Anasayfa » Gastro Güncel » Toplu yemek üretim mutfaklarında dijitalleşme

Toplu yemek üretim mutfaklarında dijitalleşme

Dijital hizmetler gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Buna karşılık toplu yemek üretiminde süreçlerin optimizasyonu ve verim artışı için dijitalleşmeden yararlanılabilecek önemli bir potansiyel var. İster toplu yemek hizmetleri, ister zincir mağazalar veya à la carte restaurantlar olsun, dijital ağ bağlantısının mutfaklara girmesinden herkes kendine göre yararlar elde eder.

Teknolojinin mutfaklarda yararlı şekilde kullanılması ve süreçleri kolaylaştıracak veya hızlandıracak yerlerde uygulanması gerekir. RATIONAL SelfCookingCenter pişirme sistemi gibi modern mutfak sistemleri şimdiden çevrimiçi çalışmaya hazır şekilde üretilmiş durumda ve “ConnectedCooking” ağ bağlantı çözümüyle birlikte sunuluyor. Hijyen yönetimi, portföy yönetimi ve kapsamlı uluslararası tarifler sayesinde iş akışları basitleşiyor ve üretim süreçleri optimize ediliyor.

Kapsamlı bir tarif veritabanına sahip

RATIONAL’in ağ bağlantı platformunda kapsamlı bir tarif veritabanı var. SelfCookingCenter ünitesi, standart donanıma dahil olan WLAN arabirimi üzerinden Web’deki platforma bağlandığında seçilen tariflerle yeni pişirme programları oluşturulabiliyor veya mevcut pişirme programları yönetilebiliyor. Bu pişirme programları, ConnectedCooking sistemi üzerinden diğer şubelerdeki başka SelfCookingCenter ünitelerine aktarılabiliyor. Avantajı elinizin altında. Her ünitenin tek tek ayarlanması gerekmediğinden zaman tasarrufu yapılmış oluyor ve farklı şubelerde aynı kalite standartları uygulamaya konabiliyor.

Melih Kümbüloğlu: “Mutfak sektörü, dijitalleşmeyi bir şans olarak değerlendirmelidir”

Kullanım verileri ConnectedCooking üzerinden görüntülenip analiz edilebiliyor. Pişirme sistemlerinin işletim zaman ve süreleri, kapasitelerinden yararlanma düzeyi, çalışmadıkları süreler veya kullanılan pişirme işlemlerine bakılarak değerlendirme yapılabiliyor. RATIONAL Türkiye Kurumsal Şefi Melih Kümbüloğlu, “HACCP verileri merkezi olarak rahatça PC’ye indirilip arşivlenebiliyor veya yetkililere sunulmak üzere veya araştırma amacıyla basılabiliyor. Böylece tek tek mutfaklar bürokratik işlemlerle uğraştırılmıyor,” diyor. Dijital ağ bağlantısı, bakım ve onarımda daha verimli süreçlere olanak sağlar. Teknoloji ortağı, planlanmış bakım muayeneleri veya arıza durumunda uzaktan teşhis işlemlerini, ConnectedCooking sistemi üzerinden üniteye bağlanarak geç kalmadan çevrimiçi olarak gerçekleştirir. Cep telefonundan bile ünitenin durumunu görebilir veya hata giderme işlemi yapabilir ve gerektiğinde onarıma gitmeden önce doğru yedek parçaları baştan yanına alabilir.

Melih Şef sözlerine, “Mutfak sektörü, dijitalleşmeyi bir şans olarak değerlendirmelidir,” diye devam ediyor. Verimli süreçler ve pratik hizmetler sayesinde birçok noktada tasarruflar elde edilebilir veya optimizasyon sağlanabilir. Eğitimsiz personel için kolay kullanım ve yemek hazırlarken elde edilen zaman tasarrufu sayesinde daha az sayıda ve daha düşük kalifikasyonda personel istihdam edilmesi mümkün olur. Modern ünitelerle çalışmak ve dijitalleşme personel üzerinde olumlu etki yapar. Dijitalleşme toplamda ekonomik başarıyı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda aşçının daha fazla zaman kazanarak daha önemli konulara yoğunlaşmasına olanak verir: Benzersiz yemek kalitesi ve müşterileri etkilemek gibi.

#rational #topluyemeküretim #dijitalleşme #mutfak #endüstriyel #horeca

 

 

İnceleyin

Topraktan geleni toprağa döndüren örnek proje

Haber: Hatice Ünal Bilen Pazar yerinden toplanan meyve sebze artıklarını kompost üretimiyle yeniden toprağa döndüren ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz