Anasayfa » Gündem » Ve Divan yeşil sahaya indi, artık etkinlikler…

Ve Divan yeşil sahaya indi, artık etkinlikler…

Haber: Hatice Ünal Bilen

Divan Grubu, Vodafone Park Arena’da sosyal mesafe kuralları kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte sektörün önde gelen acenteleriyle buluştu. Divan Grubu’nun “Divan Demek Güven Demek” söyleminden hareketle pandemi döneminde gerçekleştirdiği çalışmalarının aktarıldığı etkinlikte, acentelere birlik mesajı verildi.

Divan Grubu, “Divan Dostlar Buluşmaları” adı altında acentelere yönelik başlattığı etkinliklerin ikincisini 16 Ekim Cuma günü Beşiktaş Vodefone Park’ta düzenledi.  “Sahada Buluşalım” sloganıyla 30’a yakın acente temsilcisi ve basın mensubunun pandemi koşullarına uygun bir yapıda ağırlandığı organizasyonda, davetliler saha kenarında yaptıkları açık büfe kahvaltının ardından stat içindeki toplantı ve etkinlik alanlarını kapsamlı bir stat turuyla gezme imkanı buldu. Organizasyonda ayrıca Divan İstanbul Satış & Pazarlama Direktörü Şirin Aykut’un canlı olarak sunumunu gerçekleştirdiği Divan Dijital Stüdyo Proje tanıtımı büyük ilgi çekti.Deniz Dikkaya: “Niye bu stattayız?”

Organizasyona ev sahipliği yapan Divan Oteller Grubu Satış Direktörü Deniz Dikkaya, etkinliğe ilişkin şu bilgileri aktardı: “Beşiktaş Vodefone Park’tayız. Niye bu stattayız? Divan bildiğiniz gibi; oteller, restoranlar, pastaneleriyle büyük bir yiyecek içecek ve otel işletmesi grubu. Statın toplantı salonları ve organizasyon hizmetleri dahil tüm işletmesi Divan güvencesi altında sunuluyor. Pandemi döneminde de hiçbir şekilde boş durmadık. 1 Haziran itibari ile başlayan normalleşme süreci ile otellerimizi ve etkinlik mekanlarımızı tekrar hayata geçirdik. Biz de artık yavaş yavaş butik organizasyonlarla dostlarımızla buluşmaya başlıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yine Divan İstanbul’da acenteci dostlarımızla buluştuk. Bugün de aynı şekilde Beşiktaş Vodefone Park içinde özellikle MICE acentelerimiz ve turizm medyamızın da davetli olduğu çok özel bir kahvaltı düzenliyoruz. Kahvaltımızı da statın içinde yapıyoruz.”“Burası sadece bir stat değil, iyi de bir etkinlik mekanı”

Beşiktaş Vodefone Park Statı’nda yeşil çimenin kale araları haricindeki tüm mekanlarında; bunlar trübünler, arka taraftaki toplantı salonları, etkinlik merkezleri, istersek trübünün arkasındaki boşluklar, localar olmak üzere Divan organizasyonu yapabiliyorsunuz. Her türlü toplantı organizasyonlarınızı, kurumsal etkinliklerinizi, bayi toplantılarınızı ve yemeklerinizi düzenleyebiliyorsunuz. Burası çok özel bir etkinlik mekanı aslında. Burası sadece bir stat değil, iyi de bir etkinlik mekanı. Bu etkinliği de, statın bu özelliğini tüm MICE acentelerimize ve turizm medyamıza tanıtmak için düzenledik.”

“Pandemide de uyumadık, çok çalıştık”

Divan Grubu’nun pandemi döneminde de çok çalıştığını ve hiçbir zaman uyumadığını ifade eden Dikkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi sürecinin başından beri sürekli misafirlerimizin ya da beraber çalıştığımız partnelerimizin yanında olmaya çalıştık. Aslında biliyorsunuz tüm otellerimizi, etkinlik mekanlarımızı, restoranlarımızı kapatmıştık. Haziran ayından itibaren tüm otellerimizi artık hayata geçirmeye başlıyoruz. 13. otelimizi tekrar açtık. Önümüzdeki iki aylık dönemde de kalan altı tane otelimizi açacağız. Böylece tüm oteller, etkinlik mekanları, pastaneler, restoranlar olarak Divan işletmelerimiz hayatta olacak.”“Lütfen etkinliklerinizi gerçekleştirin!”

Sosyal mesafeye uygun katılımcı sayısıyla grubun farklı mekanlarında devam ettirmeyi planladıkları etkinlik dizileri ile “Divan Güven” sloganı altında fiziki organizasyonların  düzenlenebileceği mesajını vermek istediklerini belirten Deniz Dikkaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Bana hep şu soru geliyor, toplantı yapacağız, toplantı yapmak yasak mı, yemek yapacağız, yemek yapmak yasak mı? Sosyal mesafe, maske, güven, hijyenin uygulandığı her yerde özellikle de kalitesine, markasına, hijyenine güvendiğiniz bütün mekanlarda lütfen etkinliklerinizi gerçekleştirin. Çünkü turizmin özellikle turizm mekanlarının bu dönemde siz değerli dostlarımıza çok ihtiyaçları var. Ama markayı iyi seçin! Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyan hangi işletme varsa, bu işletmeler ile toplantı ve yemek gibi her türlü organizasyonunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz.”Hüseyin Kurt: “Ne bürokrasi ne müşteri etkinlik fikrini satın almıyor”

30’a yakın acentenin ağırlandığı etkinliğe katılan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Başkanı Hüseyin Kurt ise, sektörün pandemi kaynaklı sorunlarına değinen konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “MICE olarak, pandemi kaynaklı krizde aslında ilk etkilenen, belki de en son toparlanacak olan sektörlerin başında geliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar kalabalıklara hitap ediyor. Dolayısıyla bu krizde kalabalık ortamlı organizasyonları gerçekleştiremiyoruz. Her ne kadar “tedbir ve önlemlerle organizasyon yapmak mümkündür” ifadesini her yerde kullansak ve hatta örnek bir organizasyon gerçekleştirsek de, malum bürokrasi çok fazla bu fikri satın almıyor. Müşteri yani hizmet verdiğimiz taraf da bu fikri satın almıyor.

“Divan’ın bu adımını geçiş sürecinde olumlu buluyorum”

Şu anda bir geçiş süreci yaşıyoruz. Bu süreçte de hepimizin malumu online teknolojiler, sanal organizasyonlar veya hibrit etkinlikler ön planda. Bu bağlamda da Divan Grubu bununla ilgili bir adım atmış. Son zamanlarda birçoğumuzun gördüğü ve önüne çıkan yeşil stüdyoların bir benzerini de Divan Grubu kurmuş. Az evvel Divan Grubu Otelleri Satış Direktörü Deniz Dikkaya’dan keyifli bir sunum dinledik. Bu sunumda da kendisinin bahsettiği özellikle son zamanlarda revaçta olan bu stüdyoların birçok farklı yerlerde kurulduğu, ancak oralarda güvenli sertifikanın olmadığı, fakat Divan’da Divanda’yız Güvendeyiz bağlamında ve Korona sertifikasyonu kapsamında bu hizmetin artık biz MICE segmenti çalışan acentelere yönelik verilebileceği yönündeydi. Bu adımı açıkçası geçiş sürecinde olumlu buluyorum. Çünkü belli bir süre daha artık yolumuza böyle devam edeceğiz. Pandeminin ne kadar süreceğini bilmiyoruz. En azından aşı ve tedavi süreci ile ilgili olumlu gelişmeler hatta üretim dağıtım ve aşılanmayla beraber fiziki etkinliklere geri döneceğiz. O güne kadar geçiş sürecinde bu etkinlikler olacak. Bunu da normal karşılıyoruz.”

#DivanGrubu #DivanDostlarBuluşmaları #SahadaBuluşalım #BeşiktaşVodefoneParkDivan #DivanOtelleri #DenizDikkaya #turizm #MICEturizmi #MICEacenteleri #HüseyinKurt

 

 

İnceleyin

Bentour Reisen, 2021 yaz programını tanıttı

Bentour Reisen, 2021 Yaz Programı tanıtımını bu yıl ilk defa online platform üzerinden gerçekleştirdi. Her ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz