Gündem » SITE Turkey Başkanı Cantekin Temizer: “Bodrum’un uluslarası vizyona ihtiyacı var”

SITE Turkey Başkanı Cantekin Temizer: “Bodrum’un uluslarası vizyona ihtiyacı var”

Haber: Hatice Ünal Bilen

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği Çalıştayı’na konuşmacı olarak destek veren SITE Turkey Başkanı Cantekin Temizer, Bodrum’un turizm potansiyeline ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bodrum’un uluslarası vizyona ihtiyacı olduğunu vurgulayan Temizer, “Yeni Bodrum’u anlatmanın yollarını aramalıyız. Nokta atışı vurgularla destinasyonu ön plana çıkarmalıyız” dedi.

Bodrum Çalıştayı’nın iyi geçtiğini belirten Temizer, “Gelen uluslararası katılımcılar gerçekten çok etkiliydi. Meksika’dan Hindistan’a, İtalya’dan Amerika’ya ve Litvanya’ya çok değişik bir kitle ağırlandı burada.” dedi.

“Yeni Bodrum’u iyi anlatmamız lazım” 

Temizer şöyle devam etti: “Ben 35 yıldan beri turizm sektörünün içindeyim. Şunu konuşmalıyız, bu insanlar Bodrum’u  satabilirler ama yeni Bodrum’u iyi anlatmamız lazım. Gastronomi alanında, eğlence alanında Bodrum. Tarih, kültür zaten var. Şimdiki karar vericiler Z jenerasyonu. Onlar çok farklı. Bodrum her şeye, herkese hitap eden bir pazar. Fakat burada gerçekten nokta atışı vurgular yaparak destinasyonu ön plana çıkarmamız lazım.”

“Bodrum’a kimlerin rakip olabileceğine odaklanmalıyız” 

Bodrum’un rekabet gücünün dünyadaki rakipleriyle yükseltilebeceğinin altını çizen Temizer, “Bodrum’un rakibi kim olabilir, onu iyi belirlememiz lazım. Şimdi Bodrum o kadar güçlü ve farklı ki. İşte bu yüzden otellerin çok kaliteli olması lazım, otellerdeki servisin benzersiz olması lazım. Gastronomi çeşitliliği daha artırılmalı ve de eğlence hayatının hızlı ve duraksamadan devam etmesi çok önemli. Tabii ki alışveriş zenginliği, lokal pazarlar, butik oteller bakımından güçlü. Sadece büyük otellerden bahsetmiyorum, butik oteller, iskele üstünde düğünler yani Bodrum o kadar farklı bir zenginlik sunuyor ki, şu anda bunu ön plana çıkartmaya odklanmalıyız.”

“Bodrum’un uluslarası vizyona ihtiyacı var” 

Bodrum’un uluslarası vizyona ihtiyacı olduğunu vurgulayan Temizer,” Bunu da bizler gibi gerçek lüks turizm yapanlar dinlenerek başarabiliriz. Belediyeye standart ve hizmeti sağlamak noktasında büyük görevler düşüyor. Ama dediğim gibi Bodrum çok doğru anlatılamıyor. Hiç mütevazı olmadan gerçekten yüksek perdeden konuşmamız lazım.”

#cantekintemizer #siteturkey #TravelShopTurkey #murtazakalender #BodrumBelediyesi #IADWP UluslararasıDestinasyonDüğünProfesyonelleriDerneği #çalıştay #azkahotelbodrum  #ıadwppresents17theditionofworldromancetravelconferencealongwithglobaleventsandweddingconvention #b2bnetworkingeventeurisia

 

İnceleyin

“Türkiye Sürdürülebilir Gıda Platformu Şeffaflık ve İzlenebilirlik Tüketici Araştırması 2022” sonuçları açıklandı

Sürdürülebilir Gıda Platformu (SGP), Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, gıdada şeffaflık ve izlenebilirlik farkındalığını ölçümleyen, “Türkiye Gıdada ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz