Volkan Ataman: MICE’da liderliği fazlasıyla hak etmiyor muyuz?

Pandeminin ikinci yılında binlerce turizm ve MICE sektörü temsilcisini 8. kez bir araya getiren ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, salgın sonrası zor bir dönemden geçen turizm sektörüne umut ve heyecan kattı… 

28-30 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Türk Hava Yolları isim sponsorluğu ile gerçekleştirilen 8. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines binlerce turizm ve MICE sektörü temsilcisini bir araya getirdi. Fuar açılışı infinity.fxstudio tarafından Türkiye’de ilk olarak anti gravity konsepti ile çok uzun süre konuşulacak  bir seremoni ile düzenlendi.

Fuar açılışını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe,  TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Global Business Travel Association – GBTA  president J. Grant Caplan, The European Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations ECTAA  president Pawel Niewiamdomski, Azerbeycan Tourism Board ve CVB Başkanları, 20 belediye başkanı, 15 Ticaret Odası Başkanı, 20 başkonsolos ve yoğun bir basın katılımı ile gerçekleştirildi. 15 ay gibi uzun bir süredir pandeminin getirdiği zorluklarla mücadele eden Turizm ve MICE sektörü temsilcileri B2B, konferans programları ve eğlenceli network aktiviteleri ile ACE of MICE dünyası ile yeniden bir araya gelme fırsatı buldu.

İletişim kampanyası için ayrılan bütçe 30 milyon TL’yi aştı 

Küresel ölçekte 30 milyon lira üzerinde bir iletişim kampanyası ile gerçekleştirilen ACE of MICE, 3 gün boyunca binlerce turizm ve MICE sektör temsilcisini en üst düzeyde bir araya getirmeyi ve sektör profesyonellerine moral olmayı başardı. 

Volkan Ataman: “Nitelikli turist sayısı ve kişi başına harcamayı artırmanın yolu MICE’dan geçiyor” 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman Buradaki herkes geleceğe umut aşılıyor. Hepimiz bir arada olmayı, seyahat etmeyi, fuarlara, etkinliklere, konserlere katılmayı çok özledik. ACE of MICE dünyası pandeminin getirdiği yıkıma rağmen sektörümüzü birleştirmeyi, ileriye taşımaya ve motive etmeye devam ediyor. Turizm Medya Grubu sektörün çatı örgütü olma misyonunu şartlar ne olursa olsun her zaman fark ettirmeye devam edecektir.” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Nitelikli turist sayısını ve kişi başına harcama tutarını artırmak istiyorsak bunun MICE’dan geçtiğini belirten Volkan Ataman doğasıyla, tarihiyle, gastronomisiyle, 3 tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemiz dünyada bulunduğu konum olarak da, her destinasyona rahat ulaşım imkanı sağlıyor. Bu noktada ülkemizin gururu Türk Hava Yolları 127 ülkede 325 noktaya uçuş sağlıyor. İGA ve Sabiha Gökçen Havalimanları tam kapasiteye geçtiğinde yılda 266 milyon yolcuya hizmet verebilecek. Galataport ile birlikte yıllık 1.5 milyon mürettebat dahil yolcuyu İstanbul’da ağırlayacağız. Konaklama ve koltuk kapasitemizin yüksekliği, hizmet kalitemizin tartışmasız üstünlüğü ve MICE alanında hizmet sunan firmalarımızın kalitesi ile dünya MICE sıralamasında liderliği fazlasıyla hak etmiyor muyuz? diyerek Türkiye MICE sektörünün potansiyelini ortaya koydu. 

Grant Caplan: “Bu kadar büyük ve büyüleyici bir fuar açılışı görmedim” 

Amerika’dan katılım gösteren Global Business Travel Association – GBTA Başkanı J. Grant Caplan yaptığı açıklamada Amerika dahil dünyanın hiçbir yerinde bu kadar büyük ve büyüleyici tasarıma sahip bir fuar açılışı seremonisi ve fuar tasarımı görmediğini bildirdi. Global Business Travel Association – GBTA  president J. Grant Caplan, Association of Tour Operators in Russia – ATOR İrina Morozova, The European Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations ECTAA  president Pawel Niewiamdomski, Azerbaijan Tourism Board – ATB CEO Florian Sengstschmid gibi önemli isimler sektörle bir araya geldi.

12 oturumda 73 konuşmacı 

ACE of MICE büyüleyici sahnesinde gerçekleşen 12 oturumda 73 konuşmacı ile pandemi sonrası turizm ve MICE sektörünün geleceği, Türkiye ve global etkinlik sektörünün üst düzey temsilcileri tarafından ele alındı.

*Bıraktığınız Gibi Değil: Turizm Endüstrisinde Havacılığın Seyri/Önemi

*Sektör Dernekleri MICE Sektörünün Geleceğini Masaya Yatırıyor

*Pandemi Sonrası Turizm ve MICE’ın Geleceği

*Gelecek On Yılın Seyahat Trendleri

*Gelecekte Pazarlama İletişimi

*Etkinlik ve Sponsorluk Yönetimi & İletişimde Dijitalleşme

*Galataport İstanbul Cruise’da MICE Oturumu

*Zorlu Performans Sanatları Merkezi Sponsorluğunda Production Talks ”Sektöre Yön Verenler”

*Sınırsız Turizm: Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesinde Azerbaycan Ve Türkiye Arasındaki İşbirliğinin Olumlu Sonuçları

*Gen İlaç Sponsorluğunda Hibrit Kongre Deneyimleri/ Yeni Dönemde Kongreler

B2B Toplantılar, Speed Network Event, Buyerlara Boğaz Turu

Fuar kapsamında İstanbul’da en üst düzeyde misafir edilen 25 ülkeden 70 satın alıcı firma 3 gün boyunca B2B toplantılar ile katılımcılarla iş birliklerini güçlendirdiler. Fuarın ilk günü gerçekleştirilen ACE of MICE B2B Speed Network Etkinliğinde tüm satın alıcılar ve katılımcılar bir araya gelerek network aktiviteleri devam etti.  Hosted buyer ve uluslararası basın mensupları, kokteyl prolonge eşliğinde boğazda tekne turu ile İstanbul’un güzelliklerini gösterme fırsatı buldu.

Gastro Show VIP Lounge alanında 8 ayrı yemek daveti düzenlendi

3D Video mapping ile dizayn edilmiş VIP Lounge alanında avatar ormanı ve bir çok görsel şölen eşliğinde 8 ayrı yemek daveti gerçekleştirildi. Protokol yemeği Antalya tanıtma vakfı ve 7 Mehmet sunumu ile gerçekleştirilirken Gastro Show ana sponsoru İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer, Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin, Hatay Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu basın, özel misafirler ve uluslararası konuklara yerel mutfaklarını Türk lezzetlerini en üst düzeyde tanıttılar. Develi Restoranları ise ACE of MICE katılımcılarına özel bir davet verdi.

Büyükelçiler ağırlandı

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ev sahipliğinde Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman ile birlikte 21 ülkeyi temsil eden başkonsoloslar ve diplomatların, katılımı ile  Swissotel The Bosphorus’ta Türkiye’nin 7 bölgesinden farklı lezzetlerin sunulduğu yemek daveti gerçekleştirildi. Arjantin, Avustralya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Fas, Kanada, Hindistan, Endonezya, Kazakistan, Güney Kore, İran, Moğolistan, Polonya, İsviçre, Özbekistan, Ukrayna, Venezuela ve Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosları ile İstanbul vali yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, İzmir büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer ve sektör başkanları katılımcılar arasındaydı.

Yılın en iddialı partisi   

28 Haziran 2021 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Jolly M.I.C.E. isim sponsorluğu ile gerçekleştirilen AMEzing Parti uzun bir süreden sonra Turizm, MICE profesyonelleri ve kurumsal satın alıcıları bir araya getirerek akıllarda iz bıraktı.Laser video mapping, holografik şovlar, Dj, Suxe orkestrası ile gerçekleştirilen gecede Jolly MICE Yönetim kurulu başkanı Mete Vardar ve Turizm Medya Grubu başkanı Volkan Ataman konuklara hoş geldin konuşması yaparak eğlenmeyi, bir arada olmayı ne kadar özlediğimizi ve yılın en büyük etkinliği ile bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

#aceofmice2021 #aceofmicebyturkishairlines #gastroshow #jollymice #mice #miceturizmi #turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir