Anasayfa » Gastro Güncel » Top Chef 2017 birincisi belirlendi

Top Chef 2017 birincisi belirlendi

Sofra/Compass Group Türkiye tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Top Chef 2017”nin birincisi belli oldu. 14 Ekim tarihinde Türkiye’nin ilk gastronomi platformu olma özelliğiyle dikkat çeken GastronoMetro’da gerçekleştirilen yarışmada, Sofra/Compass Group Türkiye’nin 12 profesyonel şefi kıyasıya yarıştı. Kazanan Şef Güneş Akman oldu.

Türkiye genelinde yapılan elemelerle 12 finalist şef belirlendi

Top Chef 2017’nin finali için Sofra/Compass Group Türkiye’ye bağlı olarak çalışan şefler kıyasıya mücadele etti. Top Chef’in, Türkiye genelinde yapılan bölgesel seçmelerinde toplamda 100 şef yarıştı. Bunun sonucunda Top Chef 2017’de yarışacak 12 finalist şef belirlendi. Jüri üyeliğini Sofra/Compass Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nihat Kartal, GastronoMetro Direktörü Maximillian J.W. Thomae, Yemek Kültürü Araştırmacısı Nilhan Aras, Harbi Yiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir? kitabının Yazarı, Blogger Salih Seçkin Sevinç, Youtuber, Hurriyet.com.tr Yazarı İdil Yazar, Peryön Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Ege Şubesi Başkanı ve Egeria İstihdam ve Müşavirlik Ltd. Şti. Kurucusu Serdar Kalaycıoğlu ve Sofra/Compass Group Türkiye Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Kalite Direktörü Füsun Atayata’nın yaptığı yarışmada birinciliği Şef Güneş Akman kazandı.

60 dakikada 2 farklı tabak sunumu

Ne hazırlayacaklarını önceden bilmeyen şeflerden, yarışma esnasında belirlenecek 5 malzemeyi kullanarak 60 dakika içerisinde 2 farklı tabak sunumu hazırlamaları istendi. Şeflerin bütün bilgi ve becerilerini kullanarak hazırladığı yemek tabakları jüri üyeleri tarafından test edildi. Lezzet, sunum, yaratıcılık, mutfak teknikleri, hijyen ve zamanlama gibi kriterlerin göz önünde bulundurulduğu değerlendirmeler sonucunda jüri birinciyi belirledi.

Kartal: “Şeflerimizle gurur duyuyoruz”

Sofra / Compass Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nihat Kartal, bu yıl beşinci kez düzenledikleri Top Chef 2017 yarışmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Şeflerimiz Compass dünyasının en önemli değerlerinden biri. Top Chef, 5 yıl önce şeflerimize kendilerini gösterebilecekleri, geliştirebilecekleri bir platform yaratma hedefiyle başladı, bugün profesyonel yarışmalarla rekabet eder düzeye geldi. Her geçen yıl Top Chef’de daha zorlu bir rekabete tanık oluyoruz. Şeflerimiz artık birbirleriyle değil, adeta kendileriyle yarışıyorlar. Jürinin de işini zorlaştırıyorlar. Bu yıl bir kez daha hem yaptıkları işe hem ortaya çıkarttıkları sonuca bizleri hayran bıraktılar, gururlandırdılar.”

#sef, #sunum, #TopChef, #birinci

İnceleyin

YOFest’21 haziranda başlıyor

Uluslararası otel zinciri YOTEL’in 7 ülke ve 13 şehirde faaliyet gösteren 18 otelin 10’unda YOFest’21 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz