TÜRSAB Boğaziçi BTK, 50 acentasıyla bir araya geldi

Haber: Hatice Ünal Bilen

TÜRSAB Boğaziçi BTK, 50 üyesiyle bir araya geldiği acentalar buluşmasında güçlü aile mesajı verdi. Başkan Yüksel Türemez,  beklentisi yüksek bir turizm sezonunun başında olduklarını belirterek tüm acentalara bol kazançlı bir dönem diledi.

TÜRSAB Boğaziçi Bölge Temsil Kurulu (BTK), 12 Haziran Çarşamba günü TZL SUITES Nişantaşı Hotel ev sahipliğinde 50 bölge acentasıyla bir araya geldi. Sezonu değerlendirmek, aynı zamanda yaklaşan Kurban Bayramı’nı kutlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya da katılım sağlayarak destek verdi.

Yüksel Türemez: “Başkanımızın katılımı bizlere güç kattı”

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’nın etkinliğe katılımıyla bölge seyahat acentalarına güç verdiğini belirterek sözlerine başlayan TÜRSAB Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel Türemez yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bu güzel günümüzde yoğun programına rağmen bizleri yalnız bırakmayan TÜRSAB Başkanımız Sayın Firuz Bağlıkaya etkinliğimize katılarak bize güç katmıştır. Başkanımızın katılımı tüm acentacı dostlarımızda memnuniyet yaratmıştır. Başkanımıza sizler vasıtasıyla katılımından dolayı bir kez daha teşekkür etmek isterim.”

“Beklentisi yüksek bir sezonun başındayız”

Türemez, turizm sektörü olarak beklentisi yüksek bir sezonun başında olduklarını belirtti.  Tüm acentacılara bol kazançlı bir dönem dileklerini ileterek şöyle konuştu: “TÜRSAB ailesi olarak birlik ve beraberliğimizi, gücümüzü herkese hissettirmemiz gereken bir dönemdeyiz. Böyle dönemlerde iş yoğunluklarımıza rağmen bu tarz etkinliklere zaman ayırarak acentalarımızla birlikte olmamız bizi daha güçlü kılacaktır. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz.”

TÜRSAB Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel Türemez, TZL SUITES Nişantaşı Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tüzel’e ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek bir plaket sundu. 

“Acentalarımız bu sene de gücünü gösterecek”

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik zayıflamaya rağmen seyahat acentalarının bu yıl da gücünü göstereceği inancını paylaşan Türemez konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sezon yoğunluğuna rağmen bizleri yalnız bırakmayan tüm meslektaşlarıma katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemizin ekonomik olarak zayıfladığı bir döneminde sektörümüzün önemi herkes tarafından bilinmektedir. Ödemeler dengesinin lokomotifi olan turizm sektörü ve onun en önemli temsilcisi seyahat acentalarımız inanıyorum ki bu senede gücünü gösterecektir. Dört bir yanı turizm ürünleriyle dolu bu güzel coğrafyanın dünyaya ve insanlığa tanıtılmasında en önemli unsur olan küçük ya da büyük tüm seyahat acentalarımızın özverili çalışmalarıdır. O yüzden tüm seyahat acentalarımızı ülkemiz ekonomisine yaptıkları katkıdan dolayı alkışlıyorum.”

“Bu hasret bizim”

Başkan Türemez, sözlerini Nazım Hikmet’in “Davet” şiirinden yaptığı şu alıntıyla tamamladı:

“Ne  güzel söylemiş değerli şairimiz:

Dört nala gelip Uzak Asya’dan

Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan

Bu memleket, bizim.

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak

Ve ipek bir halıya benzeyen toprak,

Bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,

Yok edin insanın insana kulluğunu,

Bu davet bizim…

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir