Çarşamba , 17 Ağustos 2022
Anasayfa » Sektör » Uğur Kangallı: “Horeca sektörüne pandemide girdik ama olumsuz etkilenmedik”

Uğur Kangallı: “Horeca sektörüne pandemide girdik ama olumsuz etkilenmedik”

1972 yılında İstanbul Mercan’da 50 m²’lik küçük bir atölyede sürahi, çay tabağı ve çay kaşığı üretimi ile temelleri atılan Korkmaz, bugün 100’e yakın ülkeye ihracatı, yılda 6.5 milyonluk üretim kapasitesi ve 1.250 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük markalarından biri olmanın yanı sıra dünyanın önde gelen Türk markaları arasındaki yerini de koruyor. Bugün toplam 75 bin m² alana sahip üç fabrikası ile Türkiye’nin en gelişmiş sanayi kuruluşlarından biri olan Korkmaz’ın toplam üretiminin %73’ü pişirme grubu, %19’u elektrikli mutfak aletleri ve %8’i sofra ürünlerinden oluşuyor. Toplam 45 mağazası, 750’yi aşkın yurt içi ve yurt dışı bayisi ile Korkmaz markası olarak, köklerinden aldıkları güçle geleceğe emin adımlarla yürümeye devam ettiklerini belirten Korkmaz Endüstriyel Grup Satış Koordinatörü Uğur Kangallı ile markanın Horeca kanalına yönelik üretimlerini, yurt içi ve yurt dışı pazar hedeflerini konuştuk.

“Pandemi bize engel olmadı”

Bundan bir buçuk yıl önce, tam da pandeminin dünyada baş göstermeye başladığı bir dönemde Horeca sektörüne giriş yaptıklarını söyleyen Uğur Kangallı, “Fakat bu olumsuz durum bizim ürün geliştirme ve pazar araştırma çalışmalarımıza hiçbir engel olmadı. Tam aksine bu zorlu dönemde yurt içi ve yurt dışı sektörel gözlemlerimizi ve ürün çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapmamız sebebi ile söz konusu bu ülkelerle birlikte Horeca’daki var olma isteğimiz devam ediyor.” dedi. Sektörün 1 Temmuz Normalleşme süreciyle beraber oldukça hızlı bir açılış yaptığını belirten Kangallı, yılın kalan kısmında aynı başarının şehir otelleri ve restoranlar cephesinde de süreceğine inandığını sözlerine ekledi.

“Daha hızlı ve kaliteli hizmet için Horeca sektöründeyiz”

2021 yılının Ar-Ge ve üretim planlarına çelik, alüminyum ve elektrikli ürünlere ek olarak Horeca sektörüne hitap eden alternatif ürün gruplarını da dahil ettiklerini ifade eden Uğur Kangallı, tüm ürün gruplarında gerek çelik ve yanmaz yapışmaz gerekse elektrikli ürün kategorilerinde tamamıyla sektörün kullanım alışkanlıkları ve beklentilerini dikkate alarak tasarım yaptıklarının altını çizdi. Uğur Kangallı, Ar-Ge ve teknoloji faaliyetlerinin Korkmaz’ın üretim anlayışının temelini oluşturduğunu vurgularken, bu yatırımların ürün kalitesi ve yüksek standartlara erişimde ciddi ölçüde faydalar sağladığını dile getirerek, Kandıra  ve Tuzla tesislerinde üretimin %70’e yakın kısmının robotik teknoloji anlayışı ile sürdürüldüğü bilgisini paylaştı.

“En ileri robotik teknolojiye sahibiz”

Kangallı, üretim tesislerinde kullanılan  teknolojilere ve sektöre faydalarına dair şu bilgilerle sözlerini sürdürdü: “En ileri robotik teknoloji ve asla taviz vermediğimiz en kaliteli hammaddelerimizle ürettiğimiz ürünlerimizi kullanıcılarımızın hizmetine sunmaktayız. Bahsettiğim bu ileri teknoloji odaklı üretim anlayışımız ile hedefimiz, şeflere daha kaliteli ve kullanıcı dostu ürünler sunarak, işletmelerinde daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmelerini sağlamak.” Kangallı, ev dışı tüketim kanalında faaliyet göstermeye başladıkları andan itibaren şeflerle çok yakın temasta çalıştıklarını ve onların kıymetli fikirlerinden faydalanmaya hassasiyet gösterdiklerinin de altını çizerek, “Halen de bu öneriler ve tecrübeler doğrultusunda sektörün ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmaktayız.” dedi.

“Fuarlar oldukça verimli geçti”

HOSTECH by TUSİD ve Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’na ilişkin değerlendirmelerini de paylaşan Uğur Kangallı, her iki fuarın da verimli geçtiğini belirterek, “Uzun bir aradan sonra  yurt içi ve yurt dışından gelen gerek bayilerimiz gerekse bayimiz olmak isteyen sektörün bileşenleri ile  bir arada olmak bizler açısından oldukça keyifli ve verimli oldu. HOSTECH by TUSİD’de özellikle Horeca için geliştirdiğimiz çelikte kalite ve tasarımın zirvesi diyebileceğimiz Proline Gastro serimiz ve Elektrikli Çayşef Semaver gibi özel ürünlerimiz ile sektör profesyonellerinden tam not aldık.” şeklinde sözlerini tamamladı.

#korkmaz #uğurkangallı #elektriklimutfakaletleri #pişirmegrubu #sofraüstüürünler #endüstriyelmutfak #HOSTECHbyTUSİD #horeca #otelrestorancafe #hotelrestaurantcafe #evdışıtüketim #mutfak #şef

 

 

İnceleyin

Jumbo, genç sanatçıların ışığı ile parıldıyor

Köklü geçmişini logosuna taşımak isteyen Jumbo, BASE ile anlamlı bir çalışmaya imza attı. Genç sanatçıların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz