Anasayfa » Gastro Güncel » Unilever Ev Dışı Tüketim’den görme engellilere destek!

Unilever Ev Dışı Tüketim’den görme engellilere destek!

Unilever Ev Dışı Tüketim, şeflere ve işletmelere ilham veren Unilever Food Solutions ve Algida markaları ile şimdi de görme engelli bireylerin akıllı telefonları aracılığıyla sesli yönlendirmelerle restoranlara erişimini ve menüleri dijital ortamda dinleyebilmelerini sağlayan BlindLook’un “SesOl” hareketine destek veriyor.

Hellmann’s, Knorr ve Lipton gibi markaları ile Unilever Food Solutions ve Algida, birlikte görme engelli bireylerin sosyal hayatın içinde daha konforlu bir şekilde yer almalarına olanak sağlayan BlindLook’un “SesOl” hareketine destek veriyor. Hareket kapsamında Unilever Food Solutions ve Algida’nın iş ortakları olan BigChefs, Cookshop, Kırıntı, Midpoint, The Hunger ve Welldone’a ait toplam 100 işletmenin “engelsiz” bir hale getirilmesi ve görme engelli bireylerin restoranları tek başlarına ziyaret edebilmeleri hedefleniyor. Restoranların “engelsiz” bir hale getirilmesi için gereken tüm altyapı çalışmalarının maliyeti ise Unilever tarafından karşılanıyor. Sosyalleşmek için kimsenin kimseye muhtaç olmadığı bir dünya” hayaliyle ortaya çıkan BlindLook adlı mobil uygulama, görme engelli bireylere akıllı telefonları aracılığıyla sesli yönlendirmeler veriyor; körcül yol tarifleri sayesinde tek başlarına restoranlara gelmelerini, her bir restorana ait “engelli haritası” ile restoran içerisinde rahatça hareket etmelerini ve sesli menüler aracılığıyla kolaylıkla sipariş vermelerine imkân tanıyor. Projeye dahil olan restoranlarda ayrıca “Engelsiz Restoran” simgelerine yer veriliyor.

Özgür Kölükfakı: “Alt yapıların oluşturulması çok önemli”

Unilever Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Kölükfakı, “Engelli bireylerin toplumsal hayatta daha fazla yer almasını sağlamak adına bunu mümkün kılacak alt yapıların oluşturulması çok önemli. Bu noktada görme engelli bireyleri sosyal hayat ve dijital dünyada destekleyen ve herkes için erişilebilir bir dünya hayal eden BlindLook’un ‘SesOl’ projesine katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz. ” dedi.

#UnileverEvDışıTüketim #UnileverHoreca #BlindLookSesOlProjesi #engelsizrestoran #engelsiz #engelsizhizmet #restoran #algida #covid19

İnceleyin

Online yemek sektörü hava yolundan fazla büyüdü

Türkiye’de online yemek sektörünün hacmi 2021 yılının ilk yarısında yüzde 50 büyüyerek 6 milyar lirayı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz