Anasayfa » Hotel-Tech » Talya Bilişim, otellerle acenteleri tek tıkla bağlayan yeni platformunu tanıttı

Talya Bilişim, otellerle acenteleri tek tıkla bağlayan yeni platformunu tanıttı

Talya Bilişim, otellerle acenteleri tek tıkla birbirine bağlayan yeni platformu elektrahotels’i tanıttı.

Talya Bilişim, yeni geliştirdiği elektrahotels acente platformu ile otellerle acenteleri birbirine bağlayarak, sektöre önemli avantajlar sunuyor. Acenteler, otellere direkt bağlanarak otelin gerçek müsaitlik durumunu, fiyatlarını görebiliyor ve otelin belirlemiş olduğu net acente fiyatından hızla rezervasyon yaptırabiliyor.

Yurt içi ve yurt dışından büyük ilgi 

Turizm sektörüne çok ciddi bir zaman, kolaylık, verimlilik, avantaj sunan elektrahotels şimdiden yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgiyle karşılanmış durumda. Şu anda Türkiye genelinde 1280, global anlamda da 100 civarında otel sistemi kullanmaya başladı. 

Turizm sektörünün öncü bilişim şirketlerinden biri olan ve hızlı çözümler üreten Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, elektrahotels portalının hem oteller, hem de acenteler için önemli avantajlar sunduğunu belirterek, “Otellerin çalışmak istediği yüzlerce acente var, fakat her biriyle gidip bağlantı kurmak, satış ağına girmek, doğru komisyonu yakalamak v.b. gibi çeşitli konuları çözümlemek gerekiyor. Aynı şekilde acente de satacak otel arıyor ve bunu yaparken iletişimi hızlı bir şekilde sağlayabilmeyi, özel fiyat alabilmeyi istiyor. İşte biz tüm bunları elektrahotels portalında bir arada sunuyoruz” dedi. 

Elektrahotels portalında otel olarak portala girildiğinde, listeli acenteler arasında bağlantıya geçmek istenenler online olarak seçiliyor. Seçili acenteler otelin konum, aktivite, müsaitlik durumu, fiyatları v.b. gibi çeşitli bilgilerini görebiliyorlar. Bundan sonra acente otel için satış yapmaya başlayabiliyor ve çok ciddi bir zaman kazandırıyor. Ayrıca acentenin online olarak rezervasyon göndermesini sağlayabiliyor. Üstelik Talya Bilişim bundan komisyon da almıyor. En kapsamlı web tabanlı ve bulutta çalışan otel yönetim sistemi Elektraweb kullanan otellere avantaj olarak sunulmuş durumda. 

Kazan kazan modeli 

Elektrahotels ile gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyleyen Nilüfer Durukal, bu sayede turizm sektörüne hız ve büyüyen bir hacim de katmış olduklarını ifade etti: “Acente ve otellerin bir araya gelmesi, komisyon oranlarının belirlenmesi, anlaşmanın sağlanması hem zaman hem evrak yükü taşıyan bir süreç. Elektrahotels tüm bu süreci tek tıkla sağlamış oluyor, acentenin ve otelin operasyon giderlerini çok düşürüyor.

Dünyada tek 

Dünyada tek olduklarını ifade eden Nilüfer Durukal, “Dünyadaki hiçbir otel programının böyle bir satış platformu yok; otel ve acenteyi online olarak bir araya getiren tek PMS’iz. Acentelerin otele otomatik bağlanıp fiyat görebildiği “sor sat” yöntemine ihtiyaç duymadan rezervasyon akışının sağlandığı bir platform yok. Ne var, acentenin otele verdiği ara yüz var. Otelin anlaşmalı olduğu acentenin sunduğu uygulama otele bir ara yüz veriyor. Otel oradan gidip rezervasyon için fiyat, müsaitilik açıyor. Uygulama da otele online olarak  rezervasyon gönderiyor. Otelin çalıştığı her acente için bu işlemleri tekrarlaması gerekiyor. Elektrahotels ise bunların hepsini tek tek yapma külfetinden kurtarıp, tamamını toplayıp bir portal üzerinden hızlı ve kolayca yapmayı sağlıyor.”

#talyabilişim #elektraweb #electrahotels  #nilüferdurukal #otelteknoloji #otel #turizm #teknoloji #

 

İnceleyin

Mirada Exclusive Hotel’in havası, Doğu İklimlendirme garantisinde

Bodrum, Gümbet’in en sakin koylarından birinde 30.000 m2 alan üzerinde kurulu, mavi bayraklı plaja sahip ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz