WorldFood İstanbul, 30.suna hazırlanıyor

Gıda ve gıda teknolojileri sektörünün trendlerine ve gelişimine yön veren, yöresel lezzetlerin tanıtımına katkı sunan, sektörün bölgeye ve dünyaya açılan kapısı olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, 1 – 4 Eylül 2022 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul bu yıl 30. kez gerçekleştirilecek. Perakende zincirleri, konserve yiyecekleri, içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, balık ve deniz ürünleri, yaş sebze, meyve, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamuller, unlu mamuller ve gıda katkı maddesi ürünleri gibi başlıklarda uzmanlaşmış pek çok marka ve üretici WorldFood İstanbul Fuarı’nda yer alacak. Gıda sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak ön plana çıkan fuar, sektöre yön veren isimlerin katılımları, ses getirecek etkinlikler, ziyaretçilerle ilk kez buluşacak yeni ürünler ve geniş katılımcı profili ile önemli bir görev üstleniyor.

300’den fazla profesyonel satın almacı bekleniyor

Türkiye ve Avrasya’nın gıda sektöründe lider ve iş birliği platformu olan fuar, 2022 yılında da katılımcıları yurt dışından gelecek olan alıcılar ile buluşturmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Geçen yıl düzenlenen fuarda 40 ülkeden 179 davetli satın almacı ağırlanırken, katılımcıların fuardaki görüşmeleri ve anlaşmaları sonucu oluşturdukları iş hacminin değeri rekor düzeye ulaşarak 650 milyon Euro’yu geçti. Bu yıl fuara; Alım Heyeti Programı çerçevesinde Ortadoğu, Bağımsız Devletler Topluluğu, Afrika ve Amerika kıtalarından 300’den fazla profesyonel satın almacının katılması bekleniyor.

#UluslararasıGıdaÜrünleriveTeknolojileriFuarı #WorldFoodİstanbul #TÜYAPFuarveKongreMerkezi #fuar #gıda #gıdateknolojileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir