Anasayfa » Manşet » Yenilenen The Plaza Hotel’e Bursa’dan kardeş işletme geliyor

Yenilenen The Plaza Hotel’e Bursa’dan kardeş işletme geliyor

Haber: Hatice Ünal Bilen

Fotoğraflar: Hakkı Günerkan

İstanbul otelciliğinde 20 yılı gerisinde bırakan The Plaza Hotel İstanbul yenilendi. Beş yıldızlı otele bir kardeş işletme de 2016’da Bursa’dan geliyor.

 İstanbul’un en eski otellerinden The Plaza Hotel İstanbul yenilendi. Balmumcu’daki beş yıldızlı otelin yenilenen yüzü ile birlikte 2016 baharında açılması planlanan The Plaza Hotel Bursa hakkında yapılan bilgilendirme toplantısında The Plaza Hotel Genel Müdürü Barış Özkan ve The Plaza Otelleri Turizm Koordinatörü Erol Turanlıoğlu hazır bulundu.

3

TURANLIOĞLU: “BURSA’YA 2016’DA YENİ İŞLETME GELİYOR”

Basına yönelik yemekli gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Erol Turanlıoğlu, İstanbul otelciliğinin son 20 yılda büyük bir atılım gerçekleştirerek önemli bir noktaya geldiğini ve sektörün çok genç olduğunu belirterek, “The Plaza Hotel, yaklaşık 20 yıldır İstanbul’un önemli bir lokasyonunda hizmet veriyor. Şehrin göbeğindeyiz. Bilgi ve tecrübe olarak İstanbul’un en tecrübeli ekiplerinden biriyiz. The Plaza Hotel İstanbul olarak yeni yatırımlarımızı paylaşmak üzere buradayız” dedi.

The Plaza İstanbul’un yenilenen yüzüyle misafirlerini bir süredir ağırlamaya devam ettiğini kaydeden Turanlıoğlu, bir yeni haber olarak da Bursa’da yeni bir işletmenin müjdesini verdi.

Bursa’da 2016 baharında açılması planlanan otelle yeni bir marka ve ürün oluşturduklarını ifade eden Turanlıoğlu konuşmasını devamında şu bilgileri paylaştı: “The Plaza İstanbul olarak Bursa’daki yatırımın işletmesini üstleniyoruz. Şehrin en güzel lokasyonunda beş yıldızlı otel yapıyoruz. Şu anda projemiz The Plaza Bursa markasıyla yürüyor. Projenin tamamlanmasına yılbaşına kadar yaklaşık 5-6 ayımız var. O süreçte uluslararası bir markayla bir flörtümüz devam ediyor. Yılbaşına kadar neticelenirse belki uluslararası bir markayla Bursa otelimizi açacağız. İşletmesi tamamen bize ait olacak. Management değil franchise olarak alacağız.”

brsa plaza otel (4)

OSMAN MÜFTÜOĞLU YÖNETİMİNDE SAĞLIKLI YAŞAM OTELİ

Bursa’nın Çekirge ilçesinde 20 bin metrekare kapalı alan üzerine konumlanması hedeflenen otelin en önemli özelliğinin lokasyonu olduğunu aktaran Turanlıoğlu, şirketin Bursa’ya hakim ve geçmişi olan bir şirket olduğunu belirterek, “Otelin en önemli özelliklerinden biri, Bursa’nın en değerli lokasyonunda yer almasıdır. 2016 baharında açmayı hedeflediğimiz The Plaza Hotel Bursa, şehrin iş ve eğlence kalbi Çekirge’de, Çelik Palas Oteli’nin hemen yanı başında konumlanacak. 20.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu muhteşem şehir manzarasının yanı sıra şık dekorasyonu ve modern mimarisi ile de bölgenin ilgi odağı olmasını bekliyoruz. Bizler Bursa’yı çok iyi bilen bir ekibiz. Dolayısıyla bulunduğumuz lokasyona da çok inanıyoruz” dedi. Bu sebeple bölgede farklı bir konsept oluşturmaya çalıştıklarının altını çizen Turanlıoğlu, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yönetiminde sağlıklı yaşam, spor ve spa merkezi niteliğinde hizmet vereceğini ifade ettiği otel konseptiyle ilgili ise şu bilgileri paylaştı: “Otelimizin en önemli özelliklerinden bir tanesi de, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yönetiminde sağlıklı yaşam, spor ve spa merkezi niteliğinde olmasıdır. Hem bir termal tesis hem de Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun kendi oluşturduğu markası gibi bir sağlıklı yaşam merkezi olarak hizmet vermeyi planlıyoruz. Osman Bey’in kendi markası ve birebir kendi ekibiyle işlettiği bir modelde işleyecek.”

brsa plaza otel (1)

 “İŞ, TATİL, GEZİ AMAÇLI HİZMET VERECEK”

Yaklaşık 60 milyon dolarlık bir bütçeyle hayata geçirilecek otelin mimari proje çalışmalarında Mimar Hakan Hacıbey ile çalıştıklarını söyleyen Turanlıoğlu, hizmet, servis ve alanlarıyla ilgili şu bilgileri verdi: “Otelimizde iş, tatil ve gezi amaçlı konaklayan misafirlerimize kusursuz bir konaklama yaşatmayı hedeflerken aynı zamanda toplantı, düğün, özel davetler ve kişisel organizasyonlar için de en iyi alternatifleri sunmayı amaçladık. Bu anlamda 145 adet değişen genişlik ve ferah tavan yüksekliğiyle modern dizayn hazırlanmış, camları açılabilen, balkonları bulunan misafir odaları, ücretsiz olarak sunulan yüksek hızlı internet erişimi, gün ışığı alan 300 kişi kapasiteye sahip 500 m2’lik bir balo salonu ile birlikte toplam 4 adet toplantı salonu, dünya mutfaklarının sunulduğu ana restoranı, a la carte restorant, bar lounge ve muhteşem şehir manzarası eşliğinde keyifli anlar yaşanabilecek roof bar, 2500 m2 üzerine kurulu olan sağlıklı yaşam programları, Türk hamamı, kaynağından çıkan kükürtlü suların bulunduğu özel havuzlar, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, cilt bakımı ve güzellik salonları, sauna, 14 adet masaj odası, buhar banyosu ve dinlenme alanlarından oluşan sağlıklı yaşam alanı, bay ve bayan kuaförü ve kapalı otopark bulunuyor.”

CENTO PER CENTO RESTAURANT 15

 ÖZKAN: “OTELİN YÜZDE 50’SİNİ 20 MİLYON TL’YE YENİLEDİK”

Basına yönelik gerçekleşen yemekli toplantıda The Plaza Hotel İstanbul’un yenilenen yüzüyle ilgili bilgiler veren Otel Genel Müdürü Barış Özkan ise, otelin geçmiş dönemlerde de birkaç defa yenilemeden geçtiğini, ancak en büyük çalışmanın bu yıl yapıldığını kaydetti. Yaklaşık 20 milyon TL’ye otelin yüzde 50’lik kısmını yenilediklerini ifade eden Özkan, dış cephe yenilemesi için yeni teknolojilerin gelmesini beklediklerini ifade etti. Otelin bütün alanlarının Mimar Hasan Mingü imzasıyla ile yenilendiğini aktaran Özkan, teras bölümündeki SKY Bar’da Bursa oteli’nin mimarı olan Mimar Hakan Hacıbey ile çalıştıklarını belirterek şunları söyledi: “Şu anda 242 odayla hizmet veriyoruz. Odalar, salonlar, spa alanları değişti. Biz dış cepheyi de değiştirmek istiyoruz. Ama tüm yolu kapatmamız gerekiyor. Yeni bir teknoloji gelirse yapacağız. İçeride tadilatımız kalmadı sadece dış cephe kaldı.”

4

THE PLAZA İSTANBUL’DAN AYRICALIKLAR DÜNYASINA DAVET

Dünyanın en muhteşem metropolleri arasında yer alan İstanbul’un tarihi yarımadasına hakim büyüleyici panoraması ile seyir keyfi en yüksek oteller arasında yer alan The Plaza Hotel İstanbul, konaklama ve toplantı konforuyla vazgeçilmez olmaya devam ediyor.

İstanbul’un en trendy alışveriş merkezleriyle, Türkiye’nin ticaret hayatına yön veren firmaların genel müdürlüklerinin yer aldığı Levent, Maslak, Gayrettepe gibi lokasyonlara yürüme mesafesinde bulunan The Plaza Hotel İstanbul, hizmet sürekliliği ve ayrıcalığını, personel standartlarla birleştiriyor. Konforu yeniden tanımlayan ayrıcalıklarıyla öne çıkan The Plaza Hotel İstanbul, yenilenen toplantı odaları ve manzarasıyla görsel bir şölen sunan roof katıyla konaklama standartlarını yükseltiyor.

The Plaza İstanbul toplantı odalarında tepegöz, projeksiyon, perde, mikrofon, ses-ışık-bağlantı düzenekleri, TV ve hızlı internet bağlantısı olanakları sunuluyor. Tüm detayların kişiye özel tasarlandığı toplantı odalarında teknik ekip desteği de veriliyor.

1

 

İnceleyin

I-MICE 2. Başkanı Işıl Özmen: “Kadın-erkek, birlikte daha güçlüyüz!”

Röportaj: Hatice Ünal Bilen Fotoğraflar: Hibrid360 Medya Hizmetleri “I-MICE’ta 1 Kadın, 1 Erkek başkan olması ...

Bir Yorum

  1. Harika bir manzara, kusursuz işletme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.