I-MICE sezonu muhteşem Boğaz davetiyle açtı!

Haber: Hatice Ünal Bilen

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), 16 Eylül Pazartesi akşamı turizm sezonunu muhteşem bir davet ile açtı. STK temsilcileri, oteller, acentalar ve basın mensuplarının yoğun katılımı ile gerçekleşen davette Kültür ve Turizm eski Bakanı Bülent Akarcalı, DenDen Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Köseoğlu, LITE Tur’un sahibi Cüneyt Tansu Demir, Gastronomi Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Koraltan Saygın da gecenin önemli isimleri arasında yer aldılar.

Kurt’un sunumunda yine sosyal sorumluluk ve yardım projeleri vardı!

Seda Çelik’in sunuculuğunu yaptığı davetin açılış konuşması için sahneye çıkan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Başkanı Hüseyin Kurt, ilk olarak yakın zaman önce kaybettiğimiz, turizmin değerli isimlerinden İlker Oktay, Murat Dedeman, Murat Demircioğlu ve Turgay Solmaz’ın anısına konukları bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Haziran ayında gerçekleştirilen olağan genel kurul ile yeni icra kurulunu oluşturduklarını belirten Kurt, ardından dernek üyelerini sahneye davet ederek konuklara tanıttı.

I-MICE çatısı altında gerçekleştirdikleri sosyal yardım projelerinde de kısaca değinen Kurt şunları söyledi: “Diyarbakır’da geçen sene bir kardeş okulumuz vardı. Bu sene sayı ikiye çıktı. Sizlerden aldığımız güç ve enerji ile daha fazla ne kadar destek olabiliriz çabası içerisindeyiz. Yakın zamanda bir yardım kampanyası başlattık. Biliyorsunuz ki, geçen sene Diyarbakır’daki okulumuzun bütün masraflarını yıl boyunca bizim tarafımızdan karşılandı. Bu sene bu sayı dediğim gibi ikiye çıktı. Sizlerden çok cici bir destek aldık. 26 Eylül günü yine derneğimizden bazı isimlerle Diyarbakır’a çıkarma yapıp, bizatihi yardımları kendi elimizle teslim edeceğiz. Hepinize güzel bir akşam olsun. Kıymetli yol arkadaşlarıma da bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu dernekte oldukları için, sektör için çabaladıkları için kendilerine kocaman alkış”.

Davet, cömert ikramlarıyla hem göze hem damağa hitap etti

Sunset Cruisse teknesinde düzenlenen gecede davetliler bir taraftan İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğinin tadını çıkartıp doyasıya eğlenirken, bir taraftan da yeni iletişim ve iş birliği fırsatları elde ettiler. Keyifli gecede Burcu Kısakürek’in canlı müzik performansı gibi birbirinden renkli dans gösterileri de yoğun ilgiyle izlendi. Davetin konuklara özel hazırladığı birbirinden enfes ikramlar ve sunumlar ise keyifli geceye damga vuran detaylardan oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir