Anasayfa » Marka » Tulu Porselen 2022 yatırım faaliyetlerinde hız kesmiyor

Tulu Porselen 2022 yatırım faaliyetlerinde hız kesmiyor

Türkiye’nin önde gelen porselen üreticilerinden biri olan Tulu Porselen, 2022 yılı için planlandığı yatırım faaliyetlerini devreye aldı. Bu kapsamda faaliyetlerin ilk ayağı olarak, nisan ayı içerisinde yeni fırın, yeni şekillendirme ve sırlama hatları üretimlerine başlayacak olan porselen markası, üretim kapasitesinde yüzde 50’lik bir artış sağlamayı öngörüyor.

Yatırımlarla beraber porselen ürünlerin kenarına uygulanan altın yaldız işçiliğinde kaliteyi ve kapasiteyi artırmak üzere otomasyona geçiş projesinde de son aşamaya gelindiğini açıklayan Tulu Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kılınç, deneme üretimlerini de başlattıklarını duyurarak şöyle devam etti: “Mevcut dijital baskı prosesimiz ile beraber yürüttüğümüz transfer baskı prosesimizi de geliştirmek için transfer baskıda kullanılan baskıların üretildiği tesisimizi geçtiğimiz mart ayında devreye aldık. Bu tesiste üretilen transfer baskılar ile hali hazırda yaptığımız transfer baskıların baskı kağıtlarını da bu yeni tesisimizde üretebilecek hale gelmiş olduk.”

“Dijital dönüşüme yatırımlarımız sürüyor”

Kılınç, üretim alanındaki yatırımların yanında yönetim ve karar destek sistemlerinde de planlanan yatırım projelerinin devam ettiğini ifade ederek, “Sektöründe ülkemizin lider yerli ERP yazılım firması ile yapılan anlaşma ile tüm süreçlerimizde ERP sistem kurulumu ve adaptasyonu ile başlayan dijital dönüşüm yolculuğumuz 2022 yılında da hızla sürmektedir.” diye konuştu.

#tuluporselen #alikılınç #yeniyatırımlar #porselen #yatırım #2022 #horeca #evdışıtüketim

İnceleyin

CoolAer Hassas Kontrollü Klimalarda ihracatı 2’ye katladı

Elektronik sistemlerin gün geçtikçe hassaslaşması üzerine, Hassas Kontrollü Klimalara olan talep her geçen gün artıyor. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz